Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:34 Wto 26 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 2370, 2371, 2372  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 23:30 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamil790 napisał:
Demiurg napisał:
mały1 napisał:
https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/1451518,ptasia-grypa-pograza-fermy-panstwa-nie-stac-na-wyplaty-za-drob.html

Zwracałem na to uwagę jak było ostatnie zebranie w ministerstwie w sprawie AI... i jakoś nikt nie chciał z ministerstwa odpowiedzieć czy podjąć tematu. Ciekawe czemu.

Wiesz o tym że każdy medal ma dwie strony. Ja słyszałem ostatnio że mieszkańcy wsi założyli sprawę hodowcy, że kurnik jest zbyt blisko postawiony domów i negatywnie wpływa na ich zdrowie. Po drugie wartość ich domów jednorodzinnych jest zerową bo kto im to kupi. Sprawa trwa i jak się zakończy nie wiadomo!! Powołano biegłych są pomiary rzeczywiste do tych co raporcie środowiskowym. Ogólnie robi się. Ciekawie!!

Na logikę oni powinni przegrać, stawiając domy na terenach rolniczych na cwaniaka zapewne dzielonych jeszcze parcelach 10-15 lat temu stawiali na ziemi rolnej bo tanio. A niestety na terenach rolnych trzeba brać pod uwagę ze czasami ktoś tam prowadzi działalność rolną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
predator&obcy

PostWysłany: 20:20 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja se kupiłem zamiast w standardzie dzika 1.5 forda mustanga shelby gt 500. bo to co teraz przywożą do polski to stare trupy oprócz mustanga stiwa mac kłina .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:14 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi bales się o Chiny jako rynek zbytu a kto by teraz tam to jadł i wysyłał jak wszyscy z stamtąd uciekają. Tylko nie odpowiadaj bo już luty.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:59 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież większość hodowców tej bryndzy to podstawówka no może jakieś tam zawodowe a jak sprzedało kury to się uważał za króla na prostej wsi jeszcze jak kupił dzipa z silnikiem 1,5 l to juz w ogóle postać nie dostępna. A dziś zwykły chłopek po studiach hodujacy sobie 40 krow z dopłatą i paroma ha dzierżawy lepiej stoi niż niby wyglądamy6 inteligent bez szkoły uwZajacy się za niezniszczalnego króla ale już tylko pomiotu
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 14:37 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia.... a ja myślę. ,że AŻ TYLE. Laughing Laughing Laughing nawet nie chcę sobie wyobrazić jak wygląda konwersacja w "twoim" , prywatnym gronie Mr. Green
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:56 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DLA TAKIEGO TOWARZYSTWA TYLKO TYLE MOGE WAM ZAOFEROWAC
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:11 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z fabryk na milion sztuk w cyklu na placu wyjdzie kiedyś zaraza, która przetrzebi ludzkość o 30%
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 12:38 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Dlaczego po innych krajach tak nie budują gdzie popadnie . A tu był troche u władzy i już parę ferm na mln szt . Było by mniej było by na odszkodowania kurczak był by po 5 każdy by zarobił. Ludzie by przeżyli i byli zdrowa i jak 30 lat do tyłu zastopili by wołowina czy świnia gospodarstwa miały by się dobrze jak w zachodnich krajach .epidemia by nie było import kontrolować dlaczego Niemcy nie chcą tego czegoś z Ukrainy? I ptasiej tam nie mają chodzić nas biorą ubitego . Tam z Ukrainy pszenica i kukurydzy nie wjeżdża.
I weź go zrozum Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Flecie ty analfabeto zainstaluj sobie jakiś program do poprawnego pisania w języku polskim nie tylko od strony ortografii , ale ogólnie poprawności gramatycznej i logiki!!! Piszesz bez ładu i składu , bez interpunkcji , błąd na błędzie , literówka na literówce ..... co to durniu ma być??? Ile mozna ci matole o tym pisać?????
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:11 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego po innych krajach tak nie budują gdzie popadnie . A tu był troche u władzy i już parę ferm na mln szt . Było by mniej było by na odszkodowania kurczak był by po 5 każdy by zarobił. Ludzie by przeżyli i byli zdrowa i jak 30 lat do tyłu zastopili by wołowina czy świnia gospodarstwa miały by się dobrze jak w zachodnich krajach .epidemia by nie było import kontrolować dlaczego Niemcy nie chcą tego czegoś z Ukrainy? I ptasiej tam nie mają chodzić nas biorą ubitego . Tam z Ukrainy pszenica i kukurydzy nie wjeżdża.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:52 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wylegarnia to święta krowa .ciągle ma tylko być nastawiona na czysty zysk jest w 3 km no chyba że prawo zmienia w nocy .musi odpocząć kur nie chcą ubojnie że strefy 3 km państwo nie chce płacić to wylegarnia też nie może.
Rządy zajmują się 500plusami a nie dbają o własną gospodarkę bo myślało że będzie super ciągle a jak gospodarc trzeba pomóc to państwo jest w TEORIIII. Ponoć chłopy dopłat po wsiach nie dostali w praktyce no jakieś tam zaliczki po 50 zł
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:38 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="pisklaczek"]Dla mnie sprawa jest prosta. Co pierwsze było wybudowane?
Jak domy to odpowiada ten kto dał pozwolenie na budowę
kurnika, a jak kurnik to ludzie którzy budowali tam dom wiedzieli
jakie tam warunki. Nikt nie buduje kurników, chlewni, obór w mieście.
Wieś jest dla rolników nie dla mieszczuchów. Szkoda pieniędzy i czasu
na takie spraw.[/quot.

Dla mnie sprawa jest prosta. Czy sędzia który będzie na rozprawie jest niezależny i uczciwy czy nie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:00 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tą wylęgarnią ? Jest w strefie czy nie?
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:00 Sob 1 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ptasia-grypa-nowy-podtyp-na-ekologicznej-fermie-drobiu-w-danii,180473.html
Powrót do góry
CrazyKogut

PostWysłany: 23:36 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dave1978 napisał:
Witam wszystkich. Jak już się pojawił wątek wylęgarni w tym temacie mam do Was prośbę o opinie na temat wylęgarni avibio. Dziękuję

Miałem 5 rzutów od avibio , 2 udane A w 3 ciągle.cos. Jeżeli chodzi o politykę wylegarni to są do dogadania ale co z tego że oddadza za.padle sztuki jak leczenie stada sięga.ogromnych kosztów.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 22:49 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sprawa jest prosta. Co pierwsze było wybudowane?
Jak domy to odpowiada ten kto dał pozwolenie na budowę
kurnika, a jak kurnik to ludzie którzy budowali tam dom wiedzieli
jakie tam warunki. Nikt nie buduje kurników, chlewni, obór w mieście.
Wieś jest dla rolników nie dla mieszczuchów. Szkoda pieniędzy i czasu
na takie spraw.
Powrót do góry
kamil790

PostWysłany: 22:12 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
mały1 napisał:
https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/1451518,ptasia-grypa-pograza-fermy-panstwa-nie-stac-na-wyplaty-za-drob.html

Zwracałem na to uwagę jak było ostatnie zebranie w ministerstwie w sprawie AI... i jakoś nikt nie chciał z ministerstwa odpowiedzieć czy podjąć tematu. Ciekawe czemu.

Wiesz o tym że każdy medal ma dwie strony. Ja słyszałem ostatnio że mieszkańcy wsi założyli sprawę hodowcy, że kurnik jest zbyt blisko postawiony domów i negatywnie wpływa na ich zdrowie. Po drugie wartość ich domów jednorodzinnych jest zerową bo kto im to kupi. Sprawa trwa i jak się zakończy nie wiadomo!! Powołano biegłych są pomiary rzeczywiste do tych co raporcie środowiskowym. Ogólnie robi się. Ciekawie!!
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:25 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dave1978 napisał:
Witam wszystkich. Jak już się pojawił wątek wylęgarni w tym temacie mam do Was prośbę o opinie na temat wylęgarni avibio. Dziękuję

są ok zarówno ptaki jak i zarządca
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:49 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały1 napisał:

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:46 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
medox napisał:
I mamy ptasią grypę na Śląsku, jakaś podwórkowa franca zgłosiła 60szt żeby odszkodowanie dostać

To ja na miejscu hodowców bym tej osobie założył sprawę cywilną. Brak - bioasekuracji itd. przez co naraziła innych na straty.

I nie chodzi o to żeby wygrać, jak wszyscy zaczną tak robić to się w końcu orzecznictwo sądów może zmieni. Bo tak, interes społeczny i sędziowie tego nie widzą. A mandaty są śmiesznie niskie. Wink
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:44 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I mamy ptasią grypę na Śląsku, jakaś podwórkowa franca zgłosiła 60szt żeby odszkodowanie dostać

To ja na miejscu hodowców bym tej osobie założył sprawę cywilną. Brak - bioasekuracji itd. przez co naraziła innych na straty.
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 18:44 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:58 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Dave1978

PostWysłany: 17:05 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 16:37 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
... Oj będzie się działo, jeśli się potwierdzi. Flet kupuj te pisklaki po 70 gr, bo idzie zmiana na 1,70 za pisklę

Potwierdziło się to co było i tak pewne, ale teraz kombinują jak zrobić, żeby wylęgarnia nie była w strefie 3 km.
A także jak uratować 10% krajowej produkcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hektor88

PostWysłany: 16:31 Pią 31 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis 3.5 Warmia a na poniedzialek 3.55 mazowsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 2370, 2371, 2372  Następny
Strona 117 z 2372

Skocz do: