Skocz do zawartości
Gość tomcioo

Czy warto rozpocząć hodowle bydla mlecznego

Rekomendowane odpowiedzi

gans, w każdej branży są "mali" i "duzi", to cecha kapitalizmu w mojej rodzinie opasy są od zawsze, jednorazowo na sprzedaż odstawiamy zwykle 10-20 sztuk i tylko raz, odkąd pamiętam, zdarzyły się problemy z zapłatą. to była prywatna firma, spółka z o. o., pośrednik nazywał się Dziubaty (on był chamem, więc i ja po chamsku podaję nazwisko), pieniędzy za kilka sztuk po prostu nie udało nam sie odzyskać, sprawa trafiła do sądu, wygraliśmy zyskując wyłacznie satysfakcję. poza tym jest ok., płacą nam od ręki, stawki sa w miarę stabilne, na tyle korzystne, że nie wycofujemy się z tego, a ja właśnie na prod. żywca stawiam już w swoim gospodarstwie. gans, nie zaczynaj znów dyskusji na temat swojego wykształcenia to dla mnie nieistotne. doceniam natomiast to, że ostatnio mozna z toba porozmawiać normalnie, bez narażania się na wulgarne teksty pod moim adresem no a twój drób- nie przeczę, to dobry wybór. w naszej gminie od paru lat działa pewien hodowca indyków, ma kilka indyczarni, w każdej po pare tysięcy sztuk i interes sprawnie i szybko mu sie rozwija. człowiek ma łeb na karku, w interesach jest stanowczy, nie boi sie ryzyka, ma intuicję i zna się na rzeczy. podziwiam go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowny ten drob jest niestety. Realnie to nieraz i polowe stada zdechnie ... chociaz nie kazdy sie przyznaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans nie zdycha temu kto nie hoduje , a ten kto coś tam trzyma to musi miec jakieś upadki ,tyle że tak jak mówisz nie każdy ma odwagę się przyznac a z kolei takim najłatwiej się wyśmiewac z innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...