Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Co sadzicie o tak małym kombajnie jakim jest Claas Compact 25? Jakie stosować sita do zbioru zbóż (pszenica, owies, jeczmień)? Z góry dziekuje za porade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy kombajn zbożowy Claas dominator 78 jest godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kombajn zbożowy Claas dominator 78 jest godny uwagi.

godne uwagi jest wszystko które jest kombajnem bo jakis pospawany przerdzewiały garazowany pod gołym niebem złom nie jest kombajnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam problem z Bizonem 056 pod obciazeniem przerywa i traci moc dymi na czarno po wymianie pompy wtryskowej nadal to samo teraz wyregulowałem rozpylacze jak to nie pomoze to co moze byc?? prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dymi na czarno to znaczy ze jakies elementy silnika pierscienie olejowe itp jak dymi na kolor niebieski lub biały to wtedy sprawy związana z wtryskiem i pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

własnie ze nie jesli czarno to z paliwa nie całkowite spalanie a na ciemno niebiekso spala olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam kij tam jak niebieski jasny dym prawie ze biały to końcówki jeszce nie widziałem zeby np ciągnik który spala olej dymił na niebiesko weś sie lepiej zastanów co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

potrzebuje pompy olejowe do fortschritta 512 najlepiej nowe czy moze mi ktos pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być banalny problem z przewodem giętkim od filtra do kolektora ssącego. Pod obciązeniem go dformuje i silnik zaczyna szaleć.Sprawdz też filtr powietrza.Jeżeli po takich spadkach mocy silnik przestaje pracować a pompa się zapowietrz to w moim przypadku miałem śmiecia w zbiorniku i czasami robił mi takie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim etapie są żniwa w waszych stronach?

U nas w podkarpackiem (powiat mielecki) półmetek ale deszcz chyba nas teraz na dłużej przytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile pali na godzine pracy kombajn CLAAS z silnikiem perkinsa 120KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam problem z Bizonem 056 pod obciazeniem przerywa i traci moc dymi na czarno po wymianie pompy wtryskowej nadal to samo teraz wyregulowałem rozpylacze jak to nie pomoze to co moze byc?? prosze o rady
Prawdopodobnie musisz jeszcze raz wyregulować pompę wtryskowa i końcówki wtrysku.Trzeba tez ustawić odpowiednią dawkę paliwa,ewentualnie przestawić lekko zapłon.Jeżeli silnik przerywa i dymi na czarno wadliwy jest układ wtryskowy.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile pali na godzine pracy kombajn CLAAS z silnikiem perkinsa 120KM
Bardzo cieżko sprecyzować odpowiedź na twoje pytanie silniki Perkins w przedziale mocy~120KM mają spalanie 230-250g/kWh...do tego dochodzi obciążenie maszyny.....co w rezultacie tworzy wynik od ok 15-20l (teoretycznie) praktycznie,zależnie od modelu Mercator-12-14 nowsze maszyny maja podobne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kosiłem kombajnem Claas dominator 78 z silnikiem perkinsa 120KM z włączonym rozdrabniaczem i ku mojemu zdziwieniu spalił 9;7l/mtg. Moim zdaniem bardzo małó.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja przez 6 godzin pracy Deutz Fahra 5 cylindrów na pełnych obrotach spalił 20litrów ropy z szarpaczem super oszczędny dla mnie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zabytkowa maszyna zwana kombainem powinna się nazywać PERPETUM MOBILE DEUTZ FAHAR i powinna stać w muzeum jako dzieło doskonałe i oszczędne do bulu. Piszesz głupoty z tym zużyciem paliwa że głowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przyjedz do mnie to sie przekonasz jak wolisz kosić starym bizonem z ktorego co roku cos sie sypie to proszę bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś moiej wypowiedzi albo nie czytasz dokładnie tekstu.Pytanie było o zużyciu paliwa na 1ha pracy a Ty piszesz bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej pomocy

Mam kombajn Bizon Z-056. Zawsze, kiedy koszę pszenżyto (po części żyto) zjeżdżając z góry kłosy pchają się do zbiornika, natomiast kiedy jadę pod górę zboże w zbiorniku jest czyste. Nie wiem co w tym wypadku robić, poradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kłosy przenżyta sa bardzo przyczepne sam wiesz jak sie wezmie do ręki a te co sa cięzsze nie wymłucone jeszcze bardziej sie trzymaja i na rafach sie zaczepiaja i ich nie moze wyrzucic a jak jedzieszz pod góre to kont raf sie zmienia i lepiej je wyzuca tego problemu si enei pozbedziesz chyba ze wiekszy wiatr nastawisz ale wtedy szkoda ziarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sito dolnie musi byc prwie ze całkowicie zamkniete ziarno i tak sie przecisnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sito dolne oczywiście, ze zamknięte

ralf dzięki. Szkoda, że nie ma innej możliwości.

 

/edit

W Bizonie Z-056 przekładnia bezstopniowa obrotów bębna młócącego przy większych obrotach stuka, (przy ręcznym ruszaniu młócarnią też słychać stuki, wtedy też ciężej obrócić młócarnią). Obydwa koła z paskiem nagrzewają się i to znacznie. Czy jest tam łożysko oporowe, które by mogło robić takie hałasy?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest 2 czesciowe koło pasowe jedna czesc bebna chodzi na tuleji od drugiego a stukac oczywiscie moze gdy przy podtartym mocno pasie nie jest sktzencona ta sprzezyna z boku lub gdy przy wytartym pasie przekładnia rozsunieta jest na max to wodziki po których sie rozsuwa opierala sie tylko na takich podkładkach z blachy

 

ps. wczoraj robiłem łożysko na młocarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...