Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:14 Czw 1 Paź 2020

Ciągniki ZEFIR 85
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karol P

PostWysłany: 08:07 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chochlik23 napisał:
Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc

Nie był bym taki pewien czy to najlepszy składak chyba że chodzi ci o przedział cenowy. W Agromie gostek gadał że jak coś to lepiej ze składaków wziąć Farmtraca. Nie chce tu najeżdżać na zefira ale goście na temat zefira to mi tak mówili : "no wie pan ciężko coś powiedzieć". Chyba nie są przekonani do niego. A cena nie może być jedynym plusem przy zakupie. Bo wiadomo że co tanie to drogie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Karol P

PostWysłany: 08:01 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
Ja napisałem z kulturą ile u mnie diler chce za niego i nie chodziło mi że możesz mówić nieprawde a ty odrazu do mnie z pyskiem, że mam pustu łeb i ja ci mam podawać mejla żeby taki ktoś jak ty przysłał mi kolejne obelgi no wybacz ale nie dziękuje a jeśli według ciebie obrażanie kogoś to przejaw inteligencji to gratuluje intelektu Shocked

Teraz to przesadzasz bo właśnie naskoczyłeś na mnie że zmyślam i wprowadzam innych w błąd i nie dałeś sobie wytłumaczyć co i jak choć jak napisałem wcześniej inni użytkownicy podłapali temat. Jeśli na drugi raz chcesz przeprowadzić konstruktywną rozmowę to weź tzw. "poprawki na wiatr". Dobra czas kończyć bo bruździmy w temacie.
Powrót do góry
alien24

PostWysłany: 23:59 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisałem z kulturą ile u mnie diler chce za niego i nie chodziło mi że możesz mówić nieprawde a ty odrazu do mnie z pyskiem, że mam pustu łeb i ja ci mam podawać mejla żeby taki ktoś jak ty przysłał mi kolejne obelgi no wybacz ale nie dziękuje a jeśli według ciebie obrażanie kogoś to przejaw inteligencji to gratuluje intelektu Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karol P

PostWysłany: 20:53 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
A kto ciebie wie gdzie ty dzwoniłeś i od kogo masz te informacje ja podałem konkretny link gdzie jest podana cena a ciebie zaraz to zabolało bo jakiś zenek z baru zle ci cene podał idz lepiej do mamusi się wypłakać a nie na forum acha i jeszcze nie zapominaj że gadasz przez neta a nie przez krótkofalówke i nie musisz kończyć zdania "bez odbioru" Laughing

Widze że ty jednak nie pojmiesz to szkoda nawet pisać inni zrozumieli ale tobie nawet nie chce przyjąć wiadomości w próżnie. A o płakaniu u mamusi to cie nie prosiłem żebyś dawał mi rady co ty robisz jak masz jakiś problem. A zenek z baru to cie zrobił deklu. Jakbyś był człowiekiem inteligentnym to byś podał maila żebym ci przesłał co dostałem z Pronara albo chociaż zauważył że inne ciągniki 2 miechy temu kosztowały więcej niż teraz albo w końcu skoro podpierasz sie otomoto to byś wiedział że np. farmtrac na stronie producenta oferowany jest o kilka tyś. drożej niż u handlarza. Ale w twoim przypadku użycie tego małego fistaszka jest najwyraźniej bardzo bolesne. Wiesz tylko jedną cene i na tym cała twoja wiedza sie konczy.
Bez odbioru Cool
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 16:57 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bialy2005 napisał:
za 80km to tak mało ???????
jak proximie 8441 masz za 104tys !!!!!!

JA nie wiem kto kupuje takie wynalazki Smile Ale każdy ma prawo wolny wybór Smile

Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 16:43 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za 80km to tak mało ???????
jak proximie 8441 masz za 104tys !!!!!!

JA nie wiem kto kupuje takie wynalazki Smile Ale każdy ma prawo wolny wybór Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Chochlik23

PostWysłany: 11:33 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K*rwa a co za różnica czy 88 tys czy 91 tyś, podobno lekko podskoczyła cena wiec może być 91 tyś a zawsze można rabat wytargować, tak czy inaczej to bardzo tani ciągnik, pytanie tylko czy trwały Rolling Eyes
Powrót do góry
alien24

PostWysłany: 09:49 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto ciebie wie gdzie ty dzwoniłeś i od kogo masz te informacje ja podałem konkretny link gdzie jest podana cena a ciebie zaraz to zabolało bo jakiś zenek z baru zle ci cene podał idz lepiej do mamusi się wypłakać a nie na forum acha i jeszcze nie zapominaj że gadasz przez neta a nie przez krótkofalówke i nie musisz kończyć zdania "bez odbioru" Laughing
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 15:44 Wto 27 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
Po pierwsze to pewnie podali ci cene wersji komunajnej ale masz pewnie taką wspaniała pamięć, że już po 5 sekundach zapomniałeś a potem przy okazji wprowadzasz ludzi na forum w błąd swoją niewiedzą więc to raczej ty masz pusty łeb(no niestety zniżyłem się do twojego poziomu)

Przykro mi bardzo ale ja pytałem o cene zwykłego a nie komunalnego jakbyś chciał wiedzieć. Z moją pamięcią jest wszytko w porządku w przeciwieństwie do ciebie. A zniżać się nie możesz bo tam gdzie ty jesteś to nawet nie ma dna tylko 2 metry mułu, a do mojego poziomu to sobie lepiej drabine przynieś.
Bez odbioru
Powrót do góry
alien24

PostWysłany: 11:04 Wto 27 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to pewnie podali ci cene wersji komunajnej ale masz pewnie taką wspaniała pamięć, że już po 5 sekundach zapomniałeś a potem przy okazji wprowadzasz ludzi na forum w błąd swoją niewiedzą więc to raczej ty masz pusty łeb(no niestety zniżyłem się do twojego poziomu)
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 22:30 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
Tu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T398898 masz na przykład za 71tyś netto i dolicz do tego 22% vat to napewno nie wyjdzie ci więcej niż 90tyś a jak chcesz kupować drożej to twoja sprawa.

Przyjmij do wiadomości do tego pustego łba że podzieliłem się na forum ceną podaną mi w mailu przez jakiegoś gościa co pracuje w Pronarze. Pisałem do nich, odpisali, podałem cene na forum czego ty jeszcze tu k.... nie rozumiesz ????
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 19:52 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja Awe, ten foton to jak na specyfikacje to drogi jest i dużo kożystniej wygląda zefir, no ale ... rażą te chińskie podzespoły - kioti farmtrac kubota nawet farmer ale nigdy chinol Evil or Very Mad
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 13:19 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenę netto podają 71 311zł to z Vatem kosztuje 86 999,42zł

To jest napewno cana zachęcająca według mnie lepiej się przedstawiia jak w Fotonie
to jest moje zdanie ponieważ nie widziałem tego ciągnika tylko z opisów a Fotona widziałem i zrobił nie najlepsze wrażenie chociaż u dilera sporo ich sprzedano
W Zefirze
Masa własna ,nacisk przód / tył , to są bardzo ważne elementy uciągu ciągnika

a o cenie można zawsze porozmawiac Pronar podając ceny napewno nie zejdzie z ceny a diler może dużo
Jak kupowałem Farmera to w Sokółce cena była 107 700zł a zapłaciłem dużo mniej i jeszcze opony szersze za kture w Sokułce chcieli coś 2000zł dopłaty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alien24

PostWysłany: 11:01 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T398898 masz na przykład za 71tyś netto i dolicz do tego 22% vat to napewno nie wyjdzie ci więcej niż 90tyś a jak chcesz kupować drożej to twoja sprawa.
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 09:24 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Częstochowy to jak coś to na pielgrzymke mogę się wybrać. Ja wiem swoje z Pronara a jak chcesz taniej to kupuj nikt ci nie broni
Powrót do góry
alien24

PostWysłany: 09:00 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[.[/quote] Stary zauważ że minął prawie miesiąc od mojego posta a ja informacje takową dostałem z głównej siedziby pronara a ty pewnie od osiedlowego sklepikarza który ogołocił ciągnik z czego się dało Cool[/quote]
Jest to największy sprzedawca w woj. Łódzkim ciągników i kombajnów NH, Pronar, Ursus, Zetor, rocznie sprzedają ok 150 ciągników New hollanda i jak nie wierzysz to zapraszam do Strzelec Wielkich okolice Częstochowy firma Agros Wrońscy a tak pozatym to stały diler ma zniżki a cena zefira jaka podałem była jeszcze do negocjacji.
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 21:35 Pon 19 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
Skąd masz te informacje bo ja byłem dziśaj u dilera i zefir kosztuje 87 tyś brutto i według mnie cena jak za ciągnik 85KM jest bardzo kusząca.
Stary zauważ że minął prawie miesiąc od mojego posta a ja informacje takową dostałem z głównej siedziby pronara a ty pewnie od osiedlowego sklepikarza który ogołocił ciągnik z czego się dało Cool
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 13:44 Pon 19 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alien24 napisał:
Karol P napisał:
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

Skąd masz te informacje bo ja byłem dziśaj u dilera i zefir kosztuje 87 tyś brutto i według mnie cena jak za ciągnik 85KM jest bardzo kusząca.

Może to za wersje komunalną z przednim tuzem ale ta chyba z 96 kosztuje, a moze zapowiedziane są już podwyżki i był po starej cenie?

Na ppr chyba tylko kolega Marcin20578 ma taki ciągnik Cool
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 13:43 Pon 19 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alez róznica 3 tys Smile
pewnie jeden podał cene cennikowa lub zlepszym wypasem a drugi po upuscie lub np. bez obciazników czy czegos innego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alien24

PostWysłany: 11:31 Pon 19 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol P napisał:

Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 17:19 Czw 25 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol P napisał:

To co podrożał zefir?
I kto teraz kupi Laughing , jak już ktoś dostanie prow to napewno się na to nie zdecyduje, a za kredyt to każda złotówka się liczy to już lepiej proxime 6441 przynajmniej podnośnik ma dużo mocniejszy Laughing Wink
Podnosić cenę przed końcem roku? Shocked
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 15:05 Czw 25 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 08:32 Pon 8 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udzwig ma 3 t a ile w rzeczywistości to nie wiem bo to co podaje producent to jedno,a udzwik rzeczywisty to co innego ale z tą czwórką i agregatem to możesz się męczyc, chyba ze jest jakas możliwośc podrasowania podnośnika, a inna ważniejsza sprawa to co ten zefir jest tak naprawde wart, bo sam stoje przed wyborem ciągnika i z jednej strony cena atrakcyjna ale ja chce ciągnik na conajmniej 20 lat, a czy pronar nie wycofa się z zefira za kilka lat tak jak z żubronia tego nikt nie wie i skąd części do tego silnika? mamy czasy internetu wszystko da się zamówic ale to mogą byc koszty, inna sprawa jeśli ten ciągnik jest tańszy od najtańszego na rynku pronara 82A to co w nim jest takie tanie? Skrzynia fiata ale to jest tylko licencja fiata a robią to chińczycy tak jak 3512 ma skrzynie i silnik mf a a do mf-a mu bardzo daleko z jakością, co innego mf 255 z ursusa i tu moje pytanie jak chiny robiły tego YTO 804, czy to były gotowe podzespoły z fiata czy mają licencje i sami to klepią? Bo coś mi się wydaje że dopronara tak samo jak kioti przychodza te zefiry a tu tylko nasze opony kabiny i elektryke zakłądają.
Słyszałem już opinie o fotonach, gdzie po myciu karcherem farba odłazi a wykonanie to lepsze mają samodziełki ze stodoły, ale zefir chyba lepiej jest zrobiony.

Pozostaje jeszcze wybór co do belarusa (moim zdaniem nic nie lepszej jakosci) albi farmtrac 70, fajny ciągnik i lepiej wykonany tylko że 60km.
Powrót do góry
Paweł60

PostWysłany: 21:46 Nie 7 Paź 2007    Temat postu: Warto zarezykować i zakupić Zefira. Odpowiedz z cytatem

Co Cię przekonało do zefira? a maszyny takie jak do ciągnika 80km tylko żeby nie było to za ciężkie bo mały udzwig podnośnika[/quote]

Cena uważam że przez 5 lat nie będzie większych problemów tym bardziej że nie mam 100ha po 5 latach mogę go sprzedać i liczę że wezme nie mniej niż 40 000zł. Liczę na refundacje ze śrotków unijnych. Warto zarezykować.

A jaki konkretnie ma udzwig podnośnika i czy po dociążeniu turem da rade z agregatem uprawowo-siewnym czy pługiem 4 obrotowym Question
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 15:52 Nie 7 Paź 2007    Temat postu: Re: Jakie maszyny zakupić do Zefira? Odpowiedz z cytatem

Paweł60 napisał:
Witam
Mam zamiar zakupić w przyszłym roku Zefira 85, czy może ktoś polecić jakie narzędzia do uprawy roli można podpiąć do tego ciągnika?
Jaki pług?, i jaki agregat do uprawy pod ziemniaki?
Ciągnik będzie pracował na polach lekko pagurkowatych na glebach średnich na areale ok.30-40ha.
pozdo.

Co Cię przekonało do zefira? a maszyny takie jak do ciągnika 80km tylko żeby nie było to za ciężkie bo mały udzwig podnośnika
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: