Skocz do zawartości
damii1

Ciągniki ZEFIR 85

Rekomendowane odpowiedzi

to jakis szajs dla mnie, wolalbym uzywanego kupic ursusa lub zetroka i kasy by mi zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używany zachodniak to jeszcze gorszy szajs niz ten zefir bo wytluczony na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodze.Na zachodzie to jak ciągnik kwalifikuje się do remontu(albo ma jakąś usterkę) to jest sprzedawany i ściągany do nas,a szwab czy tam francuz kupuje sobie drugi nowy.Niestety tak jest w większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus i zetor to szajs wolał bym kupić używanego zachodniaka

 

 

Chochlik23 wiesz czego ty chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlik23 Jest nowy więc jest cacy ,Koledzy z forum psioczą ale to jest znany ciągnik pronar go ma pod nazwą MTZ82 SA . Fotony Farmtraki i wiele innych składaków w naszych zakładach bardzo fajne opisy same cuda na papierze ale jak siądzie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory gwarancja 18 miesięcy ubespieczenia oc ac na rok gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego taniego ciągnika który na dodatek mało pali

Wiem że belarus 920 to to samo co pronar 82SA, i wolał bym belarusa bo jak ruscy coś wymyślili to tylko oni najlepiej potrafią to poskładać i bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem takiego belarusa.

Już wczesniej pisałem, żeby nie wrzucać fotonów farmtraców i farmerów do jednej szuflady bo każdy to zupełnie coś innego (moim zdaniem najlepszy farmtrac).

Zefir może być udanym ciągnikiem, ciekawe jakie inne marki stosowały tą brazylijską skrzynie 12/4 i jaki jest przedni napęd. Troche duży rozstaw przednich kół 1700 i balony 14,9, wogóle gramotny dużo bardziej jak stara czerwona mtzka. Za taką kase gdyby się tylko za bardzo nie psuł to ja chce zefira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM JA POSIADAM ciągnik zefir 85 i jak narazie sprawuję się doskonale aż miło się pracuje jeśli ktoś jest zainteresowany podam więcej szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie są tam w końcu napędy, ze starszych wersji new hollanda , czy fiata i jaki silnik?

Ile kosztował jakie wyposarzenie co w standardzie za co dopłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za całolość zapłaciłem 87tyś. mosty, skrzynia i podnośnik są od new holanda a silnik jest chiński ale ładnie się sprawuje w standardzie jest wszystko prucz klimatyzacyj, skrzynia zsynchronizowana 12/4, podnośnik 2 kategorii 3000kg, kabina komfortowa, siedzenie Grammera, z przodu 4 halogeny i z tyłu 2 robocze i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam za całolość zapłaciłem 87tyś. mosty, skrzynia i podnośnik są od new holanda a silnik jest chiński ale ładnie się sprawuje w standardzie jest wszystko prucz klimatyzacyj, skrzynia zsynchronizowana 12/4, podnośnik 2 kategorii 3000kg, kabina komfortowa, siedzenie Grammera, z przodu 4 halogeny i z tyłu 2 robocze i

 

Nie boisz się że za 15 lat nigdzie nie znajdziesz części do tego silnika, bo do napędów i skrzyni pewnie będą tylko napewno kilka razy droższe jak do mtz, jak ze spalaniem oszczędniejszy od mtz>?

Ja osobiście jak bym wybierał z pronara tylko 82SA, lub 82A II żebym przekonał się do zefira kilka lat musi upłynąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam małe gospodarstwo to taki silnik długo u mnie wytrzyma bo mam niecałe 20 h i 2 ciągniki jeszcze C-330M jak narazie tam gdzie kupiłem to wszystkie części mają a silnik niby chiński lecz z wyglądu taki sam jak silnik Masseya Fergusona i filtr powietrza jak u new holanda a silnik jest firmy : YITUO potem podam linka do tej firmy a spalanie nie jest takie złe na 2,5h podorywki pługiem 5 skibowym wszło ok 20 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie awaryjny to może byc bardzo dobra alternatywa zamiast belarusa, zna ktoś model new hollanda w którym była skrzynia 12/4 i te napędy i jak się to tam sprawowało? Na stronce pisze że te silniki to jakaś brytyjska technologia może ktoś wie jakie są inne maszyny z tymi silnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze te silniki posiadają kombajny, śmieciarki ładowarki i ciągniki gąsienicowe i firma ta istnieje od 1955r a u mnie napędy sprawują się bardzo dobrze i wydaje mi się że chiny wejdą na nasz polski rynek bo mają bardzo konkurencyjne ceny i coraz więcej jest chińskich ciągników np foton i kioti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki New Holland z serii T7000 są zdecydowanie najcichszymi maszynami tego typu ... Układ napędowy stanowi 12-biegowa skrzynia zsynchronizowana (12/4), ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te maszyny (tej marki) są popularne w europie zachodniej?

Jaka jest tam chydraulika hińska czy pronar coś swojego zastosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20578 życze bezproblemowej eksploatacji zefira i dziel się z nami uwagami z ekspleatacji.

Gdyby było wiadomo że trochę to pochodzi i części łatwo dostępne tylko kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwozie w zefirze to nie jest przypadkiem to samo co w new hollandzie serii td?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...