Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z gubiłem lemieszy na polu na jednym hektarze gubię 2 lub 3 lemiesze i juz mam tego dosyć kamieni i nie wiem co mam zrobic z tym moze wie ktos co stowac na kamień

 

na kamienie nie ma mocnych, śruby zakładaj 8.8 to nie powinieneś zgubić lemiesza ale na pewno zegniesz (tak stoisz i tak ), jedyna rada na kamienie to pług z zabespieczeniem albo orka w tempie ślimaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orze mtz w tępię ślimaczym mam jeszcze mam lemiesz na 2 dziury nie na 3 sisiad przyjechał gruberem i uciekł z pola bo ciągnik mu stanął dęba i po krziwił łapy mam porbane pole jak kamien to taki duzy ze głowa pęka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z gubiłem lemieszy na polu na jednym hektarze gubię 2 lub 3 lemiesze i juz mam tego dosyć kamieni i nie wiem co mam zrobic z tym moze wie ktos co stowac na kamień

do lemisza przyspawaj łancuch a łańcuch przykręć do ramy albo gdzie pasuje i jak zerwiesz lemiesz to bedzie wisiał na łańcuchu ja mam tak porobione, a na kamienie to znajdz gdzie jest kamień wykop go i wyciągnij jeden raz wykopiesz wszystkie i bedziesz miał spokój na pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa1 dobrze mówi. je też czasem lemiesz wygołem lub kawałek w polu został. Wkurzyłem się i jak jechałem orać to brałem ze sobo szpadel. po każdym przejeździe wychodziłem z ciągnika i wybierałem kamienie. Jeszcze sięzdażają ale nie w takiei ilości jak były do tej pory. Już dawno nie urwałem lemiesza. Może to pracochłona metoda ale skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem z jednym polem około 2ha, ojciec orał 3 skibowym 360 3p, to było dobrze ale jak kupiliśmy 902 to sie zaczeło maszczęści miałl łyse opony i tylko 3 lemiesze zerwałem i 2 zgiełem na polu było 73 kamienie takie powyżej 50 kilo niektóre trzeba było wyciągać na 2 ciągniki ale wszystkie kamienie odrazu wyciągaliśmy i teraz mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będę wyłaził z ciągnika co chwile bo mam kamieni na hektary z tym łancuchem to dobry pomysł ja mam duże kamie na polu jak orze to tylko kiedy lemiesz uderzy o kamień a głebosz mi nie chce sie robic bo zaduzo ich jest tam w ziemni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ma ktos pług Wiegard??gdzie mozna do takiego dostac czesci??

w moich katalogach nie mam takiego pługa ale jak napiszesz o jaką częśc ci chodzi i kilka podstawowych wymiarów to może od jakiegoś innego pługa bedą pasowały

 

 

potrzebuje lemiesz.dlugosc jego to 63cm,a rozstaw srub to 13cm od srodka do srodka sruby.sa 3 sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemiesz gasner ss13128 ma rozstaw śrub co 125mm

lemiesz krone 969009 pasował by na pierwszą i na ostatnią srube,

nimejer n17 pasuje ne 2 pierwsze sruby, nimejer "poznań" pasuje na 1 i 3 śrube

nic więcej nie znalazłem co mogło by pasowaś. a najlepiej to weź stary lemiesz idz do agromy i dopasuj jakiś lemiesz, ważne żeby kąt byl taki sam i odległość pierwszej śruby od początku lemiesz był taka sama reszte otworów typalisz w korpusie spawarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przed puszkami a Huard 366 mianowicie na wiosne przy oraniu pod ziemniaki wszystko było ok- ładnie spychały obornik do bruzdy ale dzisiaj przyprawiły mnie o dreszcze bo cały czas się zapychały aż w końcu podniosłem je do góry..........i teraz mam pytanie....mianowicie jak prawidłowo powinno się je ustawiać ( na jakąś konkretną głębokość czy może jest jakaś zasada w odległości od lemiesza a może coś innego jeszcze) proszę o szybką odpowiedz zorientowanych bo jutro kolejny dzień orki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników LEMKENa starszego typu,

Jeśli któraś z Waszych maszyn potrzebuje wymiany przedniej panewki (tulei) na obrotnicy to bardzo dobrze nadaje się do tego celu tuleja od resorów kamaza, wprawdzie trzeba ją troszkę podtoczyć ale materiał z którego jest wykonana nadaje się do tego celu idealnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę nie w temacie- nie wiedziałem, gdzie to umieścić.

co sądzicie na temat orki na wiosnę (pod jare oczywiście) ?

lepiej orać na wiosnę czy na jesień? jest jakaś różnica dla uprawy???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od gleby. Ja mam ciężkie ziemi i jak bym orke wykonał na wiosne to bym miał bardzo słaby plon ponieważ bym miał problemy z uprawa. Nie polecem tej orki nikomo ale to jest moje zdanie a kazdy może robic jak mu się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka ze po orce wiosennej masz bardziej sucha ziemie , a orka wykonana na zime poprawia ci srukture gleby i tak szybko nie wysycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jest sie w rolnośrodowiskowym wtedy z góry jest się skazanym na orke wiosenną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie talerzówka też robotę zrobi albo po orce natychmiast zasiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest taka ze po orce wiosennej masz bardziej sucha ziemie , a orka wykonana na zime poprawia ci srukture gleby i tak szybko nie wysycha

niby tak ale nie zawsze.na jednym polu (8.4h) miałem pól zaorane na zime a reszte na wiosne.zasiałem jeczmien i lepiej rosł na orce wiosennej co dało wynik przy koszeniu.a wiosna była u nas bardzo sucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem takie opinie, że po wiosennej orce lepiej rośnie, ale na chłopski rozum orząc wiosną bardziej sie glebę osusza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orka zimowa to orka zimowa a wiosenna to konieczność.

Mam pytanie z innej beczki jaki pług obrotowy byście polecili do 130 konnego ciągnika na gleby klasy IIIa. Zastanawiałem się nad 4+1. Warto kupować 5 skibę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orka zimowa to orka zimowa a wiosenna to konieczność.

Mam pytanie z innej beczki jaki pług obrotowy byście polecili do 130 konnego ciągnika na gleby klasy IIIa. Zastanawiałem się nad 4+1. Warto kupować 5 skibę.

z 5 bedzie ciągnik miał problemył lepiej orać 4 i założyć można do tego pakomat (chyba tak to sie pisze), do 5 skib potrzeba co najmiej 150koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orka zimowa to orka zimowa a wiosenna to konieczność.

Mam pytanie z innej beczki jaki pług obrotowy byście polecili do 130 konnego ciągnika na gleby klasy IIIa. Zastanawiałem się nad 4+1. Warto kupować 5 skibę.

z 5 bedzie ciągnik miał problemył lepiej orać 4 i założyć można do tego pakomat (chyba tak to sie pisze), do 5 skib potrzeba co najmiej 150koni

ja mam 130 k ciagnik 2 metry zabiera piatej skiby bym jemu nie dawal a jesz ze jedno odkladnice sa xxl pracoje na glebokosc 25,30 cm jezdze z predkoscia 8 km/h przy obr 1,8 jak by mial mniejsze odkladnie i mniej by zabieral na skibe mozna by ryzykowac 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze jaka jest różnica między pługami VN Permanit Euromat 3S ,a VN C-PLUS ,może chodzi o materiał lub wyposażenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z Was pług LEMKEN opal 180 4skiby+.... ? Jak sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki byście polecili pług obrota biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Lemken, Kvernrnland czy innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki byście polecili pług obrota biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Lemken, Kvernrnland czy innego.

każyd bedzie chwalił to co ma ja posiadam pług Fraugde jest to pochodna Kvernelanda, bardzo dobrz mi sie nim ora jak go dobrze ustawiłem to niewidać żadnych górek ani dołków na polu odkładnie ma niskie i długi i to jest jego zaleta, nie kupuj pługa który na krótkie odkładnie, takie jest moje zdanie. znajomi chwalą Kvernelanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...