Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja daje 4 l Lasso + 0,2l Command / ha i stosuje już to długo.

 

dokładnie tak jak mówisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daje 4 l Lasso + 0,2l Command / ha i stosuje już to długo.

 

Po siewie rzepaku czy mieszasz z ziemia przed siewem ?

U mnie Californium zaprawawiane zaprawą Superhomai jest w cenie 387 zł a zaprawą Cruiser w cenie 421 zł za 10 kg i teraz które nasionka kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytanie zasiałem dzisiaj rzepak noi nie zdążyłem opryskać całaości (pryskam comandem + lasso) czy jezeli bede pryskac w poniedzialek to nic sie nie stanie, jakie moga byc skutki jezeli opryskam później, bo pryska się zaraz po siewie lub maksymalnie 1 dzien po chyba.Prosze o porady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet do 2 dni jurto masz też dzień niedziela bo niedziela ale to ciężka praca nie jest.(a ima wcześniej tym lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tylko jen dzień po siewie to pierwszy raz słyszę, jutro zrób sobie wolne a w poniedziałek lub wtorek zrobisz oprysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że tylko jen dzień po siewie to pierwszy raz słyszę, jutro zrób sobie wolne a w poniedziałek lub wtorek zrobisz oprysk.
Jeśli warunki do wschodów są bardzo dobre - ciepło i wilgoć - to rzepak może już wychodzic po trzech dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie bedzie padało to jutro skończe pryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daje 4 l Lasso + 0,2l Command / ha i stosuje już to długo.

 

Po siewie rzepaku czy mieszasz z ziemia przed siewem ?

U mnie Californium zaprawawiane zaprawą Superhomai jest w cenie 387 zł a zaprawą Cruiser w cenie 421 zł za 10 kg i teraz które nasionka kupic?

Pryskam zaraz po siewie, czym predzej to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz to napiszę -- że jeżeli rzepak był siany w sobotę to spokojnie można oprysk zrobić w poniedziałek lub wtorek i nie ma co gdybać. Jeśli ma ktoś problemy z czasem na oprysk to trzeba będzie kupić część butisanu i pryskać w ilości 2L 7 dni po siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki nawoz bendziecie siali i ile kg/ha??

 

 

ja myślałem o lubofos pod rzepak ale nigdzie go nie moge dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje zawsze sól 150kg i superfosfat 150kg do tego śladowe ilości mocznika np 25kg na h jak mówie najważniejszy jest P i K do dobrego przezimowania i grubego korzenia żeby się zawiązał ładny krzak bo jak dasz za dużo azotu to pójdzie w liście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki nawoz bendziecie siali i ile kg/ha??

 

 

ja myślałem o lubofos pod rzepak ale nigdzie go nie moge dostac

Obojętne co zasiejesz aby tylko były pożądane składniki. Ja sieję przeważnie ok. 100kg K, 50kg P, 200kg N ( pod korzeń około 20kg ), oczywiście K i P może być ze dwa razy tyle - choć zależy jaka jest zasobność ziemi.Siarkę to Orlen mam kilkadziesiąt kilometrów od nawietrznej to mam nadzieję że dosypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiałem 200kg Fosforanu tego z azotem i 200kg soli potasowej. To podstawowe składniki. Reszte (siarke, magnez, bor) dostanie w fazie 3-4 liści jak będe jechał go od grzyba tebukonazolem. Od chwastów Jadę Lasso 4 l. + Triflur 1,5 l. + Brasiherb 0,15 l. I koniec wydatków na jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was zasiał rzepak Ja czekam na wschód, już po dwóch deszczach i jest ciepło Za pare dni powinien byc na wierchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wczoraj posiałem 2h Californią, wilgoć jest temperatura też to wschody powinny być szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji, we wtorek posiałem neslsona w ilości 2kg/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w tym roku posieję Nelsona na próbę jakieś 3 ha bo na tyle jest jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ph 6,5 (odczyn lekko kwaśny) jest dobre pod rzepak bo zrobiłem próbki i tak mi wyszło na glebie średniej. Zawartość fosforu bardzo wysoka a potasu wysoka, magnezu niska. Jaki nawóz radzicie i ile na hektar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siej spokojnie jak masz wapno to trochę na nie zapóźno. Co do innych nawozów wedle uznania i ceny. Ja posieję Amofoskę z azotów gdańskich jak dojedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...