Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moja lezy i kwitnie cały czas nie wiem co to bedzie... i małe stronki dużo ich ale małe brrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki. czy to prawda, że gorczyca odstrasza szczury? znajomy miał problem ze szczurami, które co roku gnieżdziły mu się w bizonie. pewnego roku na zakończenie młocki młócił gorczycę i niezbyt dokładnie wyczyścił kombajn. na wiosne szczurów nie było. od tej pory po kombajnie rozsypuje trochę gorczycy na zimę i szczurów nie ma. czy to zasługa gorczycy, czy zbieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorczyca i pozostałe kapustne posiadają związki siarki i olejki eteryczne i to zapewne wpływa odstraszająco na gryzonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić bizona zo56 na gorczycę pierwszy raz kosimy i nie wiadomo jak do tego podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas to byl b duzy wysyp szkodnikow na kwitnacej gorczycy-gdybym nie opryskal to by chyba zerzarly wszystko, a ze sie spuznilem to szacuje 1/3 wpieprzyly

 

 

 

U mnie sąsiad też za późno opryskał to z 20 arów z wiaderko nakosił, byłem przy tym jak kosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile sprzedajecie/kupujecie gorczyce chodzi mi o male ilosci (do 100kg) bo ja biore 2,80 i nie wiem czy to dobra cena czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ile sprzedajecie/kupujecie gorczyce chodzi mi o male ilosci (do 100kg) bo ja biore 2,80 i nie wiem czy to dobra cena czy nie...

ja sprzedaje po 2 zl, a moze za tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zieleniaki biorą po 4,5 - 5 zł/kg!! Rolnicy sprzedają w granicach 3-3,5 PLN/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ryneczku gorczycę po 3,50zł, brat za 3zł, a była jeszcze po 4zł i migiem wszystko się rozeszło. Nawet ze sklepów znika szybko po 4,50zł. Facelia była na rynku po 7 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych cenach to ja bym wzioł facelie. gorczyca była po 2 zł maksymalnie. można było trafić na oferty po 1,5zł a czasem nawet taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sialem dla przemysłu i plony po wyczyszczeniu petkusem byly rzędu 15-17 q przy wysiewie ok 12-14 kg na ha.Siałem ją wtedy poznaniakiem kolkami do rzepaku co drugi lejek ok 5 kwietnia.Dosuszałem ją zawsze na suszarni podłogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dostałem już nasiona - po 5,5 zł/kg!!!

dzis sprzedalem 2,5 q po 2,5 zł. trzeba bylo krzyknąc to bym ci dhl-em wyslal bylo by taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś sialem dla przemysłu i plony po wyczyszczeniu petkusem byly rzędu 15-17 q przy wysiewie ok 12-14 kg na ha.Siałem ją wtedy poznaniakiem kolkami do rzepaku co drugi lejek ok 5 kwietnia.Dosuszałem ją zawsze na suszarni podłogowej.

 

Dzięki.Nie da rady więcej uzyskać z hektara?Gdzie to sprzedawałeś i po ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to było dawno za czasow GS .woziłem to kawal drogi gdzies pod Swidnicę,ale firmy już dawno nie ma a plon 17q to już była naprawde niezla sprawa bynajmniej w moim przypadku.Na większy plon raczej nie licz jak uzyskasz srednio ok 15q możesz byc zadowolony.Cenę o ile pamiętam miałem chyba żytox4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to było dawno za czasow GS .woziłem to kawal drogi gdzies pod Swidnicę,ale firmy już dawno nie ma a plon 17q to już była naprawde niezla sprawa bynajmniej w moim przypadku.Na większy plon raczej nie licz jak uzyskasz srednio ok 15q możesz byc zadowolony.Cenę o ile pamiętam miałem chyba żytox4.

Wreszcie wiem, skąd się bierze cena gorczycy.

Rolnicy w tym roku, po odczyszczeniu uzyskiwali ok. 1t/ha. Jeden nie pryskał na chwasty, jeden stosował jakiś środek ale nie zadziałał. jakie herbicydy można stosować w uprawie gorczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gorczycę na ziarno można siać po zbożach. Czy wysiewa się ją siewnikiem do zboża. Czy zbior może być wykonany kombajnem zbożowym bez przystawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...