Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

leję tylko oryginalne oleje

A na przykład jaki markowy bo tez nie wiem czy Turdus Semsitentic 10W/40 ludzie u mnie go chwalą może być jakiś inny ale jaki i o jakich parametrach bo to tez ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak coś to mineralny,a nie półsyntetyk,co to jest niby nowy ciągnik?

A czego do nowego mozna a do kilku letniego nie mozna lac cos lepszego jak ten badziewny superol który naprawde syfi silnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mineralnym się zgadzam w 100%, syntetyk umył mi silnik łącznie z uszczelkami. Po dwóch miesiącach ciekło z każdej strony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym mineralnym się zgadzam w 100%, syntetyk umył mi silnik łącznie z uszczelkami. Po dwóch miesiącach ciekło z każdej strony !!!

 

Właśnie o to mi chodziło z tym półsyntetykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy w przypadku oleji nie robie się gwałtownego skoku w jakości jaśli zalewało by się władka jakimś dobrym olejem to nic by się nie stalo ale jak leje się superol a chciało by sie zalać np Castrol to zapomnij ....! dobry olej ma właściwości czyszczące....wymyje bardzo dobrze silnik z osadu i błota ale jakim kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy w przypadku oleji nie robie się gwałtownego skoku w jakości jaśli zalewało by się władka jakimś dobrym olejem to nic by się nie stalo ale jak leje się superol a chciało by sie zalać np Castrol to zapomnij ....! dobry olej ma właściwości czyszczące....wymyje bardzo dobrze silnik z osadu i błota ale jakim kosztem

 

 

Oj ja jestem przykładem ze zmieniłem olej i narazie po 15 mtg silnik znow nie chce chodzic na obrotach niskich (tzn. takich aby chodził i licznik nie łapał tych obrotów). Ale jak ładnie wchodzi na obroty i sie nie grzeje super malina. Cisnienie wzrosło niz na samym superolu. A Superol w bankach zawsze miałem kupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze padna słowa ze nie warto, ale rolnictwo u mnie to hobby a olej zawsze zmieniam co 2 lata wiec zawitał Mobil 1 z beczki. Kupel laje go do ciezarówek MAN wiec powiedziałem aby mi zalał mówił ze to mineralny MOBIL 1. Tak jak pisałem orka podorywka Władkiem i 3 skiby i temperatura nie powyzej 80 stopni. Kiedy na superolu musiałem robic przerwy bo wskazowka była przy 85 stopni. Ciagnik jak jest zapalony przy zbieraniu siana i przy transporcie do 5 ton nie grzeje sie wiecej niz do 50 stopni. Teraz jeszcze orka na głeboko wiec zobacze jak bedzie szło z temperatura ale narazie miodzio. Silnik ładnie dzwoni znów, odbija sobie to ze 20 lat palony był na superolu, którego pod koniec i tak uszlachetniaczami zawsze polepszałem Tak jak pisałem na zimnym silnik trzyma 4 bary pozniej na 80 stopniach 2,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak jest z tym napedem jest tylko na jedno koło z tyłu i jest przycisk pod siedzeniem czy mozna cos zrobic żeby to było na stałe bez szkody dla ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@insert, o co ci chodzi

Blokady na stałe włączać nie można, bo jak byś skręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na superolu miałem wszystko nizsze o 0,5 bara. jak wlałem uszlachetniacze to miałem to samo co prawie na MOBILU.

 

 

A kolega insert chce z ciagnika gokarda zrobic, wiec zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to z napędem na jedno koło jak napęd jest na dwa koła co ty opowiadasz a to że czasami cięgnie jedno lub drugi to juz tylko zasada mechanizmu różnicowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tępy aż szkoda gadać kupiłem teraz T 25 z 77 r. i tak sie motam z nim a powiedzcie mi chodzi o silnik na razie wali mi olejem na metr cały jest zalany no i słaby jest strasznie pomóżcie mi proszę doprowadzić go do porządku od czego zacząć jakieś uszczelki tulejki ?? wtryskiwacze miał wymieniane dwa lata temu i jakiś mechanik zakładał te uszczelki i nadal wali olejem to samo podnośnik leci zewsząd ale podnośnik to małe piwo silnikiem sie martwie co zrobić co wymienić żeby wróciła jego moc te potężne 25 KM ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci na metr wali olej z silnika?, chyba tylko z wężyka od wskaźnika ciśnienia oleju w układzie smarowania, a jakie uszczelki zakładał mechanik, na czym?, skoro oczekujesz pomocy, to pisz z sensem i dokładniej opisuj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd mam wiedzieć gdzie na pewno nie z tego co piszesz nie wiem też jakie uszczelki wymieniał cały cylinder jest zalany prawy i cały silnik do samogo dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, ja mam wiedzieć, skoro nie widzę silnika?, umyj go najpierw dokładnie, abyś mógł zobaczyć, skąd wydostaje się olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd mam wiedzieć gdzie na pewno nie z tego co piszesz nie wiem też jakie uszczelki wymieniał cały cylinder jest zalany prawy i cały silnik do samogo dołu

Jak nie możesz opisać skąd dokładnie leci olej, to tak jak kolega pisze umyj silnik i wtedy będziesz dokładnie widział, zrób fotki wrzuć tutaj i wtedy będziemy mogli coś pomóc!

Jeśli leci po cylindrze to napewno z głowicy A z głowicy to może lecieć spod pokywy zaworów, spod uszczelniaczy osłon lasek popychaczy, możliwe też, że pęknięta jest głowica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bede robił zdjecia wiecie może gdzie mozna dostać instrukcje po polsku do T 25 może ktos z was ma w wersji elektronicznej i przesłał by mi na email ???? w razie czego podaje Sebastian-wolowski@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...