Skocz do zawartości
iwona84

jak skorzystać z funduszy unijnych??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam taki problem od września przejmuje gospodarstwo rolne po rodzicach, pracuje zawodowo więc nie opłacałam do tej pory składki KRUS czy w związku z tym jeżeli teraz zacznę ja opłacać to mam szansę na jakieś dopłaty bądź kredyty unijne czy też musi upłynąć jakiś tertmin opłacania przeze mnie składki,

Jeżeli byliście w podobnej sytuacji bądź wiecie to proszę podpowiedzcie mi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przejęcie gospodarstwa ma wiązać się z przejściem rodzicow na rentę strukturalną?

co do składek KRUS to nie są one konieczne do otrzymania dopłat bezpośrednich jednak do kredytów preferencyjnych już przydałoby się wykształcenie rolnicze, będąc ubezpieczoną w ZUS można opłacać tylko dobrowolną składkę w KRUS (na ubezpieczenie zdrowotne chyba) w takim przypadku warto byłoby się zastanowić nad grantem z programu "ułatwaianie startu młodym rolnikom" wiąże się to z pewnym ograniczeniem, otóż trzeba kontynuować ubezpieczenie w KRUS przez 3 lata, ale dla 50000zł moze nawet warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejęcie przeze mnie gospodarstwa nie jest związane z przejsciem rodziców na rente strukturalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejęcie przeze mnie gospodarstwa nie jest związane z przejsciem rodziców na rente strukturalną

 

w takim razie nie istnieje konieczność opłacania składek KRUS, jeśli oczywiście nie chce się korzystać z programów UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...