Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:53 Pią 23 Sie 2019

jak skorzystać z funduszy unijnych??????????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 17:54 Pią 31 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwona84 napisał:
przejęcie przeze mnie gospodarstwa nie jest związane z przejsciem rodziców na rente strukturalną

w takim razie nie istnieje konieczność opłacania składek KRUS, jeśli oczywiście nie chce się korzystać z programów UE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwona84

PostWysłany: 17:22 Pią 31 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przejęcie przeze mnie gospodarstwa nie jest związane z przejsciem rodziców na rente strukturalną
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 12:42 Pią 31 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy przejęcie gospodarstwa ma wiązać się z przejściem rodzicow na rentę strukturalną?
co do składek KRUS to nie są one konieczne do otrzymania dopłat bezpośrednich jednak do kredytów preferencyjnych już przydałoby się wykształcenie rolnicze, będąc ubezpieczoną w ZUS można opłacać tylko dobrowolną składkę w KRUS (na ubezpieczenie zdrowotne chyba) w takim przypadku warto byłoby się zastanowić nad grantem z programu "ułatwaianie startu młodym rolnikom" wiąże się to z pewnym ograniczeniem, otóż trzeba kontynuować ubezpieczenie w KRUS przez 3 lata, ale dla 50000zł moze nawet warto
Powrót do góry
iwona84

PostWysłany: 10:34 Pią 31 Sie 2007    Temat postu: jak skorzystać z funduszy unijnych?????????? Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam taki problem od września przejmuje gospodarstwo rolne po rodzicach, pracuje zawodowo więc nie opłacałam do tej pory składki KRUS czy w związku z tym jeżeli teraz zacznę ja opłacać to mam szansę na jakieś dopłaty bądź kredyty unijne czy też musi upłynąć jakiś tertmin opłacania przeze mnie składki, Question Exclamation
Jeżeli byliście w podobnej sytuacji bądź wiecie to proszę podpowiedzcie mi,
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: