Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:42 Wto 9 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 2577, 2578, 2579  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 19:37 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie będzie , bo skąd, teraz z unii przesunęli, bo też by nie było, i tak się okaże, że wyjdzie po 5tys zł jak podzielą kwotę na ilość wniosków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agroleń

PostWysłany: 13:21 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.
Waszmościowie!!! Pora wycofać z produkcji 40% ferm. Hodowcom wypłacać corocznie odszkodowanie za rezygnacją z produkcji i po sprawie. Ci co zostaną będą mieli zapewnione godne 3,68 netto. Pozdrawiam.

Na odwrót panie. Wypłacane bedzie za hodowle w trudnym okresie. Także , to też na Plus w koszta wliczamy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:05 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cwaniaki, które myślały, że mają umowę i są bezpieczni, nie odpisali mi CO PODOSTAWALI OSTATNIO. CZY MIAŁEM RACJĘ, ZE UMOWY ZOSTANĄ WYPOWIEDZIANE? JAK TAM INFO Z DEHEUSA? JAK INFA OD INNYCH? JAK SAMOPOCZUCIE, ŻE ZOSTANĄ SAMI ZE SWOIMI KURAMI W SZCZYCIE PANDEMII PRZYPADAJACYM W GRUDNIU CO ZBIEGA SIE Z GIGA WYSYPEM ŻYWCA ?
Nikt juz nie dołoży im do tego biznesu, nikt nie bedzie juź niczego mroził . To co za dużo pójdzie do dołu. Reszta w cenie rynkowej 1.2-1.5 netto za kg.
Sto razy przestrzegałem, nie róbcie takiej góry żywca na pazdziernik, kolejne 100razy pisałem - uważajcie bo góra żywca z października powtórzy się w grudniu, bo to te same kurniki, będzie jeszcze powiększona o indyczarzy. Ostrzegałem -uważajcie bo umowy będą wypowiedziane. Nikt nie słuchał, cwaniakowali, gdzie teraz są? Niestety, niedługo będzie słychać tylko ich jęki, gdyby posłuchali tego co mówię, zaoszczędziliby setki tysięcy złotych, a tak tylko trupy kur i głębokie doły w lesie i płacz rozpaczy
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:43 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Waszmościowie!!! Pora wycofać z produkcji 40% ferm. Hodowcom wypłacać corocznie odszkodowanie za rezygnacją z produkcji i po sprawie. Ci co zostaną będą mieli zapewnione godne 3,68 netto. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kurex

PostWysłany: 11:44 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo proszę o opinie na temat ubojni Koko z Dulowej i jeśli ktoś posiada jakieś informacje na temat kontraktacja z firmą Ekoplon.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:12 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie mówił że będzie, pisałem że w listopadzie jest 35% mniej żywca niż w pazdzierniku (są miejsca , że jest 40% mniej ) i o ile na początku mówiłem, ze cena musi być wyższa w listopadzie niż w październiku, to po tym, jak rozpoczęła się druga fala pandemii zweryfikowałem, że to, że będzie dużo mniej żywca, nie musi oznaczać wzrostu ceny , zależeć to będzie od ilości ograniczeń w eksporcie. ALE listopada jeszcze nie ma, więc zobaczymy. Pamiętaj też, że styczeń to powtórzenie ilości żywca z listopada , a skoro w listopadzie jest już o tyle mniej, to w styczniu ubojnie staną z braku żywca.Hodowcy zawsze robią odwrotnie niż powinni, temu większość ląduje na górach żywca typu październik/grudzień i traci, a mniejszość ta cwańsza wchodzi w braki żywca i zarabia.No ale cóż, to w sumie jak w życiu
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:03 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W listopadzie też niby dużo mniej ( ja mam) i co z tego jak ceny i tak nie będzie. Ale mędrcem na forum być to takie proste.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:59 Nie 18 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niech się wietrzą, to właśnie geniusz hodowców- w jednym miejscu góra nie do ubicia jak na grudzień i święta, a w drugim miejscu zero żywca , jak w styczniu, bo jak się wystraszyli to wszyscy naraz w jednym miejscu
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 21:37 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budy niech się wietrzą i czekają na lepsze czasy.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:55 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko naraz to poznie j będzie już tylko lepiej hodowcy sprzedaje ostatnie i myja i zamykają kto tylko może
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 20:41 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego brexit. Choć myślę że dogadają się.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:18 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reasumując, z rzeczy nieuniknionych za 1.5-2 miesiący mamy:

-szczyt pandemii na całym świecie i wszystko zamkniete
- wypowiedziane umowy przez ubojnie i paszarnie związane z ubojniami i minrole i tym podobne, tak w zakresie ceny jak ilości z uwagi na syt nadzwyczajną
-brak możliwości mrożenia z przyczyn głównie finansowych ale i już braku miejsca w mroźniach
- kilka dużych ubojni zamkniętych z powodu zakażenia załogi
- mega górę żywca z nakładów których nie dało się już odmówić
- drożejącą paszę
O ryzyku ptasiej grypy nie wspominam, bo tu pewności wystąpienia nie ma.
Moja prognoza to cena 1.20netto za kilogram a 30% przerośniętych ptaków do piachu
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 19:54 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym mrożeniem masz rację bo może i kupili ją tanio w okresie pierwszego ataku pandemii ale nie schodzi ona jak należy i jeszcze zalega. Każdy chce świeżego a po za tym, nie ruszyło nawet wszystko na 50 procent a już drugi atak pandemii. Przed nami trudny czas także trzymać się koledzy.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 17:42 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy powtórkę z kwietnia , gdzie pisklak dostarczany do odchowu ma 30 gram . Z 29-40 tygodnia
Ze stada młodego . Za młodego . A dlaczego ?
Redukcja stada. Dobre nioski idą na rzeź.
Zostają młode niosące małe jajka. Male jajko = maly czesti zle uformowany pisklak=gorszy wynik hodowlany. Plus cena =katastrofa.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:50 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po angielsku proszę
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:30 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAAAAAAAAAGA!!! ZACZYNAMY PRAWDZIWĄ ZABAWĘ !!!!!!!!
Przyznać się, co tam dostaliście z Deheus? Jest wypowiedzonko? A MÓWIŁEM ŻE BĘDĄ WYPOWIEDZENIA ? ZNOWU NIKT NIE WIERZYŁ, A MÓWIŁEM TEŻ , ŻE INFORMACJE MAM PEWNE.
Więc wszyscy którzy myśleli, że im obojętne, bo i tak dostaną na umowie jakąś tam cenę typu 3.1-3.2, to sobie wyjdą z żywcem przed Świętami i na Święta posprzątają, a od 1stycznia zaraz wstawią lub wstawią jeszcze chwilę przed Nowym Rokiem, właśnie ZOSTALI Z RĘKĄ W NOCNIKU I MINIMUM 35% ŻYWCA DO U.T.Y.L.I.Z.A.C.J.I PONIEWAŻ BEZ ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ WEJDĄ W SZCZYT PANDEMII NA ŚWIECIE W GRUDNIU Z JEDNOCZESNYM SZCZYTEM ILOSCI ŻYWCA W DANYM MIESIĄCU W TYM ROKU KTÓRY TEZ BĘDZIE W GRUDNIU.
TAK WIEC SORRY, ALE ZOSTALISCIE W Y.D.Y.M.A.N.I NA CZCZO I BEZ ZNIECZULENIA.
Ja przestrzegałem że tak będzie.
Została ostatnia deska ratunku- od poniedziałku utylizacja 40% wylęgu przez miesiąc non stop, inaczej, tyle samo żywych zostanie zakopanych w dołach za 1.5-2 miesiace
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:23 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówię Wam też jeszcze jedno i też jest to informacja wiarygodna - NIKT NIE BEDZIE WIĘCEJ TEGO MROZIŁ , BO NIKT WIĘCEJ DO TEGO NIE DOŁOŻY, BO NIKT NIE MA JUŻ PIENIĘDZY, ANI NAWET MIEJSCA W MROŹNIACH. PO PROSTU TEGO NIE ODBIORĄ POWOŁUJĄC SIĘ NA SYTUACJĘ NADZWYCZAJNĄ
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:15 Sob 17 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAAAAAAAAAGA!!! ZACZYNAMY PRAWDZIWĄ ZABAWĘ !!!!!!!!
Przyznać się, co tam dostaliście z Deheus? Jest wypowiedzonko? A MÓWIŁEM ŻE BĘDĄ WYPOWIEDZENIA ? ZNOWU NIKT NIE WIERZYŁ, A MÓWIŁEM TEŻ , ŻE INFORMACJE MAM PEWNE.
Więc wszyscy którzy myśleli, że im obojętne, bo i tak dostaną na umowie jakąś tam cenę typu 3.1-3.2, to sobie wyjdą z żywcem przed Świętami i na Święta posprzątają, a od 1stycznia zaraz wstawią lub wstawią jeszcze chwilę przed Nowym Rokiem, właśnie ZOSTALI Z RĘKĄ W NOCNIKU I MINIMUM 35% ŻYWCA DO U.T.Y.L.I.Z.A.C.J.I PONIEWAŻ BEZ ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ WEJDĄ W SZCZYT PANDEMII NA ŚWIECIE W GRUDNIU Z JEDNOCZESNYM SZCZYTEM ILOSCI ŻYWCA W DANYM MIESIĄCU W TYM ROKU KTÓRY TEZ BĘDZIE W GRUDNIU.
TAK WIEC SORRY, ALE ZOSTALISCIE W Y.D.Y.M.A.N.I NA CZCZO I BEZ ZNIECZULENIA.
Ja przestrzegałem że tak będzie.
Została ostatnia deska ratunku- od poniedziałku utylizacja 40% wylęgu przez miesiąc non stop, inaczej, tyle samo żywych zostanie zakopanych w dołach za 1.5-2 miesiace
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:23 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-naukowcy-koronawirus-atakujacy-swinie-moze-namnazac-sie-tez-,nId,4796917#iwa_source=special
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 20:10 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A olej sojowy 3700-3800zl t .pszenica 750 zl t tylko hodowac i brawo my !!!!!!!!!!
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 19:22 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A soja dziś 1850
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:27 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe też, czy wypowiedzenia umów z ubojni czy tam paszarni powiązanych z ubojniami z uwagi na sytuacje nadzwyczajną przyjdą przed czy po dostawie piskląt
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:10 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowca ma to głęboko w D...............ie zamyka kurnik i czeka a przedstawiciel od paszy w panice i strachu wylegarnia przeżyje stado zarodowe też tylko ty zostaniesz z problemem
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:07 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze pytanko, kto dostanie w najbliższych dwóch tygodniach pisklaczka w sobotę Laughing ? Absolutny armagedon wstawień. Grudzień 1zł za 65% stada, a 35% stada-utylizacja.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:15 Pią 16 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Standardowe bzdury filuta. Oczywiście, można kupić trochę taniej to co jeszcze nie zostało nałożone czyli na gdzieś po 10-15listopada, bo sporo ludzi istotnie odmówiło wstawień tych które miały być po 10-15listopada, ale to może być trochę taniej , niewiele- 10-15gr. To wielkie fermy robią ilości a one jadą i się nie zatrzymują ani nic nie zmieniają , więc zwyczajne bzdury na resorach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 2577, 2578, 2579  Następny
Strona 127 z 2579

Skocz do: