Skocz do zawartości
rob1978

wszystko o przyczepach do sianokiszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Na 24 ha to folia do bel troche by kosztowała , chyba najkożystniej będzie zainwestować w przyczepe z nożami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za folią do bel na 24 ha po dwóch latach masz pożądną zbierającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na folię po 1. pokosie wydajesz ok. 250 zł czyli 24 ha x 250 zł = 6 tys zł! dwa pokosy to już ok 10 tys. zł (2. zazwyczaj już trochę niżej plonuje) + pół trzeciego to już kwota 13 tys. więc dobra przyczepa 6-8 ton. (tandem, noże, łamany dyszel, wyrzutniki).

Przy orkanie wydajesz sporo na paliwo (sieczkarnia i dwa - trzy ciągniki do wożenia i ubijania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam deutz-fahra f570 juz z 5 lat i chodzi super nawet jednej awari nie miałem a jest to sprzet z 88 lub 86 roku nie wiem dokładnie bo nie pamietam ale w 2 dni to zwoze nią 15ha zetorem 10145 ze skrzynią 30km/h pierwszego 9 w okolicach 3 km od domu a drugiego 5 z 15 km i eszcze czasami zdązam przykeyc pryzme jak ktos turem ziemie wzuci a robota jest o wiele tansza niz bela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deutz-Fahr bardzo porządna maszynka. Na korzyść przyczep przemawia jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą zarówno przy sporządzaniu sianokiszonki, jak i jej zadawaniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio przyczepę samozbierającą z Agromet Mirosławiec T-010/2 i potrzebuję kupić dźwigienkę z łożyskiem do podbieracza czy wiecie gdzie można dokupić części do tych przyczep ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najszybciej bezpośrednio w fabryce. Serwis mają bardzo niemrawy, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym tygodniu kupuje przyczepe deutch fahr 570 tylko ze ma już zużyte tulejki na belkach podających przejrzalem w internwcie i niestety nie znalazlem żadnej firmy handlującej cześciami do takiej przyczepy czy ktoś wiegdzie można takie coś dostać bardzo prosil bym o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w sieci Granitu. Lub popytaj o dobrego ślusarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w tym tygodniu kupuje przyczepe deutch fahr 570 tylko ze ma już zużyte tulejki na belkach podających przejrzalem w internwcie i niestety nie znalazlem żadnej firmy handlującej cześciami do takiej przyczepy czy ktoś wiegdzie można takie coś dostać bardzo prosil bym o pomoc

Orginalne DF będą kosztować koło 1000 zł. Zwróć uwagę na to czy nie masz wyjechanych tych półobudów w których obracają się owe panewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz w sieci Granitu.

 

Pierwsze słysze o takim czymś może miałeś na myśli Greene? Już tam dzwoniłem i nie mają i powiedzieli że może być z tym problem. Czekam na dalsza pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trudno będzie Ci coś takiego znaleźć. Może masz w pobliżu jakiegoś przedstawiciela DF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie gdzie można kupić noże do DF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam przyczepe samozbierającą do sianokiszonki firmy landzberg posiada ona 11 noży.493734- oto nr.gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile moze byc warta przyczepa pootinger ladeprofi II pojedyncza oś lamany dyszel 31 nozy z zabezpieczeniami 3 walce poprzeczne tylne stan dobry zaladunek jeszcze lancuchowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w tym tygodniu kupuje przyczepe deutch fahr 570 tylko ze ma już zużyte tulejki na belkach podających przejrzalem w internwcie i niestety nie znalazlem żadnej firmy handlującej cześciami do takiej przyczepy czy ktoś wiegdzie można takie coś dostać bardzo prosil bym o pomoc

Orginalne DF będą kosztować koło 1000 zł. Zwróć uwagę na to czy nie masz wyjechanych tych półobudów w których obracają się owe panewki.

 

no własnie z jednej strony sa jedne połówki wytarte ale orginalne kosztuja 800zł za sztuke!!! wiec narazie sobie podarowałem a łancuch podłogowy to zgadnijcie ile moze kosztowac ? 1 sztuka 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile moze byc warta przyczepa pootinger ladeprofi II pojedyncza oś lamany dyszel 31 nozy z zabezpieczeniami 3 walce poprzeczne tylne stan dobry zaladunek jeszcze lancuchowy??

ta przyczepa jest do sprzedania cena 10500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaki moment obrotowy ustawione jest sprzęgło przeciążeniowe w przyczepie KRONE TURBO 2800 Chodzi oczywiście o dobór wałka z takim sprzęgłem , w jakich mniej więcej granicach może to się mieścić? Gdzie szukać tych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaki moment obrotowy ustawione jest sprzęgło przeciążeniowe w przyczepie KRONE TURBO 2800 Chodzi oczywiście o dobór wałka z takim sprzęgłem , w jakich mniej więcej granicach może to się mieścić? Gdzie szukać tych informacji Zciągnąłem instrukcję obsługi ,ale podają tylko wytrzymałość wałków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Agromix Rojęczyn (0-65) 538 81 81. 538 81 67 - może tam Ci podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...