Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

a ile zaorzesz w godzine?? i z jaka predkoscia jezdzisz??

przedzial ile przewroce ziemi w ciagu godzinki jest szeroki od 1 h na 1h do cos okolo 2 staram sie nie pracowac ciagnikiem na zbyt wysokic h obrotach aby malo spalal obroty ciagnika to 1,6 1,8 orka na 20cm cos ok 2h /hpredkosc 10 na 1 h orka na 30 cm predkosc 8 km na 1 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile trzeba koni do 5 obrotowych XXL Corn?? na jedan przejazd zabieram 290cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da rade A plug jest ładny (nowego typu) pewnie posłuży jeszcze kilka sezonów Tylko jak nie zobaczysz na żywo to nic nie wiesz na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze to jak długo taki pług się obraca i czy na 3 bym pociągnał maksymalnie 25 cm.tak na oko to 35 cm na korpus bieze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie jeszcze to jak długo taki pług się obraca i czy na 3 bym pociągnał maksymalnie 25 cm.tak na oko to 35 cm na korpus bieze

Na ciężkiej ziemi to 80koni ma co robić60affaa03468277fm.jpg

zaczepiłem go do C360 ledwie podniósł ale miał problem z obrotem nawet nie próbowałem nim orać to pług do MTZaa50c952d5bbeaf19m.jpg

bzyczek_2 może określisz wiek mojego pługa bo widzeę że masz wiedzę w tej kwestii .Jest to model Opal 110 35/140/70 liczę na Ciebie Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja taka trójka to do mtz sie nadaje a ten lemken co jak chce kupic to model 90 podobno.a jestes w stanie okreslic mniej wiecej na jakich obrotach silnika i jak długo obracał ten pług c-360 i czy szarpało ciągnikiem.Z udzwigiem takiej 2 lemkena 90 to raczej bez problemu bo wazy z 550 kg ja siewnik poznaniak 3 metry z pełną skrzynią podnosze bez problemu.z obrotem moze byc jednak problem bo nie wiem ile oleju przez szybkozłącze przepływa jesli jest to tak ze 20 litrów na minute jak wydajność pompy to bez problemu obróci i szukam info na temat takiej współpracy tych maszyn c 360+płóg obrotowy.a wiesz jaka srednice i skok ma twój siłownik w pługu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
racja taka trójka to do mtz sie nadaje a ten lemken co jak chce kupic to model 90 podobno.a jestes w stanie okreslic mniej wiecej na jakich obrotach silnika i jak długo obracał ten pług c-360 i czy szarpało ciągnikiem.Z udzwigiem takiej 2 lemkena 90 to raczej bez problemu bo wazy z 550 kg ja siewnik poznaniak 3 metry z pełną skrzynią podnosze bez problemu.z obrotem moze byc jednak problem bo nie wiem ile oleju przez szybkozłącze przepływa jesli jest to tak ze 20 litrów na minute jak wydajność pompy to bez problemu obróci i szukam info na temat takiej współpracy tych maszyn c 360+płóg obrotowy.a wiesz jaka srednice i skok ma twój siłownik w pługu?

 

typ to prawdopodobni LEMKEN 30/160a/65

 

jak by kto co wiedział o nim to niech pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że da rade A plug jest ładny (nowego typu) pewnie posłuży jeszcze kilka sezonów Tylko jak nie zobaczysz na żywo to nic nie wiesz na pewno

No co kolego temat Cię przerasta Liczymy na twoją wiedzę .Pozdrawiam Piotr z Legnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie zawsze mam czas usiąść przy lapku A co do twojego pługa to moja wiedza jest bardzo powierzchowna dlatego gdyż orientuje się tylko mniej więcej. Sam jakiś czas temu szukałem pługa więc wiem który jest nawego a który starego typu ale konkretnie nic więcej więc niestety nie potrafię dokładnie określić roku produkcji twojego pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pługiem do mojego Ursusa 4514. Czy warto kupić obrotówkę? Jeśli tak to jaką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3+ ibisa non stop 48 skiba najciężejsza wersja z trójek. ciągam forterą 10641 gleby różne teren mocno pagórkowaty. do zagonowego już bym nie wrócił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jak Ci się sprawuje Twoja forterra z ibisem? jak myślisz czy z czteroskibowym rozstawionym co 42 cm. dałaby radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn ciaga 11441 ibisa 4+ na full wypasie i 48cm skiba XX, płynna regulacja szerokosci i sobie spokojnie radzi gleby raczej lekkie. te 3 skiby do 10641 to troche mało, mam znajomka co smiga takim z 4x40 i nie ma co robic a w dodatku sdzybko lata, ma 5 korpus ale go nie zakłąda bo woli szybciej smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rozstawioną na 42 napewno pociągnie na płaskim terenie. u mnie jest teren jak w Wiżajnach to miejscowość turystyczna więc znajdziecie zdjęcia w necie jak to wygląda.miałem juz jeden używany zachodni obracany na śruby ale go ZAORAŁEM NA ŚMIERĆ.znajomy 1634 ciąga ibisa 4 na 42 szerzej nie idzie, ma pole 1 kilometr pod góre jak na dach. ja orzę na czwartym biegu to jest jakieś 9,2 na godzine, czasami też na trzecim, duży zapas mocy się przdaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie może ktoś użytkuje Ibisa , słyszałem dużo negatywnych opinii o tym pługu ,jak to jest . I jaka moc potrzebna do cztero skibowego ,czy Forterra 12441 do radę? Gleby raczej ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam wszelkich informacji na temat czeskich pługów obrotowych Sukov sprzedawanych przez zetora. Konkretnie interesuje mnie model Junior Roto 4 skibowy. W szczególności ważne jest dla mnie to jak te pługi kryją Będę wdzięczny za wszelkie informacje również o innych modelach tej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ciągam 11441 Kvernelanda AB100.pod orke zimową rozstawiam go na 4*55, ale i tak nie ma co robic
to napisz skąd jesteś i jakie masz ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...