Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesli nie mam racji to wytlumcz dlaczego przez ostatni miesiac cena poszla do gory i czym to spowodowane (brakiem jajka schodzi na biezaco nie ma nadwyzek, P.Mizgier podbil cene-wjakims stopniu to wplynelo Wlkp. pierwsza podnoisla cene w kraju po tej wiadomosci, wzrostem eksportu a zmiejszenie importu, a co do paszy moge sie zgodzic ze cena byla po 900zl ale nikt nie pisze ze gro hodowcow sami robia pasze a komponenty do jej produkcji byly tansze niz w tym roku a na dodatek w tamtym roku o tej porze jajo 1a kosztowalo 23/24gr i nie mowie o okresie kiedy jest dolek od maja do sierpnia jedynym wyjatkiem przez ostatnie 4 lata jest ten roku bo na poczatku ipca cena poszla do gory nie sadze ze tak bez powodu hodowcy podnosza cene w sytuacji kiedy nie ma nadwyzek jaj a cena paszy idzie do gory bo w innym przypaku cena nie ulegla by zmianom) A co do cen to sie zgadza i jesli ktos odbiera z miejsca sa tansze o gr.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: Co do P. Mizgiera to sadze ze jest on pojebany jak lato z radjem. Dlaczego? A to dlatego bo do hurtu puszcza 1a po 26/27gr a ciekawe po ile daje na siec Auchan skoro tam 1a po 26,5gr juz zapakowane.Moje pytanie to jak tu sprzedac jajo i wytłumaczyc klijetowi wzrost ceny.I niech nikt mi nie mówi ze to kontrakt bo nikt go do tego nie zmuszał.Teraz takie chamstwo na fermach:JAK NIE CHCESZ TO NIEBIERZ to niech supermarketom tez tak mówia to sa czyste kpiny francuza dorabiac a swojaka kroic.Istne wariactwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na południu Polski L-ka od Mizgiera jest w Auchanie średnio po 0,40zł więc skąd ta cena 0,265zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek w Auchanie w Gdansku L63-73 byla po 7,95gr za paletke 30 sztuk od Mizgiera.Na to wychodzi ze lepiej kupowac teraz w Auchanie niz w kurniku.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.auchan.pl/promocje-auchan.html

gazetka po 4 zl ok. 10str

o tym co wczesniej mowilem zeby w ten sposob pamira nie robila bo to niekorzystnie wplywa na rynek tym bardziej jesli jest to jajo od m wzwyz mozna wnioskowac ze to jajo z imortu niech ktos kupi i sprawdzi numer bo mam daleko do marketu choc malo prawdopodobne ze bedzie to jajo od kogo kupil w nizszej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz jest zupełnie ciekawy przypadek jaja od Przywitowskiego firmowane przez Mizgiera zajebiscie to za ile ten Przywitowski opylił Mizgierowi ciekawy temat kiedy jaja szaleja.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Cenami w sieciach i marketach czasami kieruja inne kryteria sam mam doswiadczenie z Rapexem i ich sieciami , przykladowo w okresie Swiat Bozego Narodzenia ferma dostawala cene dobra czyli normalna na ten okres a w BIEDRĄCE jako bylo o 7 gr. tansze wiec cukiernicy i inni zainteresowani wykupowali cala dostawe zanim ja wywiezli na sklep , ŻAL.PL , mysle ze u Mizgiera jest podobnie no chyba ze umowa , i ewentualny aneks mozna wystawic dopiero w 4 kwartale tj.w pazdzierniku .Tak czy owak jeszcze nigdy nie szlo w parze podnoszenie cen na fermach ze wzwyszka cen w marketach , no ale tak to juz jest w naszym pieknym i super rozwijajacym sie panstwie !!!!.Co do cen : 1a 0,26 , 1b 0,24 , 2a 0,22 i 2b 0,20 to na poniedzialek 10.09.2007 , z tego co widze to na tym nie pozostanie .( sa to ceny na miejscu , bez dowozu ). Pytanie :co powoduje sytuacje z cena jaj i jej skokami to chyba kazdy z nas ma inna teorie na ten temat i jest to pytanie , ktore dlugo pozostanie bez konkretnej odpowiedzi ....

Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chodowcy kur bez ukladow nie badzcie dziecmi bo niedlugo zostaniecie cieciami ,jarzycie ze ten mizgier i paru i nnych to ludzie uprzywilejowani jak w kazdej branzy tak i wasza ma bossow skurwys..now a wy to pionki i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:To co pisze nowy32 to cała prawda chamstwo i gówno w pazłotko zawiniete ale taka górka nie trwa wiecznie przyjdzie czas zeby sie odegrac.A z ta cena jak przecholuja to zaraz import sie ruszy oby jak najszybciej bo to co sie dzieje teraz to istny obłed po co cykac cene o 2 gr odrazu jebnac o 10gr i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dzien dzisiejszy ceny jaj:

 

0-31gr

S-29

1a-26

1b-24

2a-22

2b-20

III-18

 

To nie koniec podwyżek....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Janosik nie wiem kim jest ?! Wiem jedno ze marzy mu sie cena ok. .12gr. bo skad ta wscieklosc(widac tylko w takich warunkach potrafi handlowac ) Ze co ze jajo po .22-.24 to jest jakis szok cenowy !!!! My chodowcy tak jak w kazdej branzy jesli mozna uzyskac godziwa cene bo taka w tej chwili jest !!! to po prostu sie podnosi i juz... Pan mi nie dolozy do produkcji jak jajo spadnie na .14 gr. wiec po co te wyzwiska ?? Ja na ten przyklad nie jade jak po karej kobyle na handlarzy kiedy jest dolek i jajo kupuja po 10gr i bawia sie w kotka i myszke...z chodowcami !!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Info dla kolegi ferma07 te nerwy u kolegi Janosika biora sie stad ze teraz znim nikt sie nie liczy i musi zaplacic tyle co mu powiedza bo skakal z kwiatka na kwiatek po to by zdolowac jakiegos hodowce

Cena Wlkp. od wczoraj zyczy sobie za 1a 28gr (PaMiRa)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dziś mam następujące ceny: 0-32gr S-30 1A-27 1B-25 2A-23 2B-21

Jeśli chodzi o podwyżke to obyło się bez histerii tylko niektórzy mówili ze jajko jest już "bardzo drogie". Na moje pytanie co to znaczy "bardzo drogie" nie potrafili jednak odpowiedzieć. Jedyne co byli w stanie wymyślic to że "ludzie sie przyzwyczaili że jajko jest tanie" a teraz to kosmos, że cukiernie nie wezmą że na blokach się burzą itp. itd. To może niech piekarnie mąki nie kupują bo podrożała o 50% albo ludzie masła bo też tyle zdrożało? Szkoda się denerwować. Nareszcie mamy uczciwe ceny dla producenta. I niech wreszcie będzie stabilizacja i normalność w tej branży a wszyscy będą zadowoleni bo te wahania wszystkim szkodziły. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chodowcy Janosik ma racje on walczy zeby nie bylo skokow zeby cena byla w miare stala taka ale taka zeby i chodowcy sie oplacilo i posrednikowi !!!! ludzie ludziska ja chcialem wejsc w branze wiec napotkalem na uklady macie bossow i tylko oni zyja maja uklady rzadza branza a sa to i duze markety i posrednicy i chodowcy inni odpadaja moga byc i dobrzy w tym co robia nie maja szans. Szanujcie sie wiec wy zwykli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nasza wina Nowy32 ze chciaoles zostac prezydentem i masz wielki problem podloza psychologicznego a tak poza tym to pomyliles forum i moderator strony powinien cos z tym zrobic bez obrazy ale piszemy tu o cenach a nie wolaniu do Boga dlaczego tak zrobil a nie inaczej

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez komentarza mam nieodparte wrazenie ze wiekszosc nie rozumie tego co czyta ciekawe tylko czy bedziecie tacy wylewni jak cena zacznie spadac.A do kol galla to ty sie o moje kwiatki nie martw lepiej zadbaj o swój ogródek.Co do marzen to niech jest nawet i po 40gr i niech sie wszystkim opłaca pisałem o tym juz wczesniej tylko trzeba czytac panie ferma07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Janosik do nikogo nie przemowisz tym co piszesz wiec se daruj teksty jakie piszesz nawzajem inforujemy sie o sytuacji na rynku i po to jest to forum tez przyjdzie twoj czas nie martw sie jesli cena wsrod hodowcow jest wyrownana to kazdy z nas zarobi bo twoja konkurencja tez kupuje w tej cenie i narzuca standart od 1gr.do 3 a co do tego ze przyjdzie twoj czas to jesli hodowcy beda dobrze zarabiac to nie martw sie wiecej obsadza (rzadza pieniadza) i wtedy bedzie wysyp i tak w kolko raz na wozie raz pod wozem jeszcze raz daruj sobie te wypowiedzi do niczego one nie prowadza

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba to forum i nie koniecznie ja to pan ... pan to moj maz a ja to pani ) te agresywne wypowiedzi to ja czyli kobieta (producent ) Panie Janosik jak cena spadnie to gwarantuje Panu ze sobie popiszemy bo nie bede miala za wiele pracy ... poza wymyslaniem miejsca gdzie postawic palety z jajami hahaha tak ze pogawedzimy i moze buissnes zrobimy i podjedziesz kupic jajo w cenie jaka mi zaoferujesz ) To tak dla rozluznienia sobotniego !:) aaaaaaa i jak skasuje od Janosika 18.000 za 20 palet jaj to jade wplacic pierwsza rate na S-klase )) A co mi tam producent paszy niech czeka !! Pozdrawiam ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry popelnilam male faux pas.. 12.09 to nie sobota .. ale tak baluje od czasu jak jajko podrozalo ze pomylilam wtorek z sobota ...( Panowie wybacza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gall frajerze zafajdany czerwony psie dostales tort podzielony i szczekasz psie twoje dni policzone zasrancu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim ceny nieco niższe 1a-25-27 ,1b 23-25 ,2a 20-22 towaru brakuje ,Słowacy dogadują się bezpośrednio z fermiarzami na odbiór małego jajka z pominięciem posredników to dobry znak dla mniejszych iśrednich ferm które łączą sily .Koledzy jaka jest obecnie cena na małą trójkę ?Ile doliczacie do jajka pakowanego w 10? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy32 rozumniem twoja flustarcje jestes mlodym rolnikeim ktory chcialby jakos zaistniec i na wiele sposobow sie starsz a nic ci nie wychodzi i wine zawalasz na osoby ktore temu nie sa winne mowisz o ukladach kazdy znasz od jakiegos pulapu startowal jedni meli lepiej inni gorzej a nie sadze ze tu na forum sa jakies sychy wiec nie rozumiem twojego podejscia chyba ze chcesz jakos inaczej zaistniec na tym forum

CENA na 3 do 48 gram jedna z ferma miala 14 groszy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...