Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

z doświadczeń warsztatowych wiem tyle, że ursus 4011 ma inne mocowanie wału niż 60-ka i 55-ka. Dlatego, że 40-ka ma nominalne obroty 2000/min, a 60-ka i 55-ka maja po 2200/min. Nominalna moc 40-ki to 47 KM, a 55 ma 52 KM. Różnice między 40 i 55 łatwo też poznać po predkości jazdy. 40-ka jest szybsza bo ma inne przełożenie na zwolnicach. Tyle wiem napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w czym go kuźwa umyjesz, w zmywarce do naczyń?????

Kasetę filtrującą myjesz w ropie, benzynie (najszybciej wysycha) , nafcie czekasz aż obcieknie i zakładasz z powrotem, nawet jeśli jakaś kropla zostanie na kasecie to przy odpalaniu trafi do komory spalania i przy odpaleniu zadymi, to wszystko. Zatem jeśli nie w ropie to w czym you silly bitch (to do Nowego)?????? Poziom oleju w filtrze powinien sięgać do górego wcięcia znajdującego się na obwodzie miseczki olejowej. W filtrach nowego typu pojemność miseczki to 1,8 l.

Najbardziej denerwują mnie ludzie tacy jak ty you silly bitch ktozy nie umią mądze odpowiadać na posty innych użytkowników w sposób wyrozumiały i prosty a nie kuzwa jak ty lis bo nie każdy urodził sie encyklopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w czym go kuźwa umyjesz, w zmywarce do naczyń?????

Kasetę filtrującą myjesz w ropie, benzynie (najszybciej wysycha) , nafcie czekasz aż obcieknie i zakładasz z powrotem, nawet jeśli jakaś kropla zostanie na kasecie to przy odpalaniu trafi do komory spalania i przy odpaleniu zadymi, to wszystko. Zatem jeśli nie w ropie to w czym you silly bitch (to do Nowego)?????? Poziom oleju w filtrze powinien sięgać do górego wcięcia znajdującego się na obwodzie miseczki olejowej. W filtrach nowego typu pojemność miseczki to 1,8 l.

Najbardziej denerwują mnie ludzie tacy jak ty you silly bitch ktozy nie umią mądze odpowiadać na posty innych użytkowników w sposób wyrozumiały i prosty a nie kuzwa jak ty lis bo nie każdy urodził sie encyklopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie wie ktoś co może być przyczyną że jak załanczam wom w c360 to wyje a w kosiarce rotacyjnej jak wśćiekły aż w całej wsi go słychać myślę ,że łożysko gdzieś się rozsypało i jakiś wałek się odsunoł od trugiego i tryba tylko końcami zębów zabierają.Które może to być łożysko lub jaka przyczyna miał już ktoś z was taką(usterkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie pomóżcie z tym rozdzielaczem, bo mnie już szlag trafia! toż to jest nienormalne -dźwignia obwodu zewn. nie może wpoływać na wewn. cylinder! HELP HELP! jest możliwość że mam zamienione rozdzielacze? np. mam oryginalnie od 4011 a teraz kupiłem od 360? albo na odwrót? HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. tak jak kolega Lis napisał wymieniłem łożysko uszczelniacze i koszyczek a olej nadal dostaje mi sie do sprzegła jak właczam pompe podnosnikowa..juz nie mam nerwów do tego..poradzcie co mozna jeszcze zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie nie wie ktoś co może być przyczyną że jak załanczam wom w c360 to wyje a w kosiarce rotacyjnej jak wśćiekły aż w całej wsi go słychać myślę ,że łożysko gdzieś się rozsypało i jakiś wałek się odsunoł od trugiego i tryba tylko końcami zębów zabierają.Które może to być łożysko lub jaka przyczyna miał już ktoś z was taką(usterkę).
musisz go rozjechac na 3 i wymienic wszystkie walki zdawcze w skrzyni bo to jest ich wina, nie sadze zeby to bylo lozysko bo wogole by nie ruszylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM orientujecie sie ile kosztuje remony w c 360 3p skrzynia biegow cala kosz satelitow przednia os do regeneracji silnik pompa podnosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regenerowany podnośnik u nas 700 zł plus oddajesz swój przednia oś kupowałem w tamtym roku 250 zł + 40 zł bolec ale rama na którą to się osadza nie była wyjechana więc nie trzeba było do tokarza, tak by koszt jeszcze wzrósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo zdjęcia super i maszyna tez fajnie by było ja zobaczyć w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ cieknie mi olej z tej małej dzwigenki która sie wołacza sprężarkę ta która sie pociąga do góry czego to może byc przyczyna czy tam jest jakiś uszczelniacz czym może to być spowodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podnośnikiem zamierzam wymienić uszczelniacze na tłoczysku podnośnika bo są odwrotnie założone przez co opada ale nie wiem czy pompa jest dobra ostatnio miałem okazje ja sprawdzić gdy kiprowałem 6 tonowy ładunek 2000obr/min i dopiero zaczęło kiprować czy to dobrze czy źle czy pompę tez trzeba wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z podnośnikiem zamierzam wymienić uszczelniacze na tłoczysku podnośnika bo są odwrotnie założone przez co opada ale nie wiem czy pompa jest dobra ostatnio miałem okazje ja sprawdzić gdy kiprowałem 6 tonowy ładunek 2000obr/min i dopiero zaczęło kiprować czy to dobrze czy źle czy pompę tez trzeba wymienić

 

No raczej pompe wymienić,u mnie jest to samo.Wczoraj jak siałem to siewnika nie podnosił w ogóle,ale jak dałem 2000 obr./min. to dopiero ledwo podnosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak był o okazało się że jest mało oleju po dolewce mineło. A tak przy okazji się pochwale moją 360, czerwona jakby ktoś niewiedział.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze zmieniłem na tłoczysku i oringa z cała tulejka od kanału olejowego bo już tam nie było oringa jest różnica dosyć znaczna ale to nie jest to co powinno być jaka dobra pompę kupić może ta wzmacniana do tura ale jest trochę droga ok 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelniacze zmieniłem na tłoczysku i oringa z cała tulejka od kanału olejowego bo już tam nie było oringa jest różnica dosyć znaczna ale to nie jest to co powinno być jaka dobra pompę kupić może ta wzmacniana do tura ale jest trochę droga ok 300zł

 

Sprawdz zawór redukcyjny przy tulei podnośniki to może być jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie to bo jak zagaszę ciągnik na podniesionym podnośniku opada do pewnego momentu i wisi z kultywatorem i 3 osobami zapewne dla dlatego ze z początku jest porysowany cylinder słabo podnosi bo pompa to przeczyła swoje i nie pamiętam kiedy była zmieniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie to bo jak zagaszę ciągnik na podniesionym podnośniku opada do pewnego momentu i wisi z kultywatorem i 3 osobami zapewne dla dlatego ze z początku jest porysowany cylinder słabo podnosi bo pompa to przeczyła swoje i nie pamiętam kiedy była zmieniana

 

słuchaj KamilC360 weź i przeczyść ten filter oleju co jest pod siedzeniem tam jest takie siteczko i magnesy na ktorych beda opiłki ze skrzyni i ogólnie błoto.

 

napisz czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna wada mojej c360 otóż na właczonym silniku nie moge wrzucić rzadnego biegu a jak mi sie juz uda to przy zwalnianiu sprzegła coś trzeszczy i strzela w skrzyni , moscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj KamilC360 weź i przeczyść ten filter oleju co jest pod siedzeniem tam jest takie siteczko i magnesy na ktorych beda opiłki ze skrzyni i ogólnie błoto.

 

napisz czy pomogło

 

No odkręciłem ten filterk ale tam nic nie ma pod ta pokrywko nie wiem czy to dobrze czy źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaślepienie tych dziurek to "dożynanie" pompy... Będzie chodzić elegancko gdzieś przez rok, a po dówch bedzie już tylko do wymiany... Już 2 razy robilem z ojcem taki experyment... Braliśmy od kogoś starą podobno już nie nadajacą sie do niczego pompę, zaślepialismy te 2 dziurki i 2 lata śmigala
Jak wyjmiesz z dekla pompe to odkrec od pompy dekielek pod ktorym sa te uszczelniacze i w dekielku zaspawaj dwie dziurki zeby nie byly przelotowe wtedy bedzie pompa prawie ze nowa. pozdr

 

miccao i kamilZ czy te otwory znajduja sie w obudowie pompie czy w deklu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...