Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:31 Pon 1 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2494, 2495, 2496 ... 2572, 2573, 2574  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 07:26 Sro 14 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to cena za tonę?Trzeba się tym zainteresować.Jest ktoś z Łodzi zadzwońcie choćby anonimowo do Nadzoru Weterynaryjnego,Skarbówki do wszystkich którzy wam do głowy przyjdą.Zresztą wcale nie trzeba anonimowo wystarczy powiedzieć ,że jest się hodowcą i hodowcy starają się znależć nielegalne żródła importu.Jak weżmiemy się za takich cwaniaków i parę razy sprawa się nagłośni to zobaczycie jak się bedą co po niektórzy bać.
A nie mówiłem ,że dowalą import????
A może by tam zadzwonić jako zainteresowany i wypytać co skąd,po ile??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokoszka

PostWysłany: 06:51 Sro 14 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciulacz napisał:
Kokoszka to od wiosennej pogody czy nadmiaru kasy????? Wink pozdrowienia

Mhm!!!A może od "kokania" Laughing A Ciułacz to od UCIUŁANEJ czy dopiero co CIUŁANEJ kasy. Wink
Pozdrowienia(wiosenne).
Powrót do góry
An

PostWysłany: 01:38 Sro 14 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Piszcie cos poważnego np takie żeczy !!!

Popatrzcie jak gwałtownie wzrosła cena tego surowca na Polskim rynku!!
Polski filet jedzie na bogate wyspy brytyjskie a nam robia drobiowa z solonego fileta z brazylii.

38019
Towar: /Mięso/Drób/Kurczak / Filet z piersi
Kupno/Sprzedaż: Sprzedaż
Nazwa: MITMAR EXPORT - IMPORT SP. J.
Adres: 91-203 Łódź, Traktorowa 170
Telefon: (042) 710 50 20
Fax: (042) 655-90-13
Email: mitmar@mitmar.pl
Osoba do kantaktu: Daniel Morawiec
Dodatkowa osoba do kontaktu Dorota Trojanowska (042) 710 50 19
Ilość: 15 ton(y)
Cena: 14500 PLN Data wprowadzenia: 2007-03-13
Data ważności oferty: 2007-03-20
Warunki płatności: d/u
Incoterms:
Informacje dodatkowe: Brazylijski

Ludzie, chyba mnie pogięło, ale z prostego wyliczenia wynika, że 1 kg brazylijskiego fileta z piersi kosztuje w tej firmie niecałego złotego tzn. w przybliżeniu ok. 25 eurocentów. Na tą cenę składają się:
-cena zbytu w Brazylii
-cena frachtu
-rozładunku w porcie
-transportu do Łodzi
-składowania w chłodni
-marża hurtowni Mitmar
Cuda, cuda - nowa ekonomia
Kto tu robi przekręt? Pomijając wszelkie opłaty celne, taka cena jest fizycznie niemożliwa. Nie znam się na tym, ale sam fracht, czy transport TIR-em specjalistycznym z Rotterdamu, czy nawet Gdańska musi być droższy. Któryś z kolegów niedawno napisał, że w Słowacji filet brazylijski w detalu kosztuje ok.18 zł . Ludzie, to jest przebitka 1800 %. W pale się nie mieści. Uważam, że sprawa nadaje sie do zbadania przez prokuraturę i inne służby nadzoru :celne i weterynaryjne (szczególnie obecnie, z uwagi na spór z Rosją). Zwracam się z prośbą do kolegów z Łodzi o sprawdzenie tematu i skontaktowanie się z kolegami z PZHiPD ( prezes A.Danielak) w celu podjęcia przez Związek działania przeciw takim praktykom. Skuteczne i nagłośnione uchwycenie takiej kontrabandy będzie dla branży lepsze niż bezprzedmiotowe spotkania z mniej lub bardziej opanowanymi niemocą pracownikami Ministerstwa Rolnictwa. Swoją drogą, warto także prześledzić dalszą drogę brazylijczyka od "mrożonej solonki" do świeżutkiego , opatrzonego własnym znakiem jakiejś sieci handlowej filecika drobiowego. Polak potrafi. Nie zostawmy tego bez echa.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:14 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde rzeczy Embarassed
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:13 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie cos poważnego np takie żeczy !!!

Popatrzcie jak gwałtownie wzrosła cena tego surowca na Polskim rynku!!
Polski filet jedzie na bogate wyspy brytyjskie a nam robia drobiowa z solonego fileta z brazylii.

38019
Towar: /Mięso/Drób/Kurczak / Filet z piersi
Kupno/Sprzedaż: Sprzedaż
Nazwa: MITMAR EXPORT - IMPORT SP. J.
Adres: 91-203 Łódź, Traktorowa 170
Telefon: (042) 710 50 20
Fax: (042) 655-90-13
Email: mitmar@mitmar.pl
Osoba do kantaktu: Daniel Morawiec
Dodatkowa osoba do kontaktu Dorota Trojanowska (042) 710 50 19
Ilość: 15 ton(y)
Cena: 14500 PLN Data wprowadzenia: 2007-03-13
Data ważności oferty: 2007-03-20
Warunki płatności: d/u
Incoterms:
Informacje dodatkowe: Brazylijski
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 16:13 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny - Drób
12.03.2007
Ceny kurczaków rosną od początku roku, ale tak wysokich stawek jak teraz dawno już nie było. Jak mówią przetwórcy wolny rynek rozszalał się zupełnie, bo tam braki surowca są najbardziej odczuwalne. W tym tygodniu ubojnie aby zdobyć towar gotowe były płacić nawet 3 złote 80 groszy, najczęstsza cena jest tylko o 20 - 30 groszy niższa.

Zdecydowanie niższe stawki obowiązują w dużych zakładach, gdzie zawierane są umowy kontraktacyjne. Drobiarze zobowiązani są do terminowych dostaw, a to gwarantuje firmom dostęp do świeżego surowca na bieżąco. Ale i ich nie ominęły podwyżki. Hodowcy dostają za brojlery prawie 3 złote za kilogram.

Zakłady mogą pozwolić sobie na takie zmiany, bo na sprzedaży mięsa drobiowego można teraz dobrze zarobić. Mało za towar płacą tylko sieci handlowe, które zagwarantowały sobie w podpisanych wcześniej umowach niskie stawki i niechętnie podchodzą teraz do ich negocjacji.

1. żywiec drobiowy zł/kg
ceny skupu netto
brojlery
wolny rynek 3,40 – 3,80
kontraktacja 2,85 – 2,95
indory 4,50 – 4,70
indyczki 4,25 – 4,55

Rosną także ceny skupu indyków. Popyt jest duży, a surowca mało. Najtańsze indory skupowane są po 4 i pół złotego za kilogram. Indyczki są średnio o 20 groszy tańsze.

2. mięso z kurczaków zł/kg
ceny zbytu w zakładach
tuszki 5,10 – 5,60
ćwiartki 4,20 – 4,70
filety z piersi 12,30 - 13,40
uda 5,20 – 5,80
podudzia 5,60 – 6,00

W porównaniu z ubiegłym rokiem najbardziej, bo o kilkadziesiąt procent zdrożały ćwiartki z kurczaka i tuszki. Najmniej podudzia.

(TVP redakcja rolna)Waszym zdaniem (Wszystkich komentarzy: 0)
Wypowiedz się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Drożeje indyk a za nim trzoda Smile
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 15:00 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3-4 dni jakbym mial przesuniecie to bym skakal z radosci!Mam miesiac poslizgu, a i tak teraz dostalem tylko na polowe fermy.I nie wiadomo czy dostane reszte bo juz tydzien czekam i ciagle slysze ze nastepny wtorek, sroda czwartek itd. Jak wszytko pasuje to z drugiej strony czlowiekowi nie dadza zarobic.A wspolpracuje juz z wylegarnia z Iłowa kawał czasu i powiem szczerze ze takiego traktowania sie nie spodziewalem.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 14:18 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kokoszka to od wiosennej pogody czy nadmiaru kasy????? Wink pozdrowienia
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 13:07 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś tam mi się pomieszalo w "kliknięciach".przepraszam(już drugi raz dzisiaj.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 13:04 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="żeldrob"]Nie wpadajcie w euforię bo nie ma powodu . Za wyjątkiem małej podaży piskląt co się zmieniło w naszej produkcji???? NIC!!! Jak nie było poukładanej produkcji tzw . wolnorynkowej / czyt.współ. z małymi ubojniami / tak nie ma . Jak nie było rozsądnej i logicznej ceny oraz współpracy z dużymi ubojniami tak nie ma. Dla sredniorozgarniętego hodowcy powinno być oczywistym , że w momencie większej podaży żywca przy nawet nie duzym imporcie z ceny 3,80 pozostanie tylko wspomnienie! Nie opowiadajcie , że dobra cena utrzyma się przez cały rok bo to są tylko Nasze pobozne życzenia . Za długo produkuję żeby być aż takim optymistą tym bardziej , że jak napisałem wyżej rewolucji produkcyjnej nie było .[/quo
To nie euforia ,tylko tak jak napisałeś nasze pobożne życzenia i nadzieje.Ale może się spełnią.Wszystkim tego życzę.Co do reszty masz w 100% rację.Sądzę ,że jest to jasne nawet dla słaborozgarniętego hodowcy(ale takich juz chyba nie ma).
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 13:00 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przesunięcia o trzy cztery dni są nagminne , część skoczków nie dostaje piskląt choć zwiedzają w poszukiwaniu całą Polskę .
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 12:52 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Jak u Was sytuacja z terminowością obsad przez wylagarnie? Dostarczają na czas zamówione pisklaki??

Są lekkie poślizgi i trochę mniej piskląt.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:24 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wtedy i wy i my zarobimy po 20gr dodatkowo
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:22 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno pozwole sobie powiedzieć APEL DO WSZYSTKICH UBOJNI, HURTOWNI I POŚREDNIKÓW-pisałem o tym już dawno,ale napisze jeszcze raz.
Narzekacie ,że zbyt slaby bo kurczak drogi po sklepach,ale to nikt inny tylko wy przyzwyczailiście ludzi do cen na kurczaka na sklepie po 3.90.Pisałem,że to kiedyś odbije się czkawką!Że rozreguluje sie wszystko!.Co wy myślicie ,że bez końca hodowcy mogą produkować po kosztach albo poniżej?Nie mogą ,bo wszyscy k.u.r.w.a zbankrutują a wy przerobicie wtedy ubojnie w najlepszym razie na hurtownie a wtedy Brazylia i inni dadzą wam takie ceny że gówno będziecie zarabiać a wasze wielomiliardowe inwestycje będą stać pokryte grubą warstwą kurzu.Ale wszyscy mieli to w dupie bo zarabiali.To teraz musicie zarobić trochę mniej przez jakiś czas ,aż ludzie przyzwyczają się i zrozumieją ,że nie da się żeby kurczak byl po 3zł z hakiem na sklepie bez przerwy.Sami nawarzyliście sobie piwa.Nawet w momentach kiedy kurczaka było dużo zjazdy i trzymanie ceny na poziomie 2 czy 2.50 było złym pomysłem i mówiłem o tym,mówiłem że stąpacie po cienkim lodzie bo przyzwyczaicie ludzi do b.niskich cen,rozregulujecie rynek i będą wszyscy mieli problem jak po tym rozregulowaniu żywiec pójdzie na 4zł a konsument będzie zachodził w głowę czemu nagle kurczak jest po 7zł i minie trochę czasu zanim się przyzwyczai.
I jeszcze coś-uważam,że ubojnie powinny jakoś bardziej wyjść na przeciw potrzebom żeby ominąć pośredników.Może bardziej promować się na sklepach,może zrobić przy ubojni mała hurtownie z szerszym,dobrym asortymentem,nie wiem myślcie coś.I wy i my musimy trochę się napracować a hurtownie tylko przekładają pojemniki z jednego miejsca w drugie dowalając sowitą marżę więc należałoby troche popracować,pomyśleć żeby jak najbardziej takich pośredników wyeliminować z rynku
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 11:05 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak u Was sytuacja z terminowością obsad przez wylagarnie? Dostarczają na czas zamówione pisklaki??
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 11:02 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszka oscyluje w granicach 5.50-5.70 (netto) na wolnym rynku, a na kontraktacjach w dużych zakładach około 5.30-5.40 (netto)
Żywiec po 3.70 - 3.90 (netto) na wolnym, a w dużych zakładach 3.1-3.30 (netto). Ja już sprzedałem.. pajam optymizmem jak pomyślę o cenach za dwa miesiące Smile Okres grilowy się zbliża Smile
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 10:36 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kokoszka.
Wybaczam Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:33 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wpadajcie w euforię bo nie ma powodu . Za wyjątkiem małej podaży piskląt co się zmieniło w naszej produkcji???? NIC!!! Jak nie było poukładanej produkcji tzw . wolnorynkowej / czyt.współ. z małymi ubojniami / tak nie ma . Jak nie było rozsądnej i logicznej ceny oraz współpracy z dużymi ubojniami tak nie ma. Dla sredniorozgarniętego hodowcy powinno być oczywistym , że w momencie większej podaży żywca przy nawet nie duzym imporcie z ceny 3,80 pozostanie tylko wspomnienie! Nie opowiadajcie , że dobra cena utrzyma się przez cały rok bo to są tylko Nasze pobozne życzenia . Za długo produkuję żeby być aż takim optymistą tym bardziej , że jak napisałem wyżej rewolucji produkcyjnej nie było .
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 07:51 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Medox,że po ubiegłym roku dadzą nam trochę odetchnąć.A bankructwa boi się chyba każdy z nas a przynajmniej większość.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 07:43 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ciułacza!
Przepraszam,ale nie czytając wszystkich wypowiedzi odpowiedzialam Medoxowi,a widzę.że użyłam podobnych argumentów a nawet slów(ale naprawdę nie ściągałam od Ciebie).
Pozdrowionka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:40 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra przekonaliśta mnie,może faktycznie będzie jeszcze 5zł- Bułgaria Rumunia jeśli jest tak jak mówicie to może być duży plus.Nie wiedziałem,że tam mało produkują tylko importują.Dodatkowo cały czas coraz więcej eksportujemy,są braki piskląt-to fakt są to argumenty.No to łokej,nic już nie gadam i z optymizmem patrzę w dal.
W zasadzie należy się wszystkim,do kur.w.y nędzy ile w końcu można prowadzić interes bez przerwy myśląc żeby przypadkiem nie zbankrutować.
Tylko tak mi ta cena się zbiegła z kontrolami Ukraińców i teraz Rosjan-jedni i drudzy kontrolowali również granice bo zarzucali Polsce brak kontroli w imporcie mięsa(i słusznie!!) oby znowu nie wszedł syf jak skończą się kontrole.
I oby nie rzucili się do budowy kurników bo następne dwa lata znowu kanał.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 07:22 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox!Czemu Ty tak kraczesz?Czy masz w tym jakiś cel?Wydaje mi się że właśnie zdałeś ptaki i koniecznie chcesz popsuć nastroje innym a może masz nadzieję sterować "rynkiem"???.Na podstawie jakich WIARYGODNYCH informacji twierdzisz,że "walnie"?(że ktoś komuś coś powiedział).Ludzie mówią różne rzeczy.A ja słyszałam,że ten rok będizie dobry,może teraz być lekka korekta bo pokazało się trochę kurczaka ale nie będzie ona duża.Poza tym wieprzowina idzie w górę,więc różnice cenowe między drobiem będą większe(mam na myśli sklepy).
Pozdrowienia.
Powrót do góry
Wypas

PostWysłany: 23:00 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
An,Walnie aż zagrzmi,zobaczysz góra parę dni

Medox pewnie ma ubojnie i nie wsmak mu płacić tyle za żywiec Razz
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 21:30 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie przeczucie że dobra passa potrwa do końca roku a minimum
do połowy września.
Koledzy głowy do góry,na razie będzie dobrze, a latem życze Wszystkim 5 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agro

PostWysłany: 21:23 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK DLA USPOKOJENIA - to co niektórzy tu mówią woła o pomstę do nieba!!!
Popatrzcie sami co sie dzieje do okoła i co sami tu wypisujecie od kilku miesiecy. Jeśli sami będziemy siać panikę w swoich szeregach to napewno nikomu nie wyjdzie to na dobre.
Jest wiele przesłanek które świadczą o tym, że 7 chudych lat mamy już za sobą ale czy tłustych lat będzie 7 ? tego nie wiem ani ja ani nikt z nas zaglądających na to forum.
Patrząc obiektywnie można zauważyć że dobrymi rzeczami które sie ostatnio wydarzyły to otwarcie się UE na nowe kraje tzn Bułgarię i Rumunię oraz otwarcie rynku Ukrainy dla naszego mięsa. Co do Ukrainy nie muszę nikomu tłumaczyć że to pozytyw - jesli chodzi o nowe kraje w Unii to powiem wam że to kraje które dotąd brały towar ( drób) prawie w 100% z USA a po wejściu do wspólnoty nie mogą tego robić i muszą brać tylko ilości kontyngentowe unii. Jeśli więc ktoś twierdzi że przyjdzie zaraz kontyngent z Brazylii albo Argentyny to niech weźmie pod uwagę że od 01. stycznia w uni jest o wiele więcej gęb do wyżywienia. Znam osobiście wiele ubojni które zaczynają dostarczać na te rynki nasze kurczaki pomimo że płacą za żywiec 3,8 zł/kg i wszystkim się opłaca ten busines. Gadanie że jak będzie wysoka cena żywca to zaraz sprowadzą albo spadnie bo nikt nie kupi to tylko "pieprzenie".
Dodatkowo na wysoką cenę ma wpływ totalny brak piskląt i to w całąej Unii, zaczyna sie podkupywanie przez zakłady wylęgowe jaj do wylęgu. Cena piskląt oczywiście zaczyna gwałtownie rosnąć -ale lepiej płacić drogo za pisklę i brać cenę za żywiec 4 zł. Przewiduje sie że do jesieni ten brak będzie głównym powodem wysokiej ceny żywca - sami zobaczcie ilu hodowców nie dostało w terminie piskląt lub wcale nie produkuje bo wiele piskląt wyjeżdża na Ukrainę do Niemiec lub sprzedawane są jaja.
Czytałem tu o nowuch ubojniach - wyciągnijcie wnioski - po co ktoś budowałby ubojnie kiedy lepiej zarabia sie na handlu i nie potrzba wtedy inwestycji. Wystarczy chłodnia i już jest hutrownia. Jednak ktoś myśli inaczej, koniec z pośrednikami w handlu i zaczną handlować same ubojnie wreszcie pozbędziemy sie pośredników. Ubojnia Hamrol ma bić ponad 100 tyś sztuk/dzień i tyle samo sprzedawać i to nie w Polsce tylko do Anglii. Wiecie co się stanie? Połowa Wielkopolski nie bedzie miała co bić. I ta połowa będzie musiała zapłacić cenę rynkową.
Zauważmy że wszystkie te czynniki pojawiły się w tym roku od pierwszego stycznia i patrzcie jako zbieg okoliczności? do końca roku cena 2,1 - 2,3 a od nowego roku 3,3 - 4 zł/kg.
To tyle z moich obserwacji - zauważcie że nie obrażam nikogo i w odpowiedzi tego też oczekuję.
Małopolska 3,95 - 4,10 zł brutto.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2494, 2495, 2496 ... 2572, 2573, 2574  Następny
Strona 2495 z 2574

Skocz do: