Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie odmiana cebuli wczesnej z siewu najlepiej polskiej bo tania ale wiem ze specjalizuja sie goście w nasionach nawet juz holenderskiej. Chetnie zasiegne opinii i kupie z pewnego polecanego zródła. Choc gdy kupiłem nasiona w sklepie to naprawdę w stosunku do innych lat to była rewelacja. Ale to nie jest żadna odnośnia bo trzeba bybyło eksperymentowac i wsiać pół na pół. a tego nie zrobiłem i nie mam zdania. W dzisiejszych czasach 500 km to nie odległość jest SERWISKO itp. prosze o opinie i ewentualne oferty. Jestem równiez zainteresowany odmianami póznymi i tzw. cebula cukrówką(choc wszyscy twierdzA ze jest tylko EXIBICHION).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć utopia jest dobra ale wiadomo jak to z wczesną słaba bardzo w przechowywaniu. jak tam cebula rośnie? planowana sprzedaż czy wywóz na pole? ktoś podpisał umowy kontraktacyjne na sprzedaż cebuli? jak sądzicie jaka będzie poszukiwana cebula i w jakiej cenie ?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster - jeśli cebula wczesna polska to tylko Majka z "Zielonki" okres wegetacji ok. 107 dni i przewaga cebul dużych cena za 1 kg 220zł.

 

Panowie jak tam u Was sezon cebulowy czy już się zaczął jak wróżycie cene bo narazie jest niska a spowodowane jest to dużą ilościa w tym roku cebul zimowych na rynku Kalisz cena hurt 8zł/15kg.

Jakie u Was są cebulki duże czy małe, jaki przewidujecie plon u mnie wygląda to tak:

63da3d9881184413m.jpg b0ea38f1eb6385c4m.jpg 49720f9261206ad6m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI - wjacek - juz sprzedaje cebule i mam rowniez MAJKE duza, choc ksztalt troszke dziwny (jajowaty) kolor super, ale to zaslugo ziemi, mocna luska i na wilgotnym polu nie wyrobila sie w 107 dniach . a cena w Sandomierzu jeszcze sprzed 5 dni dobra powyzej 12 zł/15kg dzis juz tylko 10 i tendencja znizkowa. i oby byla to chwilowa znizka bo kupca u nas od poniedzialku jak na lekarstwo - nikt nie sprzedaje bo nie ma komu ale niektorzy mysla ze jak obniza cene to sprzedadza - nie wiem komu , oby po niedzieli bylo lepiej i cena sie dzwignela albo chociaz utrzymala i zrobilo sie zejscie. Ale POLAK nie glupi wie ze cebula gnije zaraz po zbiorach i robi zapasy dopiero na przelomie wrzesienpazdziernik(co ma zgnic niech zgnije chlopu). Pomimo tego wszystkiego jestem dobrej mysli!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie robi dobrze jest już export Węgrzy juz biorą myślę że cena nie spadnie. A słabe zejście na giełdzie we wrześniu to normalka co rok (poczatek roku szkolnego ludzie wypstykani z kasy - po wypłatach sie poprawi).

Kalisz hurt cena nadal 8-7 zł/15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie jest dobrze ... leci! u mnie z dnia na dzien, teraz jest 60 gr. Jak u Was ... wiem, ze wrzesien/pazdziernik jest najtansza, ale w tamtym roku cena w tym czasie byla wyzsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wreszcie parę dni bez deszczu i sobie schnie na wałach cebula ponoć ma być tak jeszcze parę dni.. oby... a u was sprzedana czy jeszcze rośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wykopana, ale slyszalem, ze niektorym ten deszcz nie posluzyl i musza przewracac jeszcze raz kopaczka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kopaczką przewracać nie macie maszyn do przewracania cebuli i do zgarniania na cieniutki rząd ?

A jak wstępnie dosuszacie cebule nic nie robiąc w niej po wykopaniu?

Jeśli tak to marnie widze tę cebulę jeśli ma się przechowwywać dłużej.

Uważam, że dobra cebula powinna po wykopaniu 2-3 tyg. leżeć na polu aby zrobiła ładną suchą, mocną łuskę co ma zgnic zgnije co ma wypuścić szczypior to wypuści jeszcze na polu i zbieramy super towarek.

W razie pytań chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widocznie nie mamy/mam.

 

P.S. Kopaczka sypie na cieniutki rzad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się z tobą spierał (nie sztuka wykopac i nawalić na cieniutki rząd), ja jak kopie to szeroko by cebula leżała jak najluźniej lepiej przesycha. Apropo przewracania kopaczką po raz drugi garniesz mokrą ziemię i wolno to idzie ja jak przewracam jade c-330 na 5-tym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrodnikom na szczypior ...

 

u mnie troche lepiej, workowana 60-70 gr/kg, luzem nie wiem, bo sie nie interesuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozowałem zwyszkę ceny ale się jednak pomyliłem. Eksport jest ale znikomy więc nie ma co liczyć na rewelacje zważywszy, że cebula gnije.

W Kaliszy cena 0,40 - 0,50 zł/kg zejście marne jak się trafi ale to już nie moje zmartwienie kończę sprzedaż na ten rok końcówkę sprzedałem Rosjaną w cenie 7zł/15 kg preferowali jak zwykle cebule dużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie waszą droge trafiania cebuli do worka i ile czasu zajmuje Wam zrobienie konktetnej ilości (no nie wiem, powiedzmy 5 ton) ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga cebuli.

Z pryzmy na obcinarkę (nożową), sortowanie i workowanie.

Wydajnośc 3 - osoby 100 worków 15 kg/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ojajoj.. cieniutko luzem 28,5 gr workowana 43 gr tylko ze od 5 cm ;/ no i gdzie sprzedać tom do 5 cm he?? ;]

A kto w wlkp płaci tyle za łuske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byczek_2 a ile według Ciebie płacą?

 

Ja sprzedałem ostatnią partię w czwartek w cenie 7zl/15 kg.

Ostatnio cena troszkę wzrosła i popyt też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy cena mizerna. 20gr/kg wieziesz luzem w łusce ale cena 20gr jest za kilogram po obraniu a w przypadku mojej cebuli odpad będzie pewnie w granicach nie mniej jak 30% ja odrzucą mniejszą tak więc cena realna wyjdzie jeszcze niższa. Na giełdę do Kalisza bym śmigał tylko mam bydło mleczne no i jestem uwiązany tak więc szukam odbiorcy w łsce lub workowanej tylko że z domu.Może ma ktoś jakieś namiary na klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj może tego gościa http://www.cebulka.neostrada.pl/indexpl.htm

to jest w pobliżu Bydgoszczy. Wiem ża robi 2 Tiry tygodniowo na biało.

Ma też kilkadziesiąt hektarów swojej, ale często dokupuje.

Byłem u niego parę lat temu to mówił, że na ogół dokupuje kilkaset ton.

Ja na szczęście miałem wczesną i całość zeszła w lipcu i sierpniu. Co roku mam póżną, a w tym była wczesna.

Jak myślicie czy tak niskie ceny spowodują odejście części rolników od cebuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie kogos na dolnym slasku moze, kto dosc dobrze(nie mowie od razu, ze oczekuje jakich cudow ) placi za workowana? Najlepiej w promieniu 100km od Wrocławia i najlepiej w poludniowa strone

 

Moge dowozic ...

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam w cebulowym swiatku ? sprzedana ? mi zostalo ponad 150 t ... miałem odmine grabowską pomimo wczesniejszych opini co do duzej ilości cebul baczastych tej odmiany nie bylo wcale tak... plon naprawde dobry ogólnie poecam tą odmiane no moze szczypior nierównomiernie sie kladzie... zobaczymy jak sie przechowuje.. narazie w miare... nawozy kupione? kurcze przezylem szok cenowy przy zakupie nawozów 30 % wieksze ceny!! jakie polecacie odmiany wczesne ? (poza majka) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze pewien zastój w naszym temacie ;/... jak radzicie sobie z chwastami na waszych uprawach? czy stosujecie mechaniczną ochronę przed chwastami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...