Skocz do zawartości
Silver

Co sądzicie o ciągnikach Farmtrac

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też trochę drzwi się zacinają i dzwignia zmiany biegów mogłaby byc trochę dłuższa, ale poza tym ciągnik sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, ale nikt pewnie nie wiec, bo:

1: czy te 70 / 80 mają te stare kabiny a 665/675 mają nowe z metalfachu, czy we wszystkich farmtrackach juz są z metal fachu?

2: czy tłumik w rogu kabiny mają teraz wszystkie farmtracki z perkinsem, a 3 cylndrowe ( 70 i 665 dt) po staremu (tak mi to wygląda na agrofoto), czy stara seria 70/80 ma na środku a 665dt/675d w rogu kabiny (tak mi dieler tłumaczył)

Może ktoś zna jeszcze inne różnice pomiędzy modelami 665dt, a 70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pług który mam ( 4x35) to jest już max na ten ciągnik. Myślę że 4*30 będzie lepszy.

 

To zależy jakie kto ma ziemie. Nie można mówić że taki a taki pług to max dla danego ciągnika bo niedaleko mnie mieszka gość co ursusem 4514 ciąga 5x30 ( nie zmam modelu pługa ) i całkiem dobrze mu idzie ( podorywka na 15-20 cm ale u nas są lekkie ziemie ) bo odnośnie zimowej orki to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pług który mam ( 4x35) to jest już max na ten ciągnik. Myślę że 4*30 będzie lepszy.

 

To zależy jakie kto ma ziemie. Nie można mówić że taki a taki pług to max dla danego ciągnika bo niedaleko mnie mieszka gość co ursusem 4514 ciąga 5x30 ( nie zmam modelu pługa ) i całkiem dobrze mu idzie ( podorywka na 15-20 cm ale u nas są lekkie ziemie ) bo odnośnie zimowej orki to nie wiem

 

Są pewne bariery nieprzekraczalne, bo podorywkę to się zgodzę ze ten 4514 będzie na 5x30 szedł, bo ja robie mf 255 na 3x30 i w podorywce nie ma co ciągnąć, ale orka to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do posiadaczy farmtracków 70 - 80, 665dt 675dt:, czy moglibyście sprawdzić w instrukcji obsługi jaki model przedniej osi carraro jest w tych modelach?

Tzn. w proximach jest przednia oś carraro model 20.11, chciałbym wiedzieć czy ta sama os jest w farmtrackach

 

A może ktoś ma farmtracka 685dt i pochwali się jaki model przedniej osi tam jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić czym sie różni FARMTRAC 80 4WD od FARMTRAC 675 DT, bo z tego co sie orientuje to oba mają silniki Perkinsa o mocy 73,5 KM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wyjaśnić czym sie różni FARMTRAC 80 4WD od FARMTRAC 675 DT, bo z tego co sie orientuje to oba mają silniki Perkinsa o mocy 73,5 KM .

 

80tka ma silnik euro 1 i chyba kabinę koji, lepsza jest 675dt bo silnik ma 4,4 l pojemności więcej Nm i 2 prędkości wałka (jakis cichobierzny typ carraro) i kabina z metal fachu podobno lepsza, chyba oba modele mają już tłumik w rogu kabiny, acha i 675dt ma chyba lepszy fotel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam teraz cz nie lepiej kupic Fotona silnik tez Perkins, przedni napęd tez chyba carraro a cena duzo, duzo nizsza od Farmtracka a jeszce klimaw standardzie.

 

 

Foton Pol-Mot 704 - 75999 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam teraz cz nie lepiej kupic Fotona silnik tez Perkins, przedni napęd tez chyba carraro a cena duzo, duzo nizsza od Farmtracka a jeszce klimaw standardzie.

 

 

Foton Pol-Mot 704 - 75999 zł brutto

 

Dowaliłeś jak łysy grzywą o kant kuli, w fotonie jest tylko przedni most carraro i to jakiś o mniejszej nośności, skrzynia beigów jest mechaniczna nic nie jest synchronizowane, kabina ma takie dziury że kot sobie wejdzie, poziom chałąsu jak w c360, poszukaj sobie w archiwum apra jest opisany foton a ta klima to o jezu sterownik w recach się rozpada, a po myciu carcherem farba z kół odłazi. Tu nie ma co porównywać farmtrac to ciągnik na poziomie zetora lub nowych pronarów moim zdaniem dużo lepszy od urusa belarusów i lepiej dopracowany od farmera, albo kioti obczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać jakieś namiary na ten artykuł??? Chętnie bym sie czegoś dowiedział więcej o tym ciągniku. A i właśnie a propos KIOTI to może wiesz w jakiej jest aktualnie cenie ten 70 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik wiem ze Ty tez jesteś na kupnie ciągnika i z tego co czytam to widzę ze pewnie Farmtracka będziesz kupował, powiedz mi ile Ci gość wycenił tego 73,5 KM. I co w tej cenie będziesz miał (czysty standard czy coś dokładasz jeśli dokładasz to napisz co i ile kosztuje ten dodatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semos poszukaj trochę wbij na agrofoto, wpisz apra w gogle to znajdziesz ten art. co do farmtraca to około 100 tys reszta do dogadania, napewno szersze opony 2 tyś i obciążniki 2 tyś, co do kioti to 119 tyś 70km bardzo fajny siedziałem w takim i klima w standardzie, ale właściwie to to samo co i farmtrac, ja chce ciągnik do tura i cieżko cokoliwiek wybrać, moze jeszcze proxima 6441.

 

Wie ktoś cos na temat turów łt 104 z mrągowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym perkinsem w farmtracku, czy jest równie oszczędny jak te w landini czy mc cormic, bo niby ten sam silnik ale z tego co ludzie mówią to spala niewiel mniej jak proxima, czyżby normy spalin euro 2 wpłyneły aż tak na spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy tych ciągników piszcie dalsze opinie i spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kabina z metal fachu o niebo lepsza od koji z tego co wiem to Farmtrac montuje teraz tylko te kabiny . Mam nadzieje że Farmer zrobi to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz farmtraki mają lepsze kabiny od farmerów? słysząłem że ciszej jest w farmtrackach jak w farmerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć że kabiny są lepsze a czy ciszej to raczej już zależy od silnika

Farmtac 70 ma głośną prace co wynika z budowy silnika 3 cylindrowego forda

silniki Perkinsa pracują ciszej ale w temacie (głośnej) słabo wyciszonej kabiny trzeba byłoby posłużyć sie miernikiem lub danymi producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...