Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to sie dogadaliscie ;P jak 2 blondynki zawołaj winde - winda winda pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się pytam o cenę?

Ja też się pytam o cene ale nie ciebie bo wiem że ty nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletra w lipcu po około 710-715zł była a w sierpniu będzie droższa o jakieś 15-20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie napisać,ale chodzi mi o porównanie nastepujących nawozó: Moczniku,Saletry,Saletrzaku i Siarczanu amonu.Słyszałem,że z tych wszystkich najlepszy jest ten ostatni.Co o tym powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarczan amonu raczej jest najgorszy, bo bardzo zakwasza ziemię, ale zawiera dużo siarki co przy niektórych uprawach jest bardzo korzystne.

 

Kiedyś pozostałe nawozy były bardzo ciężko dostępne, a siarczan był wielokrotnie tańszy od innych i mimo to nie było kłopotów z jego zakupem, ludzie woleli miesiącami stać w kolejce po saletrę, mocznik czy saletrzak a siarczanu nie chcieli. Jak pamiętam był nawet dziesięć razy tańszy od mocznika Siarczan jest dobry na rzepak ( tylko ze względu na siarkę ), ziemniaki czy użytki zielone, ale teraz jest po prostu drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka u was ceny nawozów w tej chwili? U mnie slaetra 800 zł/t, salmag 700zł/t, NPK 8.20.32 1210 zł/t i te ceny zamierzają raczej iśc w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy to nie wiem jakie są ceny u nas ale ja zawsze biore kredyt na 1,5% i kupuję wszystkie nawozy bo na wiosnę podrożeją napewno o 5-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potzebuje nawozu który ma dużo siarki np. do uprawy rzepaku to polecam SAN 26-35 z Kemiry bardzo dobra przysfajalność i niezakwasza ziemi jak sirczan amonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezel chodzi o porownanie Siarczanu amonu do innnych azotowych to slyszalem od pewnego profesorka ze przy ph pow. 7 nalezy stosowac obowiaskowo siarczan bo inne nie beda w pelni wykorzystane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezel chodzi o porownanie Siarczanu amonu do innnych azotowych to slyszalem od pewnego profesorka ze przy ph pow. 7 nalezy stosowac obowiaskowo siarczan bo inne nie beda w pelni wykorzystane
Z tym się zgodzę, ale gleby z odczynem zasadowym są raczej wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam przjemnosc pracowac na takich glebach i wierzcie mi ze nie jest to takie proste ,gleby te tak zwane borowiny sa ciezkie do orki i trzeba sie badzo spieszyc aby je nie przesuszyc .Jakie sa wasze doswiadczenia w uprawie borowin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie borowiny występują na szczęście placowo. A moje doświadczenia są takie żeby w nocy orać a z samego rana ją doprawiać i to najlepiej kilkukrotnie jeździć tam agregatem. Taka specyficzna gleba musi być wilgotna żeby dało się z nią coś zrobić. Poza tym podczas siewu zawsze w takich miejscach powtarzam przejazd i to taką samą ilością wysiewanych nasion. Pomimo to zdarza się, że roślin jest tam o wiele mniej niż obok na glebie brunatnej.

A tak na marginesie to fachowa nazwa tej borowiny to zdaje się rędzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie mam przjemnosc pracowac na takich glebach i wierzcie mi ze nie jest to takie proste ,gleby te tak zwane borowiny sa ciezkie do orki i trzeba sie badzo spieszyc aby je nie przesuszyc .Jakie sa wasze doswiadczenia w uprawie borowin ?
U mnie 90% to borowina mogę coś powiedzieć na ten temat a swoją drogą robisz orkę po jęczmieniu jarym na borowinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Zamókł mi fosforan amonu(polidap) i zrobiła się z tego najpierw gumowata breja , a po wyschnięciu twardy głaz.Rozpuściłem na próbę jeden worek w betoniarce i wypryskałem na polu.Troche to jednak trwało , bo co chwilę zapychał się filtr substancją podobną do wapna.Może macie jakiś sposób na to dziadostwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

A tak na marginesie to fachowa nazwa tej borowiny to zdaje się rędzina.

 

Rędzina...zgadzam się,strasznie ciężka ziemia w uprawie,trzeba poprostu wyczuć pogodę bo jak się nie trafi to nic sie nie zrobi Ja najczęściej orze jak jest mokro,lepsze to jak wyorywanie skał. A co do roślin na takiej glebie to ja nie robie czegoś takiego jak podwójny przejazd siewnikiem. Zboża rosną bardzo ładne,podobnie ziemniaki...tylko wykop je później... Ja powiem tak: bardzo ciężka ale dobra ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory,że jeden za drugim ale nie napisałem o nawozie... z azotowych stosuje saletrę i zboża jak las. Nie wiem,czy w dobrze czytam ale piszecie,że rędzina to gleba o odczynie zasadowym i lepiej stosować siarczan amonu? Nie zgadzam sie,wujek siał dla porównania na rędzinie właśnie saletrę,mocznik i siarczan...saletra wypadła najlepiej. ja właśnie ją stosuję i potwierdzam,że najodpowiedniejsza jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie: Dlaczego mączke fosorytową mozna mieszac z kainitem tylko i wyłącznie pod warunkiem wysiania takiej mieszanki w tym samym dniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lilka putań odnośnie nawozu Wap-Mag:

 

-jakie są zalety stosowania tego nawozu tzn. jak zmienia się ph po zastosowaniu określonej dawki nawozu

 

-jak podnosi się plonowanie roslin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...