Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:56 Wto 2 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 16:15 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat dotyczył jakości chowu w kurniku z obsadą cywilizowaną. Medox nikt nie mówił o kosztach. Wiadomo że koszty są większe w rozrzedzonym stadzie ale biorąc pod uwagę ze mam komuś oddać ptaka 1,8 kilo za 3 zł to nie widzę sensu się w to bawić.

Ja tam wiem o ustawce na czwartek na 3,21 u kolegi. (wczoraj dzwoniłem)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 13:19 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikołaj Jerofiejew przez ostatnie 23 lata pracował jak niewolnik u państwa Ś. na fermie drobiu pod Lubinem. Rosjanin bał się komukolwiek powiedzieć o swoim losie, bo w Polsce przebywa nielegalnie. Gdy zabrano go z fermy, był wychudzony, przestraszony, miał wzrok wbity w ziemię, nie znał wartości pieniądza. Teraz uczy się życia na nowo. Jego losy przedstawiła "Interwencja" Polsatu.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-interwencja-rosjanin-przez-23-lata-byl-zmuszany-do-niewolnic,nId,4746842#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

A potem się chwali, że przy 3.2 to się zarabia
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:10 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy wy sie nauczycie ze takie debilizmy to mozecie pisać po litrze wody ale u siebie za jabłonką. Przeciez każdy ale to każdy przedstawiciel pęka ze smiechu jak czyta takie zwierzenia pana Henia.
KA TA STRO FA !!!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:07 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Moja ostatnia obsada początkowa <13 na metr. zejście całości bez podbiórki. Drogi pisklak z bardzo dobrej wylęgarni. 0 leczenia. Tylko kwas EM i Ecostim i szczepienia (Warianty, Pulvac, Hiprogumboro) i nonstop dwutlenek chloru z generatora.

Upały po 35st C tuż przed zdaniem a upadki końcowe na poziomie 2 %. Zużycie przeciętnej paszy (Agrifirm) 1,59 na wadze końcowej 2,96. Jedyny minus to hodowla 44 dni. Poza tym bajka na kurniku. Prawie bez ścielenia (mimo opalania gazem z otwartymi komorami spalania).

Teraz pytanie po co się męczyć z 23 ptakami na metr? Przecież na tym maluchu nic nie zostaje w kieszeni.

Goliathus napisał:
medox napisał:
Poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło kontynuację piątkowych spadków na europejskich giełdach. Pogłębienia wrześniowej korekty można spodziewać się także na Wall Street. Na rynku wróciła obawa o ponowne „zamknięcie gospodarki”.

Haha, gupki, powinni uczyć się optymizmu od drobiarzy, ci wstawiają na 120% i niczym się nie przejmują

Ja mam 70 % obsady o teraz dopiero wiem co to znaczy mieć dobry wynik jeśli chodzi o produkcje

Za duże zużycie paszy powinno być 1.55 przy 2.99 wadze a ponieważ na opale pan zaoszczedził i na wentylacji to cena kontraktacyjna na rok 2021 bedzie 2,95 minus róznica z minrol.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 12:55 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak oczywiście masz racje aczkolwiek stado stadem ale mimo wszystko jakość wylęgu ma również ogromne znaczenie.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:41 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Nie mogę publicznie powiedzieć bo będę posądzany o krypto reklamę ale z mojego regionu.

dex napisał:
Co to za bardzo dobra wylęgarnia ?
PS ja również ograniczyłem obsadę i zrezygnowałem z ubiórek.

Nie ma czegoś takiego jak bardzo dobra wylęgarnia bo prędzej czy później zawsze się znajdzie jakieś h..ujj. Stado i duzy problem dla hodowcy ale jeśli w takim przypadku idzie się porozumieć z wylęgarnią co do kosztów leczenia lub rekompensaty to taka wylęgarni jest wporządku poprostu
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 11:46 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę publicznie powiedzieć bo będę posądzany o krypto reklamę ale z mojego regionu.

dex napisał:
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 11:20 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:27 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja ostatnia obsada początkowa <13 na metr. zejście całości bez podbiórki. Drogi pisklak z bardzo dobrej wylęgarni. 0 leczenia. Tylko kwas EM i Ecostim i szczepienia (Warianty, Pulvac, Hiprogumboro) i nonstop dwutlenek chloru z generatora.

Upały po 35st C tuż przed zdaniem a upadki końcowe na poziomie 2 %. Zużycie przeciętnej paszy (Agrifirm) 1,59 na wadze końcowej 2,96. Jedyny minus to hodowla 44 dni. Poza tym bajka na kurniku. Prawie bez ścielenia (mimo opalania gazem z otwartymi komorami spalania).

Teraz pytanie po co się męczyć z 23 ptakami na metr? Przecież na tym maluchu nic nie zostaje w kieszeni.

Goliathus napisał:
medox napisał:
Poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło kontynuację piątkowych spadków na europejskich giełdach. Pogłębienia wrześniowej korekty można spodziewać się także na Wall Street. Na rynku wróciła obawa o ponowne „zamknięcie gospodarki”.

Haha, gupki, powinni uczyć się optymizmu od drobiarzy, ci wstawiają na 120% i niczym się nie przejmują

Ja mam 70 % obsady o teraz dopiero wiem co to znaczy mieć dobry wynik jeśli chodzi o produkcje
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 10:26 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30.09 strajk rolnikow w Warszawie
Powrót do góry
alek1981

PostWysłany: 08:34 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia że Śląska szuka na jutro
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 20:12 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:45 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:42 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawać jak tylko chcą brać natychmiast
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:07 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorą ostro mnie tez popedzili o jeden dzień brakuje kury ale zaraz moze być wysyp
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 18:41 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wypisywać głupot , cena na jutro 3.30 i chętnie biorą.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:38 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiłem. Ale to jeszcze nic, pierwsze dwa tygodnie października będzie PONAD 2razy więcej żywca niż teraz. Podobnie dużo żywca było w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia kiedy zanurkowalo na 2.7 . Chociaż teraz bedzie go więcej bo i obsady wieksze i średnie wagi większe i obsadzonych kurników więcej, bo kto by nie obsadził hita wstawien co to mało się grzeje na początku i mało wentyluje na końcu, czyli wstawień po 20sierpnia.Tak więc za 2tygodnie 2zeta murowane. Potem podobna sytuacja w konsekwencji czyli wysyp przed Świętami, a potem zobaczymy.
P.s Nie zakładałbym wolnego na Święta, bo to co tam będzie nie ubije się przed Świętami.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 13:32 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luki135 napisał:
Medox leć po popcorn bo zaczyna się jazda bez trzymanki
3.15 netto maks na jutro

Nie siej paniki narazie to mają braki ale od przyszłego tygodnia może się zacząć ja na jutro kończę 3.35
Powrót do góry
luki135

PostWysłany: 11:38 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox leć po popcorn bo zaczyna się jazda bez trzymanki
3.15 netto maks na jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 09:43 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy pewnie też tak macie. Temu prawie nikt nigdy nie wysyła
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:41 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się nie chce wysyłać, bo myślę, że na pewno inni wyślą
Powrót do góry
hodowcaKP

PostWysłany: 08:52 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj http://hodowcydrobiu.pl/ dostępna jest gotowa petycja w sprawie ustawy do wydrukowania podpisania i wysłania. Im więcej osób wyśle, tym lepiej. Poza adresami tam podanymi (kancelaria Prezydenta RP, Senatu RP i Sejmu RP, polecam wysłać do senatorów z Komisji Rolnictwa - adresy e-mail dostępne tutaj (po kliknięciu w szczegółowe informacje o senatorze): https://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/sklad,193,komisja-rolnictwa-i-rozwoju-wsi.html Warto też wysłać do szefów partii politycznych. Bez naszej masowej interwencji tego typu + protesty, politycy nie będą się z nami liczyć.
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 08:17 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Podobno wszystkie przeziębienie nawet bol zeba podciagane sa pod covitac szok.ale ludnosc na takie coś nie umiera jak we wloszech co rok wcześniej była obowiązkowo podana szczepio nka seniora a na wiosnę ich wymiotlo
Chłopku ty mało wiesz z angli tam nawet w maska h nie chodza i nie ma kar a mam kontakt z ziomkami tam mieszkającym jedynie na Wiktorii upominaja kto chce ale to centrum Londynu

Dobrze mówisz, sąsiad z opryszczką miał 2 tyg korona wirusa a pozostała część 6 osobowej rodziny nie;) włosi załatwili się szczepionką na grypę a podobnie jak w UK to i w Dani, Holandii i innych krajach maja wy.....e.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 07:31 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel 7791 napisał:
medox napisał:
Szok to jest kur.wa jego mać.

Teraz jest czas na to żeby może zrobić następny protest , tylko taki z jajem

Niestety ale w to nie wierzę my hodujemy mięso nie jaja Laughing Laughing Laughing
Tego nam brakuje Wink

Możemy potańczyć z hohołem na "Weselu"
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 07:10 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Szok to jest kur.wa jego mać.

Teraz jest czas na to żeby może zrobić następny protest , tylko taki z jajem

Niestety ale w to nie wierzę my hodujemy mięso nie jaja Laughing Laughing Laughing
Tego nam brakuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 145 z 2576

Skocz do: