Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

pierscienie i tuleje napewno do wymiany w tym złomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się że w twojej trzydziestce potrzebny jest remont, ale konieczność wykonania remontu silnika nie oznacza ze caly ciagnik to zlom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie złom jesli jest zadbany ale remont bedzie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie ma tego oleju zbyt duzo ale pojawia sie w szczegulności po cieżkiej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak duże są te wyrzuty oleju?

Zawsze podczas pracy silnika powstaje ciśnienie które musi gdzieś uchodzić.

U ciebie pewnie nie ma którędy uciekać i dlatego wybija olej przez górę.

Ja w swojej trzydziestce zrobiłem specjalne zabezbieczenie. Wziąłem kawałek rury (wielkości filtra od oleju) dospawałem do tego małą rurkę tak aby pasowała do otworu wlewu oleju (zamiast korka). W środku dałem kilka sitek, górną częśc rury zatkałem poprzez przyspawanie blachy. Wyjście dla powietrza i ćisnienia z silnika zrobiłem na bok poprzez dospawanie cienkiej rurki tak aby ciśnienie z silnika mogło tamtędy uchodzić. Wylot cienkiej rurki zabezpieczylem dwoma siatkami aby żadne śmniecie nie dostawały się do silnika.

Musisz to tak zrobić aby dało się zamknąć maskę.

Takie użądzenia są w niektórych samochodach ciężarowych.

Ja to nazywam odpowietrznikiem silnika.

 

A może spróbujesz zrobic coś takiego?

Ze troche oleju wybija to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli mam rozumiec ze 330 spokojnie sobie z taką prasą poradzi?

Dzieki za inforomacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie o czym tu mówić. ja pod koniec lat osiemdziesiątych tłókłem sie trzydziestka z prasą Z224 bez przeciwwagi i ciągnik jakoś wytrzymywał. Co dwa lata tylko remoncik sprzegła sie zrobilo i wio do przodu

330 to maly ciagnik ale bardzo wytrzymaly. Dlatego sie nie martw niczym i kupuj prase. obecnie produkowane prasy mają przeciwwagi co oznacza ze Twoja trzydziestka bez problemu bedzie sobie z nia radzić. Może w sprzegle co parę lat trzeba będzie pogrzebac ale skrzynia i silnik wytrzymają. Zresztą skrzynia to najmocniejszy element tych ciagników. ja w swoim 330 przejechalem 10 000 motogodzin i w skrzyni nic nie robiłem. Czlowiek który ode mnie ten ciagnik kupił może i do dziś skrzyni nie remontował.

Nic sie nie martw i nie przejmuj się jesli ktos glup ci naopowiada ze 330 z prasa nie pojdzie bo to BZDURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zgadzam sie ze 330 sobie z prasa poradzi co nie znaczy ze mu bedzie lekko.

ten traktor jednak do tego jest stworzony aby poruszac maszyny ktore produkowano z mysla o wiekszych traktorach.

Trzydziestki sa tak twarde ze jeszcze przez wiele lat beda odwalac ciezka robote na poskich polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chłopie o czym tu mówić. ja pod koniec lat osiemdziesiątych tłókłem sie trzydziestka z prasą Z224 bez przeciwwagi i ciągnik jakoś wytrzymywał. Co dwa lata tylko remoncik sprzegła sie zrobilo i wio do przodu

330 to maly ciagnik ale bardzo wytrzymaly. Dlatego sie nie martw niczym i kupuj prase. obecnie produkowane prasy mają przeciwwagi co oznacza ze Twoja trzydziestka bez problemu bedzie sobie z nia radzić. Może w sprzegle co parę lat trzeba będzie pogrzebac ale skrzynia i silnik wytrzymają. Zresztą skrzynia to najmocniejszy element tych ciagników. ja w swoim 330 przejechalem 10 000 motogodzin i w skrzyni nic nie robiłem. Czlowiek który ode mnie ten ciagnik kupił może i do dziś skrzyni nie remontował.

Nic sie nie martw i nie przejmuj się jesli ktos glup ci naopowiada ze 330 z prasa nie pojdzie bo to BZDURY

Dzieki za szczegolowe informacje.

Chce konkretnie kupic prase class. czy ktos cos wie na ich temat jak sie sprawuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

classy sa ogolnie dobre i malo awaryjne. Znam pare osob ktore maja takie maszyny i sa zadowoleni. Jesli chcesz kupic prase class to dobry wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
classy sa ogolnie dobre i malo awaryjne. Znam pare osob ktore maja takie maszyny i sa zadowoleni. Jesli chcesz kupic prase class to dobry wybor

 

Serdecznie wszystkim za wszystkie informacje dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile litrów oleju wchodzi do skrzyni biegow w trzydziestce? chce wymienic olej i nie wiem ile kupić nie ma,m ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

23 litry według ksiązki, a mi weszlo 25 ostatnio i wtedy dopiero na wskaźniku był max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez to potwierdzam ze 5 baniek po 5 litrow wchodzi czyli 25 litrow do skrzyni w 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki olej silnikowy najlepiej stosować w 330?

superol to juz przeżytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja od paru lat używam lotosu półsentycznego.Czy jest lepszy od superolu-chyba tak. Dlatego zaczalem wymieniac olej co 250 motogodzin a nie co 200 jak napisali w instrukcji.

wczesniej jeszcze uzywaem oleju Alanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam do C330 oleju Milvus 15w/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam problem z moim C-330 bo wyrzuca mi olej zwłaszcza przy cieżkiej pracy przez korek od wlewu oleju. Nie jest go dużo ale i tak zabrudza mi cała pokrywe od zaworów. prosze o porade co może byc tego przyczyna? Bo jak chodzi o kondycje silnika to jest w stanie idealnym. Z góry dziekuje za porady i pozdrawiam wszystkich pomocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam problem z moim C-330 bo przy cieżkiej pracy wyrzuca mi olej przez korek od wlewu oleju. Nie jest go duzo ale i tak mam brudna cała pokrywe od zaworów. Prosze o porade!

 

PS. jesli chodzi o kondycje silnika to jest naprawde w stanie idealnym. Pozdrawiam i prosze o porade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajze na poprzedniej stornie jest napisane co z tym zrobic

 

wez troche pzejrzyj watkek przynajmniej 2 strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w swoim C-330 jeżdrze na oleju wielosezonowym MILWUS i wymieniam co 100mtg. Moim zdaniem wymiana w tak małym silniku co 250mtg. oleju choć byłby najlepszy to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może ktoś wie jaki może być powód odkręcania się zwolnic w C330 na lewym kole patrząc od tyłu. Urywają się śruby. Może ktoś mial taki problem i go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są specjalne kleje do połonczen gwintowych zabespieczające przed odkrecaniem do tego jak dasz podkładke sprezynujacą musi byc oki mi popusciły sruby od pochwy prawej i oberwało kołniez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem powodem odkrecania sie srub na zwolnicach jest zbyt mały naciag łancuchów stabilizacyjnych gdy pracujesz z maszyna na podnosniku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo spróbój założyc pod śrobe blache która po dokreceni zaklepiesz na jej główke. Napewno pomoże. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...