Skocz do zawartości
Tobiasz

Podnieśc wydajność z 5tys na...

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy!!daję moim krowom pasze z sano PROTAMILK słomę sianokiszonkę z traw i siano a krówy dają tylko 5 tys rocznie dlaczego?moze przyczyną jest sposób zadawania pasz??wpierw daję Protamilk nastepnie slomę sianokiszonkę i siano??zmienić coś??proswzę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pan z Sano nie powiedział ci, że paszy treściwej nie podaje się jako pierwszej? Przede wszystkim powinieneś wprowadzić do diety swoich krów kiszonkę z kukurydzy, poza tym podaj rano siano, a potem to możesz dowolne kombinacje stosować ale pamietaj o jednym podziel dawkę paszy treściwej na conajmniej dwie porcje i podawaj je zawsze po właściwym jedzeniu lub ewentualnie zastosuj TMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd w kolejności zadawania pasz to prawie norma ( przynajmniej w moich stronach ) Słomę najlepiej dawać na noc jako tzw. zakładkę , krowy przez noc potrafią zjeść solidna porcję słomy . Wydajność zależy od żywienia i od potencjału genetycznego . Nie zawsze poprawa żywienia spowoduje znaczny wzrost wydajności . Przy niskim potencjale krowy będą się zapasały , a produkcja nie wzrośnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależnosci od ilości czasu ja bym podzielił pasze tresciwe na 3 dawki a 2 to w ostateczności. Masz może mośliwość zrobienia śruty?? ja skarmianie bym zczą od paszy najlepiej pobieranej - sianokiszonka po niej pasza treściwa połowa dawki, następnie siano i po wieczornym doju druga porcja tresciwej. Słoma nie jest zbyt wartościową paszą proponuje ją głównie dla zasuszonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powieddzcie mi jak ułożyc jednorazowa dawke pokarmowa dla krów mlecznych w okresie zimowym. Do dyspozycji mam:

kiszonke w belach (zrobiona z pierwszego pokosu, jakośc bardzo dobra)

siano (jakośc tez bardzo dobra, cześc 1 pokosu oraz duzo 2 poksu)

buraki pastewne

zboże (jeczmień, pszenżyto, owies)

słome

 

 

Powiedzcie mi w jakiej kolejności mam zadawac pasze aby nie stracic na wydajności krów w okresie zimowym czyli kiedy nie beda wypasane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj połowę porcji sianokiszonki i posyp ją paszą treściwą. Mają zajęcie na czas posprzątania i ewentualnie dojenia. A po dojeniu możesz podać kolejną porcję sianokiszonki i przykryć ją słomą lub sianem. Porcja paszy treściwej nie powinna przekraczać 2,5 kg/1 karmienie, a całkowita dawka śruty to: dzienna ilość mleka minus 12 i podzielone na pół (tak w skrócie) np. krowa o wydajności ok. 30 l/dzień powinna dostać 9 kg śruty w co najmniej 3 dawkach (a lepiej jeszcze w czterech). Takie zadanie w zautomatyzowanych oborach spełniają stacje paszowe, które wydzielają po 2 kg paszy treściwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...