Skocz do zawartości
Matys

Jaki rozrzutnik ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktos sie wypowie na temat rozrzutnikow. Chcekupic rozrzutnik najlepiej z hydrauliczna tylna klapa. Niestety moj duzy ciagnik ma tura wiec bede nim ladowal obornik. Do wywózki na pole mam tylko C-360 no i starego MTZ 80 KM. Wpowiedzcie sie jakie macie rozrzutniki i jakie ciagniki do nich.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz "towaru" do wożenia. U mnie 6 tonowy ma co robić przy 80 bydlakach. tylna klapa to ma być do tego żeby sąsiedzi nie "trzeszczeli" ze na drodze coś zostało?? bo innego zastosowania to chyba nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna klapa może sie przydać jakbyś chciał wozić jakiś materiał kiszonkarski na pryzme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylna klapa może sie przydać jakbyś chciał wozić jakiś materiał kiszonkarski na pryzme.

 

zgadzam sie z tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam 6 tonówke do mtz klape polecam jak najbardziej ale przed adapterem jak sie wozi dalej to więcej można włożyć na tył i lżej rusza wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TORNADO 12-tonowy z SIPMY Jestem z niego zadowolony Klapę hydrauliczną ma przed adapterem Więc można spokojnie jechać i nic się nie sypie po szosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam TORNADO 12-tonowy z SIPMY Jestem z niego zadowolony Klapę hydrauliczną ma przed adapterem Więc można spokojnie jechać i nic się nie sypie po szosie
i tak powinno być. jaki masz adapter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery wałki pionowe i do wałków przykręcone są noże tnące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie czy 80 konny ciągnik pociągnie 8 tonowego tytana naładowanego do pełna gnojem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak myślicie czy 80 konny ciągnik pociągnie 8 tonowego tytana naładowanego do pełna gnojem?
jak masz równo to napewno. kilka lat temu pożyczyłem T088 i po równym MTZ szedł bez probłemu pod górke brakowało mocy ale dawka szła na max bo nie miał regulatora przepływu oleju i szło na pełnym wydatku pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Forschrit T-088 rozrzutniki nie do zdarcia i do wozenia kukurydzy dobry MTZ daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Forschrit T-088 rozrzutniki nie do zdarcia i do wozenia kukurydzy dobry MTZ daje rade

ten rozrzutnik podczepiasz na hak czy normalnie na dolny zaczep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Forschrit T-088 rozrzutniki nie do zdarcia i do wozenia kukurydzy dobry MTZ daje rade

ten rozrzutnik podczepiasz na hak czy normalnie na dolny zaczep?

W MTZ-cie chodził na dolnym zaczepie a w innych na kulach lub zaczepach na kuli mniej wozi ciągnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak myślicie czy 80 konny ciągnik pociągnie 8 tonowego tytana naładowanego do pełna gnojem?
jak masz równo to napewno. kilka lat temu pożyczyłem T088 i po równym MTZ szedł bez probłemu pod górke brakowało mocy ale dawka szła na max bo nie miał regulatora przepływu oleju i szło na pełnym wydatku pompy

Nie wylatywały Ci wtedy wałki. Ja miałem ten problem aż nie zmieniłem ciągnika który ma regulację przepływu - bajka. Myślałem nawet o założeniu jakiegoś ale już niepotrzebny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak myślicie czy 80 konny ciągnik pociągnie 8 tonowego tytana naładowanego do pełna gnojem?
jak masz równo to napewno. kilka lat temu pożyczyłem T088 i po równym MTZ szedł bez probłemu pod górke brakowało mocy ale dawka szła na max bo nie miał regulatora przepływu oleju i szło na pełnym wydatku pompy

Nie wylatywały Ci wtedy wałki. Ja miałem ten problem aż nie zmieniłem ciągnika który ma regulację przepływu - bajka. Myślałem nawet o założeniu jakiegoś ale już niepotrzebny..

czy ta regulacja jest w kabinie czy na rozdzielaczu? czy ustawienie małego przepływu nie nagrzewa oleju? znajomy ma taką regulacje na przewodzie w rozsiewaczu z brzegu i w U1634 przy małych dawkach olej prawie płonął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek1972: Nie jego muszisz założyć na wężach co idą do silnika hydraulicznego. Mozesz założyć też przed wyjściami hydrauliki ale to wiecej kombinacji bo tam masz rurki trzeba je doginać. Wydaje mi się że aż tak dużo nie rozgrzeje oleju bo w końcu ile rozrwalasz jeden rozrzutnik. Potem ma czas na ostygniącie aż go naładujesz. Ja nawet myślałem żeby założyć wzykły zawór kulowy od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darek1972: Nie jego muszisz założyć na wężach co idą do silnika hydraulicznego. Mozesz założyć też przed wyjściami hydrauliki ale to wiecej kombinacji bo tam masz rurki trzeba je doginać. Wydaje mi się że aż tak dużo nie rozgrzeje oleju bo w końcu ile rozrwalasz jeden rozrzutnik. Potem ma czas na ostygniącie aż go naładujesz. Ja nawet myślałem żeby założyć wzykły zawór kulowy od wody.

Jakto zwykły zawór kulowy od wody gdzie byś go podpioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak zwykły zawór to by długo nie wytrzymał BO w hydraulice ciagnika jest za duże cisnienie. I wszelkiego rodzaju elementy hydrauliki siłowej wytrzymuja 300 bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem ile by wytrzymał. Ale przeciez można znaleźć taki co wytrzyma.

Gdzie podpiąć pomiędzy 2 przewodami tego samego obiegu. To jakby zrobić mostek pomiędzy wyjściem oleju a powrotem tylko należy dobrać odpowiedni przepływ tym mostkiem bo olej nie głupi i popłynie tam gdzie lżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tego się obawiałem ile by wytrzymał. Ale przeciez można znaleźć taki co wytrzyma.

Gdzie podpiąć pomiędzy 2 przewodami tego samego obiegu. To jakby zrobić mostek pomiędzy wyjściem oleju a powrotem tylko należy dobrać odpowiedni przepływ tym mostkiem bo olej nie głupi i popłynie tam gdzie lżej.

No właśnie ja musiałem dokupić przepływomież do rozrzutnika i cyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tego się obawiałem ile by wytrzymał. Ale przeciez można znaleźć taki co wytrzyma.

Gdzie podpiąć pomiędzy 2 przewodami tego samego obiegu. To jakby zrobić mostek pomiędzy wyjściem oleju a powrotem tylko należy dobrać odpowiedni przepływ tym mostkiem bo olej nie głupi i popłynie tam gdzie lżej.

to raczej nie będzie dobrze działać. jak na pełnym będzie dobra dawka to im mniej będzie obornika tym szybciej pójdzie przenośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze pójdzie wolniej niż na pełnym przepływie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zawsze pójdzie wolniej niż na pełnym przepływie.
można wstawić dzielnik przepływu z bizona lub cyklopa bedzie stały przepływ po przeregulowaniu tylko troche czasu na wstrzelenie się w dawke potem z górki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...