Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Po to jest wynajeta ochrona, po to ludzie pilnuja kolejnosci, zeby 9 był porzadek, mam nadizeje ze sie sprawa nei rypnie, jak jest cisza i porzadek to wszystko bedize ok, stoi toitoika wiec fizjologia zapewniona jeszcze jakas buda z kebabem by sie przydała
to konkternie działacie w tym szczecinie w poznaniu ludzie sami pilnują kolejki na dyżurach, ale ochrona??? żeby w piątek nie wyszla jakaś zadyma jak ochrona zacznie wyjaśniać z tymi poza listą którzy by chcieli wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosławs1985 podziękowania za pomoc przy wypełnianiu PRG.A propo też jestem ze Szczecina i po ostatnich zmianach też w pierwszej setce.Pozdrawiam.Radek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko chore nabór powinien odbywać sie w inny sposób nie kto pierwszy ten lepszy, bo jak można stać 2 tygodnie przed ARiMR być na 1 miejscu a i tak mogą odrzucić wniosek bo ksego dowodu nie było potwierdzone przez notariusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy w PRG w kalkulacji nadwyżek w produkcji roslinnej podajecie jako produkt płatności obszarowe lub cukrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Czy w PRG w kalkulacji nadwyżek w produkcji roslinnej podajecie jako produkt płatności obszarowe lub cukrowe?

 

w produkcie tylko ziarno, te płatnosci masz na ostatnim arkuszu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim arkuszu zgodnie z instrukcją nie można wstawiać płatności bezpośrednich ani płatności inwestycyjnych. Można tu wstawić tylko płatności rolnośrodowiskowe więc mam dylemat czy nie wstawić ich w kalkulacji nadwyżki bezpośredniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy zmiany w tym działaniu

 

W związku z pytaniami dotyczącymi wypełniania Planu Rozwoju Gospodarstwa dla

działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007 -2013, przekazujemy

następującą informację.

W opisie sposobu wypełniania Tabeli 1.1. doprecyzowano, iż do operacji

realizujących cel „poprawa sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa

produkcji” zalicza się operacje polegające na zakupie maszyn lub urządzeń przyczyniających

się do usprawnienia przebiegu procesu produkcyjnego.

Zwracamy uwagę, że w przypadku, kiedy inwestycje realizowane w ramach operacji będą

miały jedynie za cel:

1) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie ochrony środowiska lub

2) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie warunków utrzymania zwierząt, lub

3) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub

4) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie infrastruktury drogowej.

- nie wypełnia się dalszej części Planu Rozwoju Gospodarstwa, tj. tabel od 6. 1 do 10. 2.

Jestem ciekawy ile jeszcze zmian do piątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zacząłem pisać PGR i o dziwo? jest spier...... produkcja zwierzęca i jej nadwyżka zaplanowana na lata do 2013 w planie na ostatniej stronie wpisuje się do konca 20016 i psuje obliczenia . Na infolini pan miłym głosem na pytanie to jak ja mam przygotować wniosek powiedział niech Pan zrobi sobie sam tą tabelę w Exelu. To mnie ścieło z nóg. Panowie z ARiMR co to jest rowy kopać a nie pisać i przyjmować wnioski. Podobno preacują nad naprawą . Jutro dzwonię do Warszawy i pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zacząłem pisać PGR i o dziwo? jest spier...... produkcja zwierzęca i jej nadwyżka zaplanowana na lata do 2013 w planie na ostatniej stronie wpisuje się do konca 20016 i psuje obliczenia . Na infolini pan miłym głosem na pytanie to jak ja mam przygotować wniosek powiedział niech Pan zrobi sobie sam tą tabelę w Exelu. To mnie ścieło z nóg. Panowie z ARiMR co to jest rowy kopać a nie pisać i przyjmować wnioski. Podobno preacują nad naprawą . Jutro dzwonię do Warszawy i pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthil007:

Nie nie są potrzebne. I co ciekawe nawet opisu zadań nie trzeba robić jeśli kupujemy nowy sprzęt i posiadamy ofertę handlową /którą obowiązkowo posiadać trzeba/.

Co do PRG to musiał go tworzyć zagorzalec sapardu. Ale nie jest tak tragicznie. Dokument IBMERU powinien zostać komisyjnie zniszczony a IBMER powinien podać informację, że bardzo przeprasza za wypuszczony bubel....

Panowie technicy inżynierowie!!! toż to wstyd się firmować pod tym papierkiem. A poza tym to dokument z marca 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że zrobie tak: w przyszłym roku ojciec przepiszę na mnie gospodarkę al e nie maszyny i we wniosku o modernizacje napisze ze nei posiadam maszyn tylko je wynajmuje albo pożyczam, czy miałbym większą szanse dostać te dofinansowanie? bo jak wpiszę ze posiadam ursusa c360 3p z 87r. i ursusa 902 z 83r. krórego chcem wymienić, to mi odrzucą bo mam tylko 23ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy we wniosku na maszyny potrzeba podawać numery działek ewidencyjnych w lokalizacji działania, czy tylko na budowle i na sady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy we wniosku na maszyny potrzeba podawać numery działek ewidencyjnych w lokalizacji działania, czy tylko na budowle i na sady?

za instrukcją do wniosku

 

W polu 13.4 Ulica/oznaczenie działki należy wpisać nazwę ulicy (o ile operacja realizowana jest na

nieruchomości oznaczonej nazwą ulicy) lub numer/numery działek ewidencyjnych wraz z numerem/numerami

obrębu ewidencyjnego, na których realizowana będzie operacja.

Jeżeli realizowana operacja związana jest z nieruchomością, np. modernizacja budynku, założenie sadu lub

plantacji wieloletniej, to lokalizacja operacji powinna wskazywać położenie i numer działki, na której dana

operacja będzie realizowana, niezależnie od tego, czy w ramach operacji będą kupowane również maszyny i

urządzenia.

W przypadku gospodarstw posiadających grunty w różnych województwach w przypadku, gdy w zakres

operacji wchodzą wyłącznie maszyny i urządzenia, każdorazowo jako miejsce lokalizacji operacji należy

wskazać to województwo, w którym położona jest największa część gruntów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur-rk dzięki, czytać instrukcję jeszcze umiem, ale tam nie jest explicite napisane, że jak na maszyny to bez działek, więc rozumiem że mam to założyć i nie podawać numerów działek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie. Czy odsetki od kredytów bankowych podajecie w PRG w tej ostatniej tabelo bo z instrukcji wynika że nie nalezy podawać a z odnośnika pod tabelą że należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kolejny dizeń kolejne wątpliwości, kolejne pytania.

 

 

Ponoc nie można ubiegac sie o zwrot do ciagnika jeśli ma ponad 100 koni i co ważne nie posiada EURO III???? czy o tym słyszeliscie bo ja biore deutz-fahra agrotrona 110 K i on ma euro2 comon rail o 10 koła wiecej i jestem teraz w rozterce. Jak cos wiecie to piszcie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawel:

Podawać!!!

Zresztą jaki w tym problem napisać nr działki??

Dzięki, na wszelki wypadek wpisałem wszystkie moje numery działek. Ale to nie zmienia faktu że trochę jest błędów w instrukcji, np. numeracja się często niezgadza.

A wracając do zmian w PRG to jeśli kupię maszyny i zaznaczę poprawa higieny i bezpieczeństwa, to nie muszę wyliczać GVA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. W wniosku przy załącznikach zaznaczacie te które składacie więc to minimum żeby przyjęli wniosek czy też pomimo że składacie te załączniki (minumum) wg uproszczonej procedury zakreślacie te które powinny być złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszej gminie szkolenie dotyczące modernizacji bedzie odbywało sie w ten czwartek troche późno jak w piątek trzeba złożyc papiery a kto ma złozyć papiery to stoi w kolejce juz od 2 tygodni. wszystko to jest pojechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania -nie doczytałem i

1)czy to prawda że w kosztach nie ujmujemy kosztów opracowania biznesplanów - np przez odry-nie ma w instrukcji

2 a co z wyceną rzeczoznawcy też nie ma

2) jak państwo wpisujecie koszty ogólne opracowania kosztorysu (w spo jeśli ktoś to przespał wpisał to nie mógł ich rozliczyć)

3 oraz jak wpisać koszty transportu maszyn,montażu,itp.

4 czy wpisywać i jak umowy krótkoterminowe, np. na gębę( ma być kontrola krzyżowa z wnioskami o dopłaty)

5 czy drugi etap można rozpocząć przed rozliczeniem pierwszego bo podobno można

6 czy macie państwo jakieś namiary na "tanie" oprogramowanie które może być przydatne w gospodarstwie i jest związane z produkcją rolną (np: prowadzenie ksiąg rejestru zwierząt).

7 jak to jest z płytami obornikowymi- czy rolnośrodowiskowcy mają je obowiązek zrobić do10.2008 roku ( obowiązuje lub zaraz będzie obowiązywać nowa ustawa o nawozach) a mają obowiązywać zbiorniki ale co one one mają zbierać jak nie ma płyty chyba deszczówkę.

8 czy inwestycja pośrednia może wpłynąć na GVA i czy to jest prawidłowo

(np zakup ziemi i zwiększenie areału ale inwestycją jest na kombajn i teroretycznie on powinien wpływać na gva )-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...