Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

metaltech ma kosmiczne ceny w porownaniu z pronarem a jakosc porownywalna a jak nie ma roznicy to poco przeplacac?

czyli jak masz do wyboru ciągnik pronara i na jd i oba mają po 110KM to nie ma miedzynimi różnicy?? z przyczepami jest podobnie nie wiem jak terazale w zeszłym roku w przyczepach pronaru na bourtach było więcej łańcóchów jak w DB ciekawe czemu?? (zakładam że łańcuch słabsze nie są:)). prawde mówiąc na moim terenie przybywa więcej db jak pronaroskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu caly czas w kolo gadamy ze pronary i metaltechy sa identycznie zrobione, a z ciągnikami jest oczywiscie calkiem inaczej, więc nie ma porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, aa za pronara 8 T,który ma o wiele mocniejsza rame tez 36000pln. ...
Ciekawym jakżeś sprawdził tę moc ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, aa za pronara 8 T,który ma o wiele mocniejsza rame tez 36000pln. ...
Ciekawym jakżeś sprawdził tę moc ramy

Hahahah to było dobre z tą mocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, aa za pronara 8 T,który ma o wiele mocniejsza rame tez 36000pln. ...
Ciekawym jakżeś sprawdził tę moc ramy

Hahahah to było dobre z tą mocą

wystarczy zobaczyś jaki przekrój na rama jej wymiary jaka to jest stal i możemy wyliczyć wytrzymałość na rozciaganie, zginanie, wytrzymałość zmęczeniową itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy zobaczyś jaki przekrój na rama jej wymiary jaka to jest stal i możemy wyliczyć wytrzymałość na rozciaganie, zginanie, wytrzymałość zmęczeniową itp.
Oczywiście masz rację, tylko wątpię czy ktoś z użytkowników wie z jakiej stali jest rama przyczepy by dokonać obliczeń. Nawet znając przekrój i rodzaj stali trudno zrobić obliczenia, bo to nie jest prosta belka tylko kratownica i nawet rodzaj spawów będzie miał znaczenie dla wytrzymałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie takie belki i kratownice liczyliśmy na studiach, jestem mag. inż. z zakresu spawalnictwa. wiem że nikt nie bedzie tego liczył ale to jest mozliwe do obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
metaltech ma kosmiczne ceny w porownaniu z pronarem a jakosc porownywalna a jak nie ma roznicy to poco przeplacac?

czyli jak masz do wyboru ciągnik pronara i na jd i oba mają po 110KM to nie ma miedzynimi różnicy?? z przyczepami jest podobnie nie wiem jak terazale w zeszłym roku w przyczepach pronaru na bourtach było więcej łańcóchów jak w DB ciekawe czemu?? (zakładam że łańcuch słabsze nie są:)). prawde mówiąc na moim terenie przybywa więcej db jak pronaroskich.

Roznica jest taka ze w ciagnikach z pronaru nie dostaniesz w opcji tego co jest w standarcie w JD. A poza tym co to za porownanie bialorus skladana w Polsce z amerykanskim JD? Metaltech i pronar robia porownywalnej klasy przyczepy tylko pr. tansze. Poco mowic ze cos jest zle z tego powodu ze ma sie cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie takie belki i kratownice liczyliśmy na studiach, jestem mag. inż. z zakresu spawalnictwa. wiem że nikt nie bedzie tego liczył ale to jest mozliwe do obliczenia.
Mam nadzieję że choć zakłady produkcyjne dobrze to policzą Ciekawy jaki dają margines bezpieczeństwa przy wywrotce by rama nie siadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz osa21 niektórzy uważają sie za super mondrych a jest z nimi calikem inaczej.Widze ze na tym forum pewne osoby nie wiedzą co to są przenośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gedii- jak narazie mam tylko oferte na pronara 14t(48 netto) wlasnie wrocilem z kolejki przed arimr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gedii- jak narazie mam tylko oferte na pronara 14t(48 netto) wlasnie wrocilem z kolejki przed arimr...

z tego co wiem to do agencji jest potrzebnych pare ofert. jak wyposażona jest ta przyczepa z pronaru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spo potrzebne bylo 5 zapytan 3 oferty w prowie 1 oferta wystarczy ta oferta jest na przyczepe ze stelarzem do plandeki z plandekom i tylnym zaczepem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiesz osa21 niektórzy uważają sie za super mondrych a jest z nimi calikem inaczej.Widze ze na tym forum pewne osoby nie wiedzą co to są przenośnie

jeżeli to była aluzja do mnie to nie uważam sie za " super mądrego" poprostu napisałem że takie obliczenie jest możliwe, robie też niekiedy jakieś agregaty ostatnio podorywkowy dla sąsiada 3m i ta wiedza mi sie przydała do obliczeń i pospawania tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlasnie jest odwrotnie, bo kilka osób smieje się z tego co ty i ja napisałem, a wszyscy wiemy zejest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w spo potrzebne bylo 5 zapytan 3 oferty w prowie 1 oferta wystarczy ta oferta jest na przyczepe ze stelarzem do plandeki z plandekom i tylnym zaczepem

a jak byś chciał jeszcze pomost koło zapasowe z mocowaniem?? ijaki zaczep masz styłu w tej ofercie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zlozylem wniosek w poznaniu 911 zaczep automat z tym kolem mnie zaskoczyles byl to dla mnie oczywisty standart w przyczepie. Cena jest bez negocjacji jeszcze wiec jakby nie bylo to doloza mowilem dilerowi ze przyczepy maja byc "full wypas"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczep automat z tym kolem mnie zaskoczyles byl to dla mnie oczywisty standart w przyczepie."

co do zaczepu to na ile ma ile ton ma homologacje?? pytałem tekże o pomos, a koło zapasowe w każdej przyczepie nie jest standardem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomosty tak zaczep jest taki zeby mozna je bylo ciagac w zestawie wiecej mnie nie interesuje a kolo zapasowe powinno byc w standardzie bo jest to wyposazenie obowiazkowe jak swiatla i tablice wyrozniajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolo zapasowe powinno byc w standardzie
może i powinno ale niestety nie we wszystkich przyczepach jest koło zapasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. poszukuję zakładu zajmującego się naprawą resorów ,najlepiej z województwa podlaskiego ewentualnie okolicznych.Druga kwestia to czy warto jest w to wchodzić ,dodam,że przyczepa no i resory są po spaleniu -wygięte tylko górne pióro.Nowy to koszt ok. 230zł ,ale do przyczepy polskiej a ta jest rosyjska i pewnie musiałbym przerabiać mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tłoka u przyczepy D-55. Otóż u dołu tłoka jest „cycek” z wewnętrznym gwintem i zaślepiony korkiem. Jak wykręciłem korek to pod nim była sprężyna i jeszcze jakaś podkładka, wygląda to jak jakiś zawór. Do czego służy to ustrojstwo? Pytam , bo ostatnio spod tego korka zaczął wykapywać olej. Poradźcie co z tym zrobić. Dodam jeszcze, że korek był wkręcony dosyć lekko, ale nic nie daje jego mocniejsze dokręcenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...