Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam u was problem mysz bo u mnie nie jest dobrze a mamy dopiero listopad trułem już dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłóż łapki z czymś dobrym na te skur.... u mnie ostatnio była plaga-50 worków z jęczmieniem pogryzły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję RADKILIER i problem zniiknie sam. Ale nie w saszedkach / to podróbka/ tylko w twardych opakowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli myszy w polu wperdzielają mi pszeniczke nie w spichlerzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie magnez wiosną w formie wap-mag 200 kg/ha 2 tygodnie po pierwszej dawce saletry i 2x dolistnie siarczan magnezu. Wystarczy. Mam obawy co do wap-magu bo nie zostanie wymieszany z glebą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem na myśli myszy w polu wperdzielają mi pszeniczke nie w spichlerzu

może jest jakiś środek do opryskiwacza do pryskania. ja w tym roku miałem środek na dziki z 90 roku, troche stary ale dziki odstraszał przez 3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa21 jak ten środek odstraszający dziki sie nazywa. Bo mi w tym roku strasznie zrujnowały pszenice!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to był bo sprzątałem magazyn i znalazłem jakieś stare srodki i jednym z nich było to coś pisało tylko że jest na odstraszanie zwierzyny lesnej nazwy nie pamiętam a opakowania to już nie posiadam. jakieś polskiej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie martwią mnie slabe wschody pszenicy siana 10 pazdziernika woj lubelskie prawie wogółe nie wzeszła na 4 ha ,jest to pszenica po pszenicy z miedzyplonem gorczycą czy pszyczyna to zła pogoda czy może brak azotu czy co ? A MOżE NIE MA SIE CO MARTWIć I CZEKAć Aż JESZCZE WZEJDZIE. CZEKAM NA WASZE OPINIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawie wogółe nie wzeszła na 4 ha ,jest to pszenica po pszenicy z miedzyplonem gorczycą czy pszyczyna to zła pogoda czy może brak azotu czy co ?
Za sucho i za zimno na wschody pewnie było. Gorczyca wyciągnęła wodę. Ja część siałem po kukurydzy i to 20 września i też tak kiepsko wyłazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające... bo ja tez jestem z lubelskiego i sialem ok 15.10 i pszenica wschodzi pięknie, moze bylo troche chlodno, ale wilgoci bylo dosyc, wschody byly zauwazalne po ok 12 dniach , siane w koncu wrzesnia - na wierzchu byly po 6 dniach.

1. slabo wschodzi... a moze dobrze tylko ze gleboko zasiana

2. czy wczesniej nie byly stosowane opryski szkodzące pszenicy?

3. moze jest jakis problem z siewnikiem? ile wysiales na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wschodów to myślę że są opóżnione ja swoją siałem końcem września około 30 i piękne wschody były już koło połowy października zasiana po ziemniakach i zlikwidowanych łąkach około 3 ha a 5 października zasiałem około 0,5 ha po ziemniakach i wschody ukazały się dopiero na 1 listopada a sąsiad siał razem ze mną po pszenicy i 1 listopada wschody miał mizerne dlatego myślę że posiana 10 października jeszcze wzejdzie bo im poźniej siejesz tym dłużej do wschodów (a w październiku było trochę przymrozków) jestem z podkarpackiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ja w jednej części też miałem gorczycę a w drugiej facelię którą przyorywałem i wschody są w porządku wysiew około 190 kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poważna korekta cen pszenicy w dół jest już faktem .jestem z powiatu chełmskiego i obserwuję od jakiegoś miesiąca obniżkę cen np. jeśli niedawno temu prywatny skup oferował maksymalnie 860 to dziś już tylko 780 zl. myślicie ze pójdzie jeszcze w dół... sprzedawać czy trzymać do wiosny???? osobiście uważam ze takich cen jak dziś to jeszcze nigdy nie bylo i cena ma z czego spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że w naszym ku...dołku zawsze ceny będą najniższe.

Tacy pośrednicy jak z rejonu Chełma czy Zamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamościa nigdy nie dadzą nam takich cen jakie są w Zachodniopomorskim, czy Wielkopolskim tu u nas sie jebie swoich. Taka jest niestety prawda.

Raz chwalił mi się taki jeden przedstawiciel jak to z okolic Chełma wydębił cenę kukurydzy z dowozem na miejsce po 790 zł/t - brutto. Gdzie ja wtedy miałem na podwórku propozycję po 840 zł/t - netto. - SYTUACJA ZPRZED CZTERECH TYGODNI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak macie dobra pszenice konsumpcyjną większe ilości, to do kapki z Tarnogrodu walcie bo to on podbija cenę na podkarpaciu przecież ze Zamościa to ok 80km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak macie dobra pszenice konsumpcyjną większe ilości, to do kapki z Tarnogrodu walcie bo to on podbija cenę na podkarpaciu przecież ze Zamościa to ok 80km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja pod koniec września oddawałem pszenicę po 900 zł brutto/tonę z odbiorem z podwórka.

nie wiem jak teraz sie ceny kształtują bo jakoś to mnie teraz nie interesuje.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

ja pod koniec września oddawałem pszenicę po 900 zł brutto/tonę z odbiorem z podwórka.

nie wiem jak teraz sie ceny kształtują bo jakoś to mnie teraz nie interesuje.

pzdr

U kogo sprzedawałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez jestem z powiatu legnickiego.

Dowiadywalem sie ostatnio, Jawor placi po 760 Stadnik po 780 przy duzej ilosci za dobra pszenice da po 800.

Ja nie sprzedalem jeszzce ani kg, przegapilem najwyzsza cene, akurat kopalem ziemniaki, wiec nie bylo specjalnie czasu, zreszta wygladalo ze bedzie szla do gory, wiec sie nie spieszylem...

Tez sie zastanawiamy w domu, czy pojdzie do gory czy nie, trudno powiedziec...

Dopiero polowa listopada, a do wiosny kupe czasu, pokoncza sie zapasy to zaczna kupowac, a na dobra pszenice zawsze bedzie kupiec i cena.

Ja tam jeszcze poczekam przynajmniej do stycznia , wtedy zobaczymy.

Rudemenes, skad jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenicę oddawałem właśnie do Stadnika do Małuszowa

Oddawałem dokładnie 22 września. Brał wszystko, analizę przeprowadził "wzrokowo". Jak ładowaliśmy auta, to kierowcy właśnie mówili, że zbliża się załamanie cen, ale nie sądziłem, że aż tak bardzo.. Mam nadzieję, że jeszcze cena wzrośnie, bo mi została przyczepka zboża

Mariusz - mieszkam k. Chojnowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...