Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania -nie doczytałem i

1)czy to prawda że w kosztach nie ujmujemy kosztów opracowania biznesplanów - np przez odry-nie ma w instrukcji

2 a co z wyceną rzeczoznawcy też nie ma

2) jak państwo wpisujecie koszty ogólne opracowania kosztorysu (w spo jeśli ktoś to przespał wpisał to nie mógł ich rozliczyć)

3 oraz jak wpisać koszty transportu maszyn,montażu,itp.

4 czy wpisywać i jak umowy krótkoterminowe, np. na gębę( ma być kontrola krzyżowa z wnioskami o dopłaty)

5 czy drugi etap można rozpocząć przed rozliczeniem pierwszego bo podobno można

6 czy macie państwo jakieś namiary na "tanie" oprogramowanie które może być przydatne w gospodarstwie i jest związane z produkcją rolną (np: prowadzenie ksiąg rejestru zwierząt).

7 jak to jest z płytami obornikowymi- czy rolnośrodowiskowcy mają je obowiązek zrobić do10.2008 roku ( obowiązuje lub zaraz będzie obowiązywać nowa ustawa o nawozach) a mają obowiązywać zbiorniki ale co one one mają zbierać jak nie ma płyty chyba deszczówkę.

8 czy inwestycja pośrednia może wpłynąć na GVA i czy to jest prawidłowo

(np zakup ziemi i zwiększenie areału ale inwestycją jest na kombajn i teroretycznie on powinien wpływać na gva )-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę wyjaśnień /podsumowań/ - może się przydadzą, bo trochę chaotycznie się tu już porobiło:

-wnioski składać można również w sobotę do 16.15

-większość maszyn /również ciągniki/ można wnioskować korzystając z celu nr 3 - czyli poprawa higieny i bezpieczeństwa, bez robienia kalkulacji - zresztą niezbyt trudnych, ale pracochłonnych.

-W GVA nie wpisujemy kredytów i odsetek

-Zwiększyć GVA można poprzez zwyżkę plonów - ale obowiązkowo wtedy pod daną kalkulacją piszemy wyjaśnienie skąd się to wzięło.

 

Narazie tyle. Pozdrawiam wszystkich wijących się w męczarniach.

PS. nie zabijać się w kolejkach. Zapewne w lutym - marcu 2008r. działanie uruchomią znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasny gwizdek, widze że teraz rolnik bez dr z ekonomi, mgr z admonistracji oraz podyplomowki z wstrzymywania siku w kolejce nie ma co liczyć na jasną przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąść ciagnik i po 2 latach iść na rente strukturalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się zaczęło. Prawdopodobnie środki zarezerwowane na lata 2008 i 2009 ( za ministrem H. Kowalczykiem) będą wykorzystane dla rolników, którzy teraz złożyli wnioski.

W skrócie to rolnicy, korzy zamierzali remontować lub rozbudować nie będą mogli skorzystać z tej możliwości przez najbliższe 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek złożony w Poznaniu! organizacja bardzo dobra i wbrew pozorą pomysł z listą okazał się idealny, komitet kolejkowy zorganizował nagłośnienie i po kolei były wyczytywane numerki które wchodziły, policja czuwa nad spokojem i bezpieczenstwem żeby nikt się nie pchał i nie wszczynał awantur. Za organizację należą się podziękowania dla osób które są w komitecie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna korzystac z funduszy na modernizacje jak za 4 lata idzie sie na strukturalną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać szczególne podziękowania dla Pani Sylwii Bartczak która od samego początku czuwała nad całą akcją i załatwiła wiele spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia bystra dziewczyna A ja z nia studiuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie złożyłem wniosek na PROW i zastanawiam się czy muszę kupić tą maszynę która jest podana w zapytaniu ofertowym czy mogę zmienić producenta??? oczywiście nie przekraczając deklarowanej kwoty. Może ktoś wie coś więcej na ten temat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie złożyłem wniosek na PROW i zastanawiam się czy muszę kupić tą maszynę która jest podana w zapytaniu ofertowym czy mogę zmienić producenta??? oczywiście nie przekraczając deklarowanej kwoty. Może ktoś wie coś więcej na ten temat???

 

mozna kupic inna maszyne - widze pojecie aneks jest Ci obce ale to tyle bo nie bede robic zamętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Dostarczyłem dokumenty, ale musze jeszcze uzupełnić dokumentację funkcjonalno-przestrzenną gospodarstwa. Czy ktoś może wie jak ma taka dokumentacja wyglądać. Czy wystarczą rzuty budynków z wymiarami? Dodam że inwestycja dotyczy zakupu maszyn rolniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=318

- na przyszly rok chyba niema sensu robic wniosku bo fundusze juz na dwa lata prawie poszly

 

miejmy nadzieję, że następnym razem środki zostaną rozsądniej rozdysponowane, szczególnie zachodniopomorskie pomimo dużej średniej powierzchni gospodarstw pokazało jakie są dążenia rolników do rozwoju a pule na wszystkie województwa o niskiej średniej powierzchni mimo, iż potrzebują największego wsparcia to chyba mentalnośc rolników jest jeszcze nie ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówili u nas w wiadomościach to 40 pierwszych rolników którzy złożyli wnioski w szczecinie to były na 300tys. dlatego tu poszło aż tyle kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko czy można uzyskać dofinansowanie na budowę silosu na kiszonkę z kukurydzy oraz budowę drug wewnątrz gospodarstwa oraz plaćów??????? :roll:

jak coś wiecie to prosze o odpowiedż![/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanko czy można uzyskać dofinansowanie na budowę silosu na kiszonkę z kukurydzy oraz budowę drug wewnątrz gospodarstwa oraz plaćów???????

jak coś wiecie to prosze o odpowiedż![/b]

 

oczywiście możliwośc uzyskania wsparcia istnieje a w w przypadku silosu refundacja wyniesie 75% kosztów kwalifikowanych, a co do utwardzenia terenu to również powinno się udac o ile ta inwestycja zostanie dobrze uzasadniona i przyczyni się bezpośrednio do wzrostu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska naturalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kismy, a jak to będzie wyglądało z budową płyty silosów, bo chyba nie będzie tak jak w starym prow na lata (2004 - 2006) tam budowa płyty była również z dostosowaniem gospodarstw do standardów UE dostałęm z 7 tyś na modernizację obory tzn tynkowanie stanowiska poidła itd, ale nikt mi szczególowo nie mierzył wymiarów stanowisk okien otworów wentylacyjnych itd, a na spo tak wyglądała kontrol, więc czy budowa płyty gnojowej i silosu to będą te same kontrole i procedury co i przy starym spo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co powiecie na nowy projekt naszych jaśnie panujących ,aby dać sobie czas na rozpatrzenie wniosków w ciągu 12 miesięcy?

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...