Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wieksze lemiesze są oczywiscie oryginalne, nie jakas grudziadzka lipa

Nie chodziło mi o zmniejszanie czy zwiekszanie w czasie orki, tylko jak zjedziesz z pola nr.1 ,na którym przeważa piasek, a wjedziesz na drugie gdzie jest cięzsza ziemia przestawisz sobie szybko plug i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wieksze lemiesze są oczywiscie oryginalne, nie jakas grudziadzka lipa

Nie chodziło mi o zmniejszanie czy zwiekszanie w czasie orki, tylko jak zjedziesz z pola nr.1 ,na którym przeważa piasek, a wjedziesz na drugie gdzie jest cięzsza ziemia przestawisz sobie szybko plug i jest ok.

lemiesze Grudziadzkie to nie lipa ja bynaj mniej jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię części do pługa steeno, oferty, bądź wiecie u kogo lub gdzie można kupić to prosze wysyłać wiadomości na marek0905@wp.pl

preferuje pług obracany fakt faktem z przdnim napędem masz mniejszą zwrotności, ale zagonowym nie mniej się najeździsz, a wogóle do obrotowego wiekszego pluga większy ciągnik z napędem na przód, ja też mniałem takie zastanawianie sie czy obracany czy zagon, wybrałem obrót i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Marek0905.Czy do 82 KM obracana 3 skiby to nie za wąsko? Oferowane używki mają 35cm. na korpus 3x35=105,natomiast nie widziałem żeby 4 skiby obrot. ciągnął 82KM. Co myślisz i jaki ty masz zestaw?Bo ja mam problem czy 3-obrot.(105cm),czy zagonowy (140cm).POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jaki plug polecacie do ursusa 914 ktorego bycmoze przerobie na 1014?? wolalbym obrotowke tylko ile karpusow i jakie szerokie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. ja posaidam John Deere 6910 (2002rok) mam plug 4 skibowy obrotowy Kvernelanda i ciagam jeszcze wał Campbell 900mm z wałem Croskill. i ten ciagnik prawie niema co robić, pomykam okolo 11-12km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się wydaje VOGEL&NOOT. Model: M850 może być z powodzeniem ciągnięty przez 1012, gleby 4 klasa, czasem 3 cia. Właściciel twierdzi, że było to ciągnięte przez MTZ-82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest pług zagonowy? jeśli tak, to z powodzeniem twój ciągnik poradzi sobie z nim.

 

To kilka faktów na temat tego pługa

,,pług zagonowy 4 skibowy VOGEL&NOOT. Model M850,z abezpieczenia na kamienie: kołek ścinany, skokowa regulacja orki: 28,32,36,40. Wysokość ramy: 80, rozstaw korpsów 85.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jaki plug polecacie do ursusa 914 ktorego bycmoze przerobie na 1014?? wolalbym obrotowke tylko ile karpusow i jakie szerokie??

ja swoim 902 ciągan 3 skibowy obrotowy i taki polecił bym ci taki do ciągnika przy maksymalnym rozstawie mozesz orać w jednym przejździe nawet 1,5m.

bo 4 skibowy obrotowy to bedzie troche ciażko a lepiej mieć zapas mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko, ile wynosi szerokość orki 4 grudziądzką (stary typ 15-nastoletni, standardowe odkładnice}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakim ty biegiem orzesz i jakie ciezkie masz zimie??

oram 4 terenową ostatnio orałem pod pszenice na 3klasie na 20 cm głębokośći i 115 cm szerokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Ostatnio zakupiłem pług obrotowy 4 skibowy lemken i potrzebuje do niego odkładnie a oryginalne są dość drogie:)

od jakiego innego modelu pasują czy może od uni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie

Ostatnio zakupiłem pług obrotowy 4 skibowy lemken i potrzebuje do niego odkładnie a oryginalne są dość drogie:)

od jakiego innego modelu pasują czy może od uni??

Jakiego typu masz te odkładnie i ile potrzebujesz mam dostęp do zamienników. Numery znajdziesz na każdym elemencie roboczym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Merdens.Masz może taki zestaw,jak się sprawdza?
Ten zestaw ma moj kolega ale ja tymi plugami tez oralem tylko swoim ciagnikiem kolega orze MTZ-em 82 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki merdens.Napisz jeszcze jak głęboko i jaka ziemia
Jak gleboko on orze niwiem dokladnie ale napewno tak jak powinno sie orac napewno nie narzeka ziemie ma rozne wiem ze 16 ha ma po bylym PGR 3-4 klasa ziemi a reszte 3-4-5 klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy orientuje się ktos ile może kosztować nowy Lemken 4skibowy obrotówka na sprężynach z systemem Vario i ile ramie do niego??? dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Chciałbym kupić używany pług zagonowy 4 skibowy ale nie wiem z jakim zabezpieczeniem i jakiej firmy. Coś w granicach 6-7 tyś zł. Co byście mi polecili?

Pozdrawiam bardzo serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy orientuje się ktos ile może kosztować nowy Lemken 4skibowy obrotówka na sprężynach z systemem Vario i ile ramie do niego??? dzięki za odpowiedź

szykuj 70tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję opini od użytkowników BB 100 Vario. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...