Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

[to jest obojętne który na podnoszenie a który na opad oby dwa działają tak samo pierwszy od koła to jest na podnoszenie a drugi ma dwie pozycje samoczynny opad i z lekkim wspomaganiem ale jak podłączasz na jeden wąż np.pierwszy od koła nie od akumulatora to podnoszenie jest od przodu wajchą tył opuszczasz ale jak masz siłowniki dwu sekcyjne to musisz podłączy dwa węże i czy podłączysz prawo na lewo to jest obojętne dlatego że masz trzy pozycje na na tym drążku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam pytanko jak się ustawia zapłon w c-330?czy tak jak myśle ,blokuje sie punkt na kole i kręcimy pąpom do momętu kiedy pojawi się poliwo na pierwszym wtrysku?przemo

 

Opis ustawiania zapłonu wg. "Instrukcji napraw":

 

"- Wkręcić na króciec pompy wtryskowej pierwszego cylindra przezroczystą rurkę (kapilarę).

- Ustawić pompę wtryskową na maksymalną dawkę paliwa (dźwignię ręczną dawkowania paliwa przesunąć do tyłu).

- Wykonać kilka obrotów wałem wykorbionym silnika do chwili ukazania się paliwa w kapilarze.

- Włożyć kołek ustalający w otwór obudowy tylnej.

- Pokręcać wałem wykorbionym w prawo dociskając kołek ustalający ręką do koła zamachowego aż kołek wpadnie w pierwszy otwór (otwór kontrolny początku wtrysku) na kole zamachowym.

Uwaga !

Aby upewnić się, że kołek ustalający jest umieszczony w pierwszym otworze (początek wtrysku) koła zamachowego, trzeba wysunąć go z otworu koła zamachowego i obrócić wał wykorbiony w prawo; po niewielkim obrocie wału wykorbionego (o kąt 30°) kołek ustalający powinien trafić w drugi otwór kontrolny na kole zamachowym (GMP dla tłoka pierwszego cylindra). Obrócić wał w lewo, minąć pierwszy otwór - obrócić w prawo i włożyć kołek ustalający w pierwszy otwór kontrolny (początek wtrysku).

- Poluzować trzy śruby mocujące koło zębate pompy do piasty.

- Pokręcać wolno wałkiem pompy wtryskowej w prawo za pomocą klucza nasadowego do chwili drgnięcia menisku paliwa w kapilarze.

- Dokręcić w tym położeniu trzy śruby mocujące koło pompy do piasty (rysa ze znakiem ,,0" na piaście powinna znaleźć się na osi otworu w kole zębatym pompy).

Uwaga !

Ustawienie początku wtrysku paliwa jest prawidłowe, jeżeli przy obracaniu wałem wykorbionym dociskany kotek ustalający wskoczy w pierwszy otwór na kole zamachowym przy jednoczesnym drgnięciu menisku paliwa w kapilarze.

- Wyjąć z otworu obudowy tylnej kotek ustalający i wkręcić częścią gwintowaną.

- Dokręcić śruby mocujące koło zębate pompy momentem 12 - 13 Nm.

- Wymienić uszczelkę pokrywy na nową

- Wymontować kapilarę."

 

powodzenia

walbed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.dawno nieodwiedzalem forum.szukam juz od dluzszego czasu opisu ukladu smarowania silnika c 325.lub innego opisu dwuobiegowego ukladu smarowania.chodzi o zaklad z kolega.mialem kiedys orginalna ksiazke warsztatowa ale myszy zrobily sobie z niego gniazdo z gory dziekuje

 

Oto fragment książki z 1979 roku:

 

"W silniku ciągnika Ursus C-330 zastosowano dwa odrębne obiegi olejowe. W obudowie pompy olejowej tego silnika znajdują się dwie pary kół zębatych, które stanowią dwie pompy. Jedna tłoczy olej do miejsc smarowania silnika, druga tylko do odśrodkowego filtru oleju, z którego olej spływa do miski olejowej."

 

Rysunek do tego opisu mogę przesłać na e-maila.

walbed@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być jak ciapek bardzo dymi, powoli wchodzi na obroty i maksymalnie osiąga 1600 obr/min.? Jest po generalnym remoncie. Głowica po planowaniu, wymienione gniazda zaworów, sprawdzona szczelność zaworów.

Pompa i wtryskiwacze sprawdzone u "pompiarza". Regulacja kąta wyprzedzenia zapłonu zmienia tylko kolor dymu. Jak zapłon przyspieszam dym robi się biały, jak opóźniam czarny ale cały czas bardzo dymi. Pali od pierwszego dygnięcia i na wolnych obrotach jest OK.

 

Okazało się, że winny był filtr powietrza. Miał źle wspawaną wewnętrzną rurę (porównałem ze starym filtrem). Była o 1 cm za długa i jej koniec zanurzał się w oleju. Tym samych ciapek przy wyższych obrotach zaciągał olej i strasznie dymił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wczoraj o pompę do C-330 do podnośnika. Gość w sklepie który jest dilerem URSUSA i prowadzi serwis oraz naprawy od 30 lat powiedział mi ze pierwsze słyszy o jakichś pompach wzmocnionych do trzydziestki. Ma na sklepie oryginalne pompy do trzydziestki po 260 zł. Czy nie lepiej by było kupić taka np. z Allegro

 

http://www.allegro.pl/item268425882_pompa_hydrauliczna_podnosnik_c_330.html

 

jest dużo tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy ci na trwałości to kup ale nie wiem ile ci pochodzi zadaj goscowi pytanie jakiej produkcji jest ta pompa z tego co pamiętam to chyba jakąś z importu najlepiej kupic pompe z tucholi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem wczoraj o pompę do C-330 do podnośnika. Gość w sklepie który jest dilerem URSUSA i prowadzi serwis oraz naprawy od 30 lat powiedział mi ze pierwsze słyszy o jakichś pompach wzmocnionych do trzydziestki. Ma na sklepie oryginalne pompy do trzydziestki po 260 zł. Czy nie lepiej by było kupić taka np. z Allegro

 

http://www.allegro.pl/item268425882_pompa_hydrauliczna_podnosnik_c_330.html

 

jest dużo tańsza.

 

Ja w tym roku w czerwcu wymeniałem pompe do c330, kupilem wzmocniona za 230zl z Tucholi, wzmocniona rożni sie tym od zwykłej ze ma troszke inny numer fabryczny a mianowicie rozni sie jedną literą. Też sie zastanawialem nad kupnem tej tanszej ale gosc ze sklepu powiedzial mi ze te pompy są głównie z importu i jakościowo są o wiele gorsze od polskich

narazie pompa działa dobrze i jestem zadowolony z zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym sie różni c 330 od c 330M

(jest silniejsza o 2 km)

witam sprawdz moje wczesniejsze posty opisalem juz roznice a co do mocy bylo to rowniez przerabiane zaleznie od normy wg ktorej bylo mierzone byla podawana rozna moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nadal zainteresowany opisem i rysunkami ukladu smarowania o ktorym pisalem czy mozesz przeslac go na adres {08zlj@web.de} z gory dziekuje moze wreszcie udowodnie swoja racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu Panowie piszą to najlepsza jest pompa do podnośnika z TUCHOLI. I tu jest teraz problem bo w tej miejscowości sa dwie fabryki zajmujące sie produkcją pomp zębatych. Obie fabryki produkuja pompy do podnośnika do C-330. A zatem nadal pytam, która kupić. Róznica w cenie to ok. 20 zł w mojej okolicy.

 

 

O to strony internetowe powyższych fabryk:

PHS HYDROTOR Tuchola cena ok 250 zł.

http://www.hydrotor.com.pl/index.php?id=6&jp=2&jl=3&idw=PZ18AT&idg=Pompy%20z%EAbate&idg2=Do%20ci%B1gnik%F3w%20rolniczych

 

Z.P.U.H HYLMET Tuchola cena ok. 230zł

http://www.hylmet.tuchola.pl/c330h.html

 

Z której fabryki polecacie??? Które sa lepsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecalbym ta drozsza,moze nie ma wielkiej roznicy,ale jak przycial mi sie zawor w rozdzielaczu to ta tansza po prostu pekla,a pozniej kupilem drozsza i wypychalo przewody przy zaciskach,a pompa nawet sie trzymala dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od poł roku pompe z hylmetu i narazie nic z nią sie nie dzieje, działa tak jak powinna, owijanie i wyładunek bel sianokiszonki czy praca z przyczepą (wywracanie do tyłu) w żniwa lub przy robieniu kiszonki z kukurydzy nie sprawia zadnego problemu tej pompie, jestem zadowolony z tej pompy, oby bylo tak jak najdłuzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam od poł roku pompe z hylmetu. owijanie i wyładunek bel sianokiszonki nie sprawia zadnego problemu tej pompie

 

Jaką masz owijarkę i czy daje rade ta pompa ja podnieść. Bo u mnie głównie to chodzi tylko o to aby C-330 dał rady podnieść owijarkę (Sipma 470 kg)) bo stara podnosi tylko ok 5 cm na pełnym gazie. A o wyładunku beli to nie mam mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze daj troszke wiecej kasy i kup wzmocniona pompe?? Te ktore przedstawiles napewno dadza rade,ale wzmocniona napewno bedzie duzo lepsza,tyle ze jej koszt to ponad 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz ten sam problem co ja mialem przed wymianą pompy wymienilem pierscienie uszczelniające na tłoku od podnosnika ale nic to nie dało

Mam owijarke SIPMA z-274/1 waga cos ok 470 kg, na starej pompie tez nie moglem podnieść samej owijarki, po zmianie na nową pompe bez problemu podnosze owijarke nawet z wyładunkiem mocno zbitej i mokrej siankiszonki nie ma problemu, warunek jest jedne traktor musi stać na równym podłożu, tylko przy transporcie jest problem bo jak jade z owijarką to mi przód praktycznie nie dotyka ziemi

dodam ze ja kupilem pompe wzmocniona za cene cos ok 230złych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze daj troszke wiecej kasy i kup wzmocniona pompe?? Te ktore przedstawiles napewno dadza rade,ale wzmocniona napewno bedzie duzo lepsza,tyle ze jej koszt to ponad 300zł

 

To może napisz mi kto produkuje te pompy wzmocnione, bo ja już jeżdżę po okolicznych sklepach z częściami do ciagników i jeszcze nikt o takich wzmocnionych pompach nie słyszał. Podaj firmę gdzie coś takiego produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TROXAL

Wroclaw ul. Kielczowska68c

tel. 071/7888022

Typ pompy PZ-A-20

 

Jak ja kupowalem w sklepie pytalem o pompe wzmocniona wroclawska i chyba placilem 330zł

To skad jestes??jesli moge wiedziec-skoro nie mozesz dostac tej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TROXAL

Wroclaw ul. Kielczowska68c

tel. 071/7888022

Typ pompy PZ-A-20

 

Jak ja kupowalem w sklepie pytalem o pompe wzmocniona wroclawska i chyba placilem 330zł

To skad jestes??jesli moge wiedziec-skoro nie mozesz dostac tej pompy

 

Małopolska

 

A ona czasem nie jste w alumniuowej obudowie?? I coś zle napisałes nr bo takiego nie ma na stronie producenta TROXAL. Chba ma byc PZ-18 luib PZ-18 A

 

http://www.hydraulikasilowa-troxal.pl/pompy_hydrauliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem dlaczego nie ma takiego numeru jak napisalem,w kazdym razie ja mma taki symbol na karcie gwarancyjnej i tak podawali mi w sklepie jak pytalem o nia,jestes z malopolski,a dokaldniej?? jesli cos to napisz na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a za "plecak" regenerowany w POMie do c 328 ile mozna zawolac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...