Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:50 Wto 28 Sty 2020

Pasze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
melazpiątego pułku

PostWysłany: 21:37 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Re: Pasze Odpowiedz z cytatem

CYGAN napisał:
Co sądzisz o "koudijs hima" dla trzody?

nie polecam ,a nawet odradzam chyba że masz dużo kasy na leczenie to ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CYGAN

PostWysłany: 02:01 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłop z Mazur 28: dzięki za nazwe firmy, znalazłem ich nawet blisko moiego mniejsca zamnieszkania, będę chciał się więcej dowiedzieć o tych świnkach Hybrydowych. Jestem ciekawy jakie trzeba stworzyć im warunki żeby tak ładnie rosły?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 21:42 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CYGAN napisał:
Mówicie o świnkach hibrydowych, powieccie mi co to jest za krzyżówka tych świnek i jakie potrzebują warunki

Firmy takie jak: Pen Ar Lan, France Hybryd, Hypor czy też PIC. Osiągają one wagę ubojową (110 – 120 kg w czasie ok. 150 dni i przy zużyciu paszy sporo poniżej 3 kg na 1 kg przyrostu. Maciory takie są z reguły wysokoplenne i produkujące dużo mleka dla swego potomstwa.
Jest to podobnie jak z Krówkami HF wysoki wskaźnik przyrostu, ale wymagają odpowiedniej paszy i dokładnie zbilansowanego żywienia. Wszelkie potknięcia żywieniowe spotykane bardzo często w chowie naszych rodzimych ras są niedozwolone bo poprostu taka hodowla staje sie nieopłacalna.
Jeśli jednak wiesz jak i co dawać to napewno będziesz miał dużo większe zyski.
Wystarczy dodać, że jak taka świnka może ci urosnąć powiedzmy w 130 dni od urodzenia do sprzedaży, a w tuczu od 18 do 110 kg może zużyć jakieś 2,3-2,4kg na kg. przyrostu to sobie łatwo policzyć przy takiej cenie zboża jak jest teraz ile ci zostanie w kieszeni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
CYGAN

PostWysłany: 20:17 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówicie o świnkach hibrydowych, powieccie mi co to jest za krzyżówka tych świnek i jakie potrzebują warunki
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 13:20 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nie przeczę. Ja też miałem jakiś czas temu propozycję hybryd ale nie wszedłem w układ bo moja chlewnia nie jest zbytnio przystosowana do takiej genetyki, a wiem że przyrosty byłyby lepsze. Waruki zoohigieniczne jednak mi nie pozwalają na taką genetykę, a kaski na inwestycje mi sie nie chce wykładać.
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 11:15 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłop z Mazur 28 napisał:
Ja jadę na ich lini PM. Maja program przystosowany do ras typowo miesnych jak powiedzmy w moim stadzie F1x DuPi. Taki tez koncentrat od nich biorę.
"SGF" i na dzień dzisiejszy jest coś po jakieś 1400-1500/tonę. Zależy ile sie bierze, a dla macior mam też od nich koncentrat "maciora" tak samo dla tych ras i robie z niego dl luźnych i prośnych. Pozatym jak już do mnie jadą to zawsze coś tam ciekawego powiedzą. Tylko prestarter ich w granulacie, a potem to już na SGF-fie starter,grower i finischer. Z ich dawkowaniem i recepturami na ostatnim rzucie wyszło mi 170dni od urodzenia do wagi 110kg.
Jak dla mnie wystarczy, bo problemów żadnych nie miałem i póki co nie mam zamiaru zmieniać. Oni mają normale podejście, bez oszołomstwa jakie mnie najeżdzało z firmy S.....
to bardzo dlugo te swinki ci rosna ja przy 160dniach osiagam srednio 118kg swinki hybrydowe
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 17:43 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHŁOP.......... rozmawiamy o tym unipaszu co piszesz
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 12:46 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie dotyczy o jakim UNIPASZU rozmawiamy?
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 23:43 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO WWW!!!!!!

Wiesz co CHŁOPIE, szkoda gadać.

Nie chce cie uświadamiać ale zrób sobie dawkę pokarmową dla krów z zastosowaniem sianokiszonki i kukurydzy i dołóż swoją paszę pełnoporcjową. Zobaczysz co ci wyjdzie jeśli krowa daje 25litrów dziennie, jak duże sa rozbierzności pomiędzy zapotrzebowaniem na energię a pokryciem jej w paszy. Pozatym dobra rada sprawdz sobie mocznik w mleku. Jesli stosujesz 18-stkę z pakietu podstawowego którym firma afiszuje cenę to zobaczysz ile ona zawiera energii.

Uważam że powinno być jasno i wyraźnie napisane ile pasza zawiera białka strawnego i energii metabolicznej. Jesli ktoś sie jeszcze nabiera na cene to już jego sprawa. Poczekajmy do okresu zacielenia i ocielenia( jesli sie oczywiście da zacielić przy moczniku ponad 250).

POWODZENIA!!
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 22:42 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktem jest to, że stosując ich pasze kał nie jest lekko luźny, ale jeśli na kilogram przyrostu wychodzi mi 2,5kg mojej mieszanki z koncentratem SGF, a z tucznikami nie dzieje sie nic złego oprócz tego że są lekko obsrane to w czym problem.
Każdy jednak ma swoje zdanie, ja uważam ,że jest oki.
Pozdrawiam z MAZUR!
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 16:32 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kiedyś karmiłem UNIPASZ i miałem straszne sranie w chlewni zesrały mi się wszystkie zwieżęta nawet myszy. pozdrawiam
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 00:04 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jadę na ich lini PM. Maja program przystosowany do ras typowo miesnych jak powiedzmy w moim stadzie F1x DuPi. Taki tez koncentrat od nich biorę.
"SGF" i na dzień dzisiejszy jest coś po jakieś 1400-1500/tonę. Zależy ile sie bierze, a dla macior mam też od nich koncentrat "maciora" tak samo dla tych ras i robie z niego dl luźnych i prośnych. Pozatym jak już do mnie jadą to zawsze coś tam ciekawego powiedzą. Tylko prestarter ich w granulacie, a potem to już na SGF-fie starter,grower i finischer. Z ich dawkowaniem i recepturami na ostatnim rzucie wyszło mi 170dni od urodzenia do wagi 110kg.
Jak dla mnie wystarczy, bo problemów żadnych nie miałem i póki co nie mam zamiaru zmieniać. Oni mają normale podejście, bez oszołomstwa jakie mnie najeżdzało z firmy S.....
Powrót do góry
CYGAN

PostWysłany: 23:13 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Pasze Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda UNIPASZ cenowo bo to w tej chwili jest chyba najważniejsze
Powrót do góry

PostWysłany: 20:27 Sro 8 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Chłop z Mazur 28"]Jeśli wy sądzicie, że De-heus jest ok dla świnek to mnie aż żołądek sciska.
Powiedzcie czy widzieliści kiedykolwiek tą firme na dużych fermach trzodowych?
jedynym rynkiem jaki opanowali to są mali hodowcy ze świnkami rasy gnojowej.
Fakt maja dosyc spory rynek w paszach dla bydła które po roku podawania nie chce sie zacielać z powodu niedoenergetyzowania pasz pełnoporcjowych.

Ale wasz wybór Panowie.

Ja jakoś od roku stosuje UNIPASZ dla swoich świnek i póki co nie miałem takiej firmy w swoim gospodarstwie jak oni. Żadne Sano czy Hima. Liczy się to czy firmie zależy na stałej współpracy a nie na jednorazowej sprzedaży. Pozatym uważam, że żaden moloch na naszym rynku nie będzie się chciał fatygować na fermę gdzie jest 20 loch. Ja juz dawno przestałem wierzyc w kolorowe foldery wciskane do periodyków. Liczy sie zysk i zdrowotność w satdzie a nie nazwa firmy.

A jak powinna być doenergetyzowana pasza dla bydła-prądem z wiatraków czy może takim ze spalania węgla Shocked Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 21:20 Wto 7 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwóch moich znajomych karmi ta firma KOUDIJS jeden ma 100 loch drugi 300
wszystko na rusztach a miesnosc srednia u nich w granicach 58% . oczywiscie daja wiecej koncentratu anizeli w zaleceniach ale szczegołów jaki konkretnie koncentrat po ile ani ile wiecej stosuja nie wiem.
Powrót do góry
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 20:51 Wto 7 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wy sądzicie, że De-heus jest ok dla świnek to mnie aż żołądek sciska.
Powiedzcie czy widzieliści kiedykolwiek tą firme na dużych fermach trzodowych?
jedynym rynkiem jaki opanowali to są mali hodowcy ze świnkami rasy gnojowej.
Fakt maja dosyc spory rynek w paszach dla bydła które po roku podawania nie chce sie zacielać z powodu niedoenergetyzowania pasz pełnoporcjowych.

Ale wasz wybór Panowie.

Ja jakoś od roku stosuje UNIPASZ dla swoich świnek i póki co nie miałem takiej firmy w swoim gospodarstwie jak oni. Żadne Sano czy Hima. Liczy się to czy firmie zależy na stałej współpracy a nie na jednorazowej sprzedaży. Pozatym uważam, że żaden moloch na naszym rynku nie będzie się chciał fatygować na fermę gdzie jest 20 loch. Ja juz dawno przestałem wierzyc w kolorowe foldery wciskane do periodyków. Liczy sie zysk i zdrowotność w satdzie a nie nazwa firmy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 20:36 Wto 7 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasaza ok. firma godna polecenia .pozdrawiam
Powrót do góry
CYGAN

PostWysłany: 19:24 Wto 7 Lis 2006    Temat postu: Pasze Odpowiedz z cytatem

Co sądzisz o "koudijs hima" dla trzody?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: