Skocz do zawartości
kamikaze

Rolnik rencista a doplaty!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zastanawial sie nad ta patologia?

 

Rolnik calkowicie niezdolny do pracy, pobiera rente z krus i normalnie gospodaruje, pelna para.

O tym ze jest nadal producentem rolnym zgloszonym do ewidencji i pobierajacym doplaty nie wspominajac.

 

Czy ktos sie w koncu za to wezmie?

 

Jakie jest wasze zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rentami strukturalnymi jest dokładnie tak samo, np. stary ma 2 tysiące renty a następca dostał 50 tysięcy, poza tym jest tak samo jak było kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mam nie byla zdolna do pracy z powodu zylakow i miala rente zdrowotna wysokosci ok.550zl, a gdy tata zginal gospodarrstwo przeszlo na nas (rodzenstwo) i mame i rente przydzielili kwartalnie w wysokosci 180zl a przeciez mama nie jest zdolna do pracy a jak chcialem zglosic ja do rent strukturalnych to zdyskwalifikowali ja gdyz ma rente kwartalnie... teraz gospodarke wreszcie przepisujemy na mnie to mamie wyszlo emerytury 160zl a renty nie chca jej zwrocic jak miala wczesniej zeby miec co miesiac... i co poradzic??... mama ledwo co chodzi a pieniedzy na leczenie nawet nie chca dac z KRUS-u zeby miala na nie... a nie bede mowil jakie mlodzieniazki pod wzgledem mojej mamy maja renty strukturalne i to ponad 1500zl miesiecznie na jedna osobe a co mowic jak maja we dwoje na jeden dom poprostu to wszystko jest smiechu warte... szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka2485 współczuje obecnej sytuacji ale troche sie mylisz bo renta struktutalna była w wysokości 2400 a teraz 900 + 600 na współmałżonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka rentę się dostaje od komisji, a nie od choroby, u nas była kiedyś doktorowa to z niektórych wsi zrobiła niemal wszystkich za rencistów tylko trzeba było dać półroczną rentę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka : szczerze wspolczuje.

Jednak nie ma takiej emerytury jak 160zł, renty placonej co kwartal takze.

 

Kwartalnie placi sie krus. Swiadczenia sa co miesiac. Najnizsza emerytura, renta wynosi obecnie 597zl brutto, czyli kolo 500zl na reke.

 

Prosze o wypowiedzi na moje zagadanienie, czyli o zdrowych chlopow bedacych na rencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma takiej emerytury jak 160zł, renty placonej co kwartal takze.

 

.

Coś mi się wydaje że nie jest to renta tylko zasiłek z opieki społecznej, być może coś nie tak było ze składkami lub stażem ich opłat

 

Ciekawe ile ta osoba ma lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ta osoba ma lat

 

moja mama ma juz 62lata... a z tymi swiadczeniami i skladkami to sie za bardzo nie orientuje... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamikaze-poruszyłeś prawdziwy problem,patologie która szerzy się w polskim rolnictwie.Jak to jest iż osoby niby niezdolne do pracy prowadzą dalej gospodarstwa,a co dziwniejsze niektórzy zapieprzają więcej od osób zdrowych.Ilu jest takich w waszych miejscowościach co są na rencie a pracują za dwóch.Jakie to wystawia świadectwo osobą faktycznie niezdolnym do pracy.Osobiście znam takich rencistów co nie dość ,że obrobią swoje to jeszcze w żniwa jadą własnym kombajnem na usługi i nic im zdrowie w tym nie przeszkadza.To jest paranoja jakich wiele w polskim rolnictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest renta wypłacana kwartalnie przez KRUS, to jest tzw część składkowa renty, gdy jest to renta chorobowa, ale rolnik pobierający tą rente jest jeszcze właścicelem gospodarstwa, więc z tego powodu nie może dostać całej renty, a emerytura jest dopiero jak ma się ukończony wiek emerytalny czyli kobiety 60 lat, a mężczyźni 65 lat.

Więc mama rybki powinna już otrzymywać emeryture w wys ok 660 zł miesięcznie, ale pod warunkiem, że nie jest właścicielką gospodarstwa, dopuki nią jest to tylko część składkowa się należy, czyli ok 160 zł miesięcznie, a dlatego że tak mała kwota to wypłacają kwartalnie czyli 160 x 3, czyli ok 480 zł na kwartał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawo nie zabrania rolnikowi renciście pobierającemu np. rentę chorobową ( np. 50% zanim nie skończy 65 lat lub nie przepisze gospodarstwa) potem ma całość to nie ma się czego czepiać. Nie zawsze np rolnik rencista bedący właścicielem gospodarstwa musi na nim pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pracować nie musi, a z reguły nie może ze względu na stan zdrowia, ale dla KRUSu liczy się tylko to że jest właścicielem i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...