Skocz do zawartości
maksiura

Poidła dla drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam niewielka hodowlę dorbiu na własne ptrzeby. Chciałbym aby moje kury miały ciągły dostęp do wody. Jakie poidła polecacie?

Wiem, że są różne systemy, a ja chciałbym żeby to były poidła które można podłączyć do kranu.

 

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kolego mały system pojenia, nic skomplikowanego albo poidła dzwonowe albo kilka kroplekowych, ale polecam ci dzwonowe są mniej problematyczne. Ja testowałem to i używam w hodowli bażantów.

 

Takie poidła nzajdziesz np tutaj:

Poidła dzwonowe i kropelkowe

Dla nie wielkiej ilosci nie baw sie w reduktory ciśnienia poprostu zrób sobie baniak podłącz wężyk i z głowy. Jak potrzeba domieszać witamin do picia to poprostu mieszasz w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Polecam tzw. strumyki, całe aluminiowe i ciśnienie prosto z kranu, zawór jak w spłuczce. Polecam na taką hodowlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak jak jimbo , tylko zamiast aluminium proponuje zakup rury kanalizacyjnej fi 160 lub 200, wyciąć z góry prostokątne otwory nie zapominając o pozostawieniu przęseł celem wzmocnienia a boki zaślepiamy specjalnymi korkami ( do kupienia w sklepie hydraulicznym) i w jednym końcu zawór jak w spłuczce.

Jak coś to mogę podesłać foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pejton myślałem o czymś prostszym. Kuropatwik a nie lepsze byłby dla mnie coś z działu podła dla drobiu. Takie poidła powinny mi chyba wystarczyć, nie chcę na to wydawać dużo pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem 30 litrowe na tej samej zasadzie co te małe z plastikowego baniaka wystarczy w nim wywiercić dziure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...