Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:51 Sob 30 Maj 2020

dopłaty bezpośrednie 2007
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz_farm

PostWysłany: 10:02 Sob 31 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotykam się z takimi sytuacjami gdy PEG przekracza powierzchnię działki ewidencyjnej- wtedy wpisuje się powierzchnię działki ewidencyjnej
inny przypadek
np: powstała droga i podziełiła tak działkę tak iż po jednej stronie jest 1 ha a po drugie stronie kilkanaście metrów kwadratowych PEG policzył również te kilkanaście metrów o czym rolnik nie wiedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusz_farm

PostWysłany: 10:02 Sob 31 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotykam się z takimi sytuacjami gdy PEG przekracza powierzchnię działki ewidencyjnej- wtedy wpisuje się powierzchnię działki ewidencyjnej
inny przypadek
np: powstała droga i podziełiła tak działkę tak iż po jednej stronie jest 1 ha a po drugie stronie kilkanaście metrów kwadratowych PEG policzył również te kilkanaście metrów o czym rolnik nie wiedział.
Powrót do góry
andrzej2110

PostWysłany: 21:48 Pią 30 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba pisać wszystkie działki ewidencyine.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stanisław11

PostWysłany: 08:28 Pią 30 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Tak czytam i nie rozumiem.
Jak może pow z poz 12 przekraczać pow z pozycji 10?! Dla mnie jest to niemożliwe.
Pow gruntów rolnych z wypisu wynosi 2ha, a PEG 1,80ha- to wg mnie to 0,20ha nie jest użytkowane rolniczo, tzn zarosło chaszczami w miedzyczasie, albo jest tam jakieś "składowisko". Nie mówcie mi,że geodeta pomylił sie na takiej pow. o 0,20ha!
Nie jestem też pewien, czy trzeba pisać wszystkie działki ewid., jeśli nie są one działkami rolnymi.
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 06:50 Pią 30 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli tak jest to przepis jest absurdalny

np: na działce ewidencyjnej są tak pocięte uprawyJPO, UPO iz nie stanowią one działki rolnej (min 10 a).lub na działce rolnej jest rów itp którego nie wpisuje się do dopłat- a więć różnica wynika nie z winy rolnika

należy jednak wpisać wszystkie działki w posiadaniu rolnika ( też jest dużo nieścisłości co wpisywać) za niewpisanie działek grozi 3 % sankcji
Powrót do góry
Zuza

PostWysłany: 19:46 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałam że jeżeli powierzchnia z VI kol 12 przekroczy o 3% pow. z kol. 10 to rolnikowi zabiorą 1% dopłat (ponoć taka procedura jest w Agencji) dlatego wypełniając ludziom wnioski boję się aby ich nie narazić na potrącenia. Niestety u mnie jest wiele takich osób, które mają różnicę między EGiB a PEGiem albo porobili sobie place pod maszyny , stawki itp i nagle się okazuje że ta różnica sięga u niektórych kilkunastu procent.
Są też sytuacje że np. działka ma 5 ha ale rolnik ma dzierżawę tylko na 1 ha itp. itp. Kolumna 12 jest więc w niektórych momentach kłopotliwa do wypełnienia.
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 08:00 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprost
w tabeli VI kol 10.11.12.13 są grunty rolne nie orne.
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 06:15 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można w tym przypadku rozpisać 2 ha w tabeli VII jeśli się jest absolutnie pewnym iż jest tam 2 ha ( trzeba poprawić geodetów)
w przypadku rozpisania 2 ha na pewno będą wyjaśnienia a czy będzie kontrola na miejscu to żależy ile mln bedzie tego typu" pomyłek" w kraju

pozostałe 0,2 ha mozna rozpisać w tasbeli VI kol 2 ale też można całkowicie pominąć.
tab VI kol 10,11,12,13 są grunty orne na danej działce ewidencyjnej
Powrót do góry
Zuza

PostWysłany: 19:56 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co robicie jeżeli z EGiB wynika że dopłata przysługuje do 2,00 ha a z PEG np. 1,80 ha. Zakładam że w tabeli VII należy rozpisać 1,80 a co z różnicą 0,20 ha czy wrzucacie to w tab. 6 kol. 12 ?
Powrót do góry
bogus56

PostWysłany: 19:01 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek już oddany i po sprawie Smile
Powrót do góry
polszu

PostWysłany: 02:01 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kur-rk napisał:
andrzej2110 napisał:
Jeśli dobrze pamietam to tak będą rosły stawki dopłat w euro względem "starej 15"

2006 65%
2007 70%
2008 75%
2009 80%
2010 85%
2011 90%
2012 95%
2013 100%

Płatności miały być, miej więcej, tak jak podajesz. Lecz jest jedno ale. Od 2009 Polska powinna wejść w nowe płatności, czyli te które obowiązują teraz w starej Unii. Lecz Polska chce przesunąć ten okres do 2011 roku. To natomiast ciągnie za sobą następujące skutki. W 2009 roku zaczyna się wprowadzenie zasad wzajemnej zgodności (będzie o tym głośno) czyli tzw. cross complians. Przesunięcie tego okresu spowoduje zatrzymanie poziomu płatności na poziomie 50%. Czyli rolnicy, jeśli UE to przesunięcie zatwierdzi) będą otrzymywać płatności w latach 2009, 2010, 2011 na poziomie 50% dopłat unijnych. A od 2009 i tak muszą spełnić zasady wzajemnej zgodności. Polska na tym posunięciu straci bardzo dużo, a odczują dotkliwie to rolnicy, którzy prowadzą produkcję zwierzęcą jak i roślinną. Wymogi z crossa są w większości nie do zastosowania w małych gospodarstwach rolnych, więc prawdopodobnie ci rolnicy nie będą mogli ubiegać się o dopłaty. W razie kontroli będą musieli płacić wysokie kary za niespełnienie warunków. Zapraszam do przejrzenia materiałów o cross complians na stronach internetowych. Życzę miłej lektury.

Hehe
Szanowni Panowie jest jeszcze jedno "ALE" ...
zapominacie o nieszczęsnym plonie referencyjnym zbóż uzgodnionym ostatecznie na nasze nieszczęście w Kopenhadze który dla Polski wynosi 3t/ha ( jest na poziomie kamienistej Portugali gdzie do niedawna dominowały woły Wink)... Większy ma Słowacja (sic!!), Czechy, że o Słowenii i Węgrzech nie wspomne... W krajach naszej szerokości geograficznej Francja i landy Niemieckie plon referencyjny niekiedy znacznie przekraczający 6 t/ha ....A więc pula o jakiej mówimy jako o 100% i tak jest DLA NAS mniejsza dwukrotnie od tego co przeznacza się na finanoswanie rolnictwa we Francji czy Niemczech. Pomimo, że zasady się zmieniają to pula kasy na ha w danym kraju jest liczona wg zasady 63Euro/ha x PLON REFERENCYJNY x ilośc ha w danym UR w danym kraju ....

* podsumowując jeśli komuś się wydawało że ma 60 % dopłat co jego koledzy z za Odry był w błędzie ma tylko 30 % ( niewspominając o stracie związanej z wymianą kasy po kursie urzędowym....)

*takj więc gonimy (jak mówi ministerialna i euroszołomska propaganda pismaków liberalnych) wysoko rozwinięte rolnictwo starej UNII (12stki) gonimy tylko nikt nie mówi o Tym że mamy szybkość dwa razy mniejszą od peletonu hehehe...

PS.Kraje stara UE doskaonale wiedzą, że objęcie nowych krajów obecnym pełnym systemem naliczania dotacji spowodowało by spadek ich konkuerncyjnosci i zbyt duże wydatki... próbuja więc wprowadzając JPO (jednolitą płatność obszarową) i ewentualny system premii zwierzęcych obliczany na zasadach historii z lat ubiegłych temu zapobiec ... Dla tych co nie zrozumieli Stara UE próbuje UTRWALIĆ DYSPROPORCJE w dotowaniu rolnictwa pomiedzy starymi a nowymi członkami.... jest to szczególnie bolesne dla Polski która zgodziła się na bardzo kiepskie warunki jak chodzi o wsparcie rolnictwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rolnikas

PostWysłany: 19:18 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: dopłaty bezpośrednie Odpowiedz z cytatem

jak sie komuś nie chce przeczytać instrukcji wypełniania wniosku obszarowego lub rolnośrodowiskowego to tak póxniej jest ze płaci za wypełnienie wniosku 400 zł. A cóż to takiego wypełnić! najpierw porządznie przeczytać a nie połepkach jak to zwykle robia rolnicy. Przy 40 działkach wcale tak duzo roboty nie ma, no chyba ze wyciąga sie w sumie z 2 wniosków ze 40 tyś zł , to 400 zł za zlecenie wypełnienia to pikuś dla rolnika.
pozdro
Powrót do góry
andrzej2110

PostWysłany: 19:17 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie dam jm zarobić. Wypełniam sam Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rolnikas

PostWysłany: 19:16 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie komuś nie chce przeczytać instrukcji wypełniania wniosku obszarowego lub rolnośrodowiskowego to tak póxniej jest ze płaci za wypełnienie wniosku 400 zł. A cóż to takiego wypełnić! najpierw porządznie przeczytać a nie połepkach jak to zwykle robia rolnicy. Przy 40 działkach wcale tak duzo roboty nie ma, no chyba ze wyciąga sie w sumie z 2 wniosków ze 40 tyś zł , to 400 zł za zlecenie wypełnienia to pikuś dla rolnika.
pozdro
Powrót do góry
marian892

PostWysłany: 18:16 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stawka podtawowa za wniosek o dopłaty około 36zł do tego 1.2zł za każdy hektar plus 3.5 zł za każdą działke ja mam ich 40 wię sam wiesz ile to wychodzi. a za rolnośrodowiskowy( siałem poplony gorczyce) około 130 plus za każdy hektar ale zapomniałem ile. około 2.5zł ziemi nie mam aż tak dużo ale działek od groma co z teg że na niekturych polach które są w jednym kawałku mam 6 działek ewidencyjnych dla mnie to porażka Exclamation Exclamation Exclamation ale ta cena jest podobno nettosami się dowiedzcie w ODR ile to będzie kosztować bo nie chce nikogo w błąd wprowadzac po prostu tyle mi powiedzieli
Powrót do góry
andrzej2110

PostWysłany: 15:57 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bogus56 napisał:
marian892 napisał:
Witam dzisiaj rozmawałem z doradcą z ODR za wypełnienie wniosku odpołaty i za wniosek rolnośrodowiskowy w moim przypadku wyniesie prawie 400zł Shocked Shocked Shocked
Jaki wniosek rolnośrodowiskowy ???

Tak zwane poplony

@marian892
Jle masza ziemi i ile działek że aż tyle wyliczyli?
Powrót do góry
bogus56

PostWysłany: 14:59 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marian892 napisał:
Witam dzisiaj rozmawałem z doradcą z ODR za wypełnienie wniosku odpołaty i za wniosek rolnośrodowiskowy w moim przypadku wyniesie prawie 400zł Shocked Shocked Shocked
Jaki wniosek rolnośrodowiskowy ???
Powrót do góry
marian892

PostWysłany: 13:41 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 13:04 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wir.org.pl/raporty/reforma_wpr.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kur-rk

PostWysłany: 12:37 Pią 23 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej2110 napisał:
Jeśli dobrze pamietam to tak będą rosły stawki dopłat w euro względem "starej 15"

2006 65%
2007 70%
2008 75%
2009 80%
2010 85%
2011 90%
2012 95%
2013 100%

Płatności miały być, miej więcej, tak jak podajesz. Lecz jest jedno ale. Od 2009 Polska powinna wejść w nowe płatności, czyli te które obowiązują teraz w starej Unii. Lecz Polska chce przesunąć ten okres do 2011 roku. To natomiast ciągnie za sobą następujące skutki. W 2009 roku zaczyna się wprowadzenie zasad wzajemnej zgodności (będzie o tym głośno) czyli tzw. cross complians. Przesunięcie tego okresu spowoduje zatrzymanie poziomu płatności na poziomie 50%. Czyli rolnicy, jeśli UE to przesunięcie zatwierdzi) będą otrzymywać płatności w latach 2009, 2010, 2011 na poziomie 50% dopłat unijnych. A od 2009 i tak muszą spełnić zasady wzajemnej zgodności. Polska na tym posunięciu straci bardzo dużo, a odczują dotkliwie to rolnicy, którzy prowadzą produkcję zwierzęcą jak i roślinną. Wymogi z crossa są w większości nie do zastosowania w małych gospodarstwach rolnych, więc prawdopodobnie ci rolnicy nie będą mogli ubiegać się o dopłaty. W razie kontroli będą musieli płacić wysokie kary za niespełnienie warunków. Zapraszam do przejrzenia materiałów o cross complians na stronach internetowych. Życzę miłej lektury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
mody rolnik

PostWysłany: 23:09 Czw 22 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubieganiu sie o dopłaty nie ma!! wystarczy że Ty pracujesz na ty,m polu i masz ugadane tak że 2 osoby na te samą działke wniosku nie zgłoszą!! a co do umowy to na google wpisz wzór umowy dzireżawy i Ci wyskoczy!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Liberacki

PostWysłany: 18:58 Czw 22 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jest wymagany jakiś minimalny okres na który ma być zawarta umowa Question
Powrót do góry
marrcin

PostWysłany: 18:37 Czw 22 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałem kiedyś że nie potrzeba żadnej umowy, ale lepiej mieć nawet taką zwykła, samemu się ją pisze ,bez notariusza, bo jak się nie ma umowy i ty wystartujesz po dopłat i ten od kogo dzierżawisz to są jaja, a jak masz umowe to luz, ja mam dzierżawe i sam umowe na kompie pisze i po sprawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Liberacki

PostWysłany: 18:22 Czw 22 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie dzierżawy a dopłat.Na jaki okres może być zawarta umowa czy konieczne jest 10 lat czy okres może być krótszy i czy wymagana jest umowa sporządzina przez notariusza czy nie Question
Powrót do góry
Qraq

PostWysłany: 12:58 Czw 22 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz_farm napisał:
dalej nie wiadomo jak zakwalifikować UPO,JPO a mioże PZ np:
pasternak, fasolę- Very Happy Very Happy Very Happy
nie ma tego nawet w rozporządzeniu
ciekawe kiedy będzie wiadomo

Pasternak - UPO
Fasola - JPO
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: