Skocz do zawartości
Gwiezdny Tancerz

Hamulce pneumatyczne jedno i dwu obwodowe

Rekomendowane odpowiedzi

gdyjest jednoobwodowy układ, żeby zahamaować musi spaść cisnienie w układzie,
Nie do końca masz racje. W jakim układzie spada ciśnienie?

czyli ciagnik spuszcza powietrze ,
Ciągnik w żadnym wypadku nie spuszcza powietrza. Jedynie zawór w ciągniku zamyka dopływ powietrza do butli w przyczepie.
Ponieważ ciągnik spuszcza powietrze z układu tak długo jak trzymamy hamulec nie mamy tak dokonca precyzyjnego sterowania siłą hamowania' date='[/quote']Mamy, w przyczepie jest dźwignia która umożliwia regulacje zależnie od obciążenia. Jeżeli układ i połączenia są szczelne(instalacja w ciągniku, przyczepie, przewody łączące, gniazda) to dojdzie do całkowitego zatrzymania . Z chwilą puszczenia hamulca natychmiast dochodzi do wyrównania ciśnień w układzie. Z ukł. dwuobwodowym masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy MOD zamierza poprawić tytuł tego tematu... Jak to w ogóle wygląda "pnęmatyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piootr cos ci nie działa nie powinno tak być, w ten sposob spuszczałbys powietrze z przyczepy wogole go nie uzupełniając.

 

@Janek44

 

masz racje co do tego ze ciągnik nie spuszcza powietrza (tak napisałem bo myslałem ze kazdy zrozumie ze chodzi o zawór w ciągniku )

 

jak nacisniemy pedał hamulca w u.jednobwodowym z zaworem w ciągniku jednoobwodowym!, to zawór w ciagnik sie zamyka odcinajac ciśnienie i otwiera otwór zpuszczajac powietrze z przewowdu prowadzacego do zaworu w przczepie (słyszymo to naciskajac pedał hamulca, charakterystyczny sykniecie),

 

bo nie ma innego sposobu zeby sterowac zaworem w przyczepie z ciągnika. Steruje sie poprzez spadek lub wzrost cisnienia w przewodzie od zaworu w ciagniku do zaworu w przyczepie. Jak nie ma w tym że przewodzie ciśnienia to przyczepa hamuje bo zawór sie automatycznie zamyka, a jak jest ciśnienie to zawur w przyczepie jest otwarty i jest uzupełniane powietrze w całym układzie. Filozofi w tym większej jak widać nie ma

 

to samo jak bys rozpioł przewód pomiedzy ciagnikiem a przyczepą(a w ciagniku nie byłby wcisniety pedał hamulca). Spadnie cisnienie w przewodzie do zaworu w przyczepie i przyczepa sama zahamuje.

 

 

Co do sterowania siłą hamowania, owszem jest na zaworze w przyczepje wajcha która mozna ustalic poziom do którego ten zawór sie bedzie zamykał. Im zawór sie mniej domyka tym przyczepa słabiej hamuje. Ale nie mozesz tego regulowac z ciągnika który ma u.jednobwodowy. Bo naciskajac hamulec spuszczasz cisnieni z przewodu, a nie da sie tylko zmiejszyc cisnienia, no chyba ze odrazu puscisz hamulec zeby sie uzupełniło (pulsacyjnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sterowania siłą hamowania nie mozesz tego regulowac z ciągnika który ma u.jednobwodowy no chyba ze odrazu puscisz hamulec zeby sie uzupełniło (pulsacyjnie)

Ja mam w przyczepie żylety i dlatego chcąc przyhamować np. z góry hamuję pulsacyjnie tak, żeby szczęki nie zdążyły się mocno zacisnąć. Na poczatku trudno wyczuć ten moment ale to kwestia wprawy. Ojciec raz o tym zapomniał i przycisnął z góry - kierownica odbita na brzuchu - BEZCENNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy MOD zamierza poprawić tytuł tego tematu... Jak to w ogóle wygląda "pnęmatyczne"

 

poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprawione

W wielu tematach są błędy... Z resztą w tym także jeszcze są... Poprawny jet tylko następujący zapis: "(...) jedno- i dwuobwodowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będziemy bawić się w nauczycieli języka polskiego;P wybitnie kompromitujące błędy, które będą się pojawiać, w miarę możliwości będę poprawiał ale na forum jestem od niedawna także mało realne jest abym przeglądnął każdy z kilku tysięcy postów tylko po to aby zamienić w jakimś poście "ż" na "rz" itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybitnie kompromitujące błędy, które będą się pojawiać, w miarę możliwości będę poprawiał

Pozwolę sobie je wyłapywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dwu obwodowym jeden przeód łączy zbiornik przyczepy ze sprężarką a drugi steruje zaworem ( gdy wciskamy pedał to nadal powietrze leci do butli w przyczepie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe

Hmm-jesteś tego pewien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ktos mi kiedys mówił dwuobwodowe sa o tyle lepsze ze powietrze nie jest spuszczane po każdym uzyciu hamulcy tak jak w jedno obwodowych, tylko wraca spowrotem, ale to tylko co słyszałem nigdy nie używałem 2 obwodowych w swoim zetorze. i chyba tak jest bo kiedys wcisnałem to jedyn ssało powietrze( żółtym) a czerwonym pompowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe

Hmm-jesteś tego pewien ?

tak, mam tak zrobiona jedną przyczepe MTZ nie ma 2 obwodowej instalacji a przyczepa hamuje więc działa. Sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe

nie prawda!!

czrwona ciągle podaj powietrze a żólta działa odwrotnie jak normalny jedno obiegowy. w jedno obiegowym hamujać odcinasz powietrze

a w dwu obiegowympodczas hamowania żółta podaje powietrze.

i jedyne co idzie zrobić to zmienić czerwoną końcówke na zwykłą ale przyczepa zacznie hamować dopiero jak by się odczepiła!

no chyba że przyczepy masz przerobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże żółta napisałem bo nie pamiętam czy jedna czy druga. A chcesz założyć się o piwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bodajże żółta napisałem bo nie pamiętam czy jedna czy druga. A chcesz założyć się o piwo??

tak o piwo jeśli nie masz przerobionej instalacji w ciągniku albo przyczepie to nie idzie tego zrobić. poniważ żółty zawór dział odwrotnie jak w jedno obiegowym.

a czerwony jest zasilaniem na stałe!

wiem bo znajomy też nad tym myślał bo kupił sobie fenda i do tego jedną DB12000 i ciąga z tyłu jeszcze HLke i chiał ją podłączyć nie idzie bez przeróbek tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STOI instalacje mam nieprzerabianą a musiałem przyczepe ciągać MTZ-tem znajomy mi to pokazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

i jedyne co idzie zrobić to zmienić czerwoną końcówke na zwykłą ale przyczepa zacznie hamować dopiero jak by się odczepiła!

 

A jaka to różnica czy odczepisz z 1 obwodówki zlączke czy naciszniesz hamulec

 

Mógłbyś cyknąć fotke zaworu przy przyczepie bo ja mam w HL 8011 zawór od 2 obwodowego i podłączony przewód w miejsce czerwonego i hamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze się w instalacjach jednoobiegowych po naciśnięciu hamulca powietrze jest odcinane przez zawów. a w dwóprzewodowych po naciśnieciu hamulca zawór puszcza powierze ipompuje do przyczep. przynajmniej ja tak mam w JD i mfie.

po rozmowie na gg z jednym z użytkowników tego forum pisze jeszcze coś takiego:

Jeśli ciągnik ma hamulce dwu obwodowe to nie idzei donichpodpiąć "przyczepy jedno obwodowej".

ale można przyczepe z hamulcamidwu obwodowymi do ciągnika z jinstalcjąjedno obiegową.(poprzez zaślepienie jednego wężażółtego).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...