Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:30 Czw 2 Lip 2020

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HOKTOR

PostWysłany: 10:56 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po primo SZU myślę że jesteś wysoko postawionym działaczem izb rolniczych bo CI się wydaje że wszystko wiesz i wszystko widziałeś a tak naprawdę to W D.... byłeś i G.... widziałeś.

Po drugie Ja uważam że izby rolnicze są dla polskich rolników nie potrzebne ponieważ nic nie robią a biorą kasę dużą kasę za co za nic. My płacimy składki pod przymusem, dodam składki a nie podatek i prawie cała kasa idzie na wynagrodzenia, a ty jeszcze chcesz dofinansowywać to isntytucję po co za małe pewnie pobory mają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 10:04 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy

kolego malkolm nie jestes ze sciany wschodniej to masz daleko do środków z Ukrainy ale Titus jest ponad 10 razy tańszy niz na rynek polski

a co do kolegi Tekme ja nad Polskim morzem bylem raz przez 1 mies i potwierdzam wieje i zimno w kwietniu bo tak przypadkiem bylem w kwietniu

ja jestem z południa Polski i u mnie lekko o 14 dni jest wegetacja przesunięta do przodu wiec moze da tego u Ciebie koniec kwietnia ma sie nie jak do oprysku na grzyba u mnie 10 maja od maczniaka w pszenicy bez ochrony jest biało wiec jest to conajmniej 14 dni po infekcji . Tak sie patrz na pszenice nie dopryskaj z 2 m i na tej podstawie ocenisz kiedy u Ciebie jest poczatek maczniaka to najsposobniejszy moim dniem na okreslenei poczatku infekcji

ale zawsze mozesz eksperta spytac z BASF on zaleca podgrzewanie wody do oprysków moze to byłby sposób na wcześniejszy oprysk - To żarcik oczywiście

a to zdjecie co dałes to nie objaw choroby podstawy zdzbła wiec to raczej nie skucona pszenica lub przekroczona dawka N

ale o miernikach do zawartości aztou w roslinie tez juz pisalem ze ludzie co to ozywają 10% oszczedzaja na azocie . Ale po co inwestowac w takie mierniki i np wyposazyc izby rolnicze ktore by jezdzily od rolnika do rolnika i badaly by czy rośliny maja azot czy nie i wystarczająca ilosc lepiej sponsorować
ROLNIK SZUKA ZONY lub RANCHO
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:59 Pią 10 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wy przypadkiem nie jesteście podesłani z innego forum aby nikt już tutaj nie zaglądał??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szu

PostWysłany: 20:43 Pią 10 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

@Tomass12345 u którego podejrzewałem ze sobie jajka przytrzasną wchadzac do swojego fara

a tu pisze ludzkim głosem
ale zacznijmy pod konca czyli od ceny 100 euro

20 euro jak by w Polsce sie udało osiągnąć to innych rolników w europie Polacy w ciągu dekady by wykupili

moja wiara nie jest tak wielka ze posiadamy takich geniuszy ekonomicznych

teraz od konca tego co Tom pisze, ceny maszyn od czasu wstąpienia do Eu i dotacji 50% własnie o 100% podrożały i tak sie dzieje w kazdym państwie gdzie sa dotacje Very Happy tyl ze panstwa sie bronią i stosuja dotacje 10 -15 %

Swoja stara lepiej na ulice wystaw to więcej zarobi niz u Ciebie
to czytaj durniu z zrozumieniem polacy kupuja maczke fosforytowa w afryce placa o 30mln mniej niz u ruskich a cena fosforu skoczyla o 25%.

Jaki efekt ruscy sie (słowo zostało usunięte) i nie kupuja od Polaków nic do jedzenia a polacy u ruskich maczek fosforytowych i jest zajebiscie tyle ze my na tym jestesmy z 100 razy do tylu ale to niuans

Pewnie ze jeden rolnik nie ma żadnego wpływu ale w koncu ktoś rzadi Polska chodz powinien służyć

sa duze ilosci nawozu bezcłowego do europy dlaczego polacy nie przejmuja tych kontyngentów i nie sprzedaja po całej europie

tak dla przykładu jak nie bylo kontyngentu glifosatu to litr tego cudownego srodka kosztował 30 zł

jak jest chiński to cena jest kolo 12 zł

kiedys mnie wysmiales ze pytam o ukrainców

oni sprowadzają do Polski oryginalne srodki Du pointa .Oryginalność łatwo sprawdzić piszac do fabryki w belgii i podając nr partii

ceny kolego sa blisko 10 ktronie niższe niz te Polskie a w du Point Polska nie sprawdzaj orginalnosci środka na rynek ukrainski tu podaje przyklad na Grandard zapytaj kolegów z wschodniej sciany o skutecznosc ukainskich srodków ja znam goscia co od 25 lat na tych srodkach jedzie i jeszcze zyje

Paliwo rybackie o kolorze niebieskim jest kolo 2zł a paliwo rolnicze po ile?

a jak bym chciał posłuchać piedzulenia ze sie nie da włączył bym tv i posłuchał bym ministra frajera

Very Happy

kolego takich przykladów ze u nas sie dotuje ogolnie a nie produkcjie i efekt jest taki ze stajemy sie rynkiem zbytu a nie eksporterem jest wiele
cukier 20% kupujemy
swinie 50%
juz brakuje bydła i zaraz zaczniemy kupowac
to chcesz dalej rozwijac

w tym tempie za 10 lat
cukru poławe bedziemy kupowac
swinie w zoo beda
a krowy w niemczech Very Happy Very Happy
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 20:28 Pią 10 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odniosę się jeszcze do terminów oprysków i warunków atmosferycznych.Koniec kwietnia lub początek maja..Jak przyjechał pryskać jeszcze temperatura była ok.16-18*C ale momentalnie wiatr od morza i zrobiło się bardzo chłodno. , nawet przestał pryskać i się zastanawiał pryskać dalej czy zjechać do domu.Ale postanowił opryskać całą działkę.Była pryskana od "grzyba" jeszcze raz.Do wczoraj jeszcze stała a to widok po dzisiejszej nocy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomass12345

PostWysłany: 06:44 Czw 9 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozum wreszcie szubrawcu że rolnik, baaaa nawet cała rzesza rolników ma w tym łańcuszku jakim jest rynek najmniej do powiedzenia a już tym bardziej ma goowno do powiedzenia jeśli chodzi o środki potrzebne do produkcji rolnej.
Pojmij to wreszcie zamiast się ośmieszać w każdym temacie. No powiedz (ale napisz to wreszcie po POLSKU a nie w tym twoim bełkocie Suahili ) jaki wpływ ma rolnik na ceny kopalin z których są produkowane nawozy sztuczne lub ceny gazu z których produkuje się nawozy azotowe ? Jaki wpływ ma rolnik na ceny komponentów chemicznych potrzebnych do wyprodukowania ŚOR. Jaki wpływ ma rolnik na wyprodukowanie stali potrzebnej aby zrobić jakąkolwiek maszynę rolniczą itd itd? Przykładów można by mnożyć do groma, ale po co jak TY i tak tego nie pojmiesz swoim wąskim jak (słowo zostało usunięte) węża rozumkiem.
Tak ciebie czytając, to człowiek ma wrażenie że ty człowieku mieszkasz i żyjesz tam sobie u siebie jak za króla Ćwieczka.... orzesz koniem albo swoją starą, uprawiasz perz na poplony, narzędzia do uprawy wystrugasz sobie z jakiegoś pniaka i tak sobie wegetujesz na tej swojej wiosce gdzie wszystkim dałeś się poznać jako miejscowy wiejski głupek.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:20 Sro 8 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaka jest cena interwencyjna w europie?
20 euro
Tomas12345 vel szu. vel debil opisuje swoje dolegliwości

niech cos madrego napiszę albo lepiej narysuje bo to cieżki przypadek

skoro nic nie robicie i czekać na PSL który wami nie jest zainteresowany to na co liczycie na GUS?

a co Tomas12345 zrobil by cena 250euro byla oplacalna coś Ci od swin (słowo zostało usunięte) swinie i w (słowo zostało usunięte) maja chodowle

ale w niemczech holandii dani w tym czasie noych chlewni tyle ze luke po Polsce załatali
a Tomas 12345 co jajka ksiedziu po koledzie obmacywał?

czy staremu konia walił w tym czasie
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 19:03 Sro 8 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, dlaczego wdajecie się w polemikę z szurniętym ?
Chyba każdy z was zna przysłowie: “ Nie dyskutuje się z idiotą. Bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
Jakiś czas temu próbowałem z tym kretynem upośledzonym w stopniu znacznym, polemizować ale to jak krew w piach. Żadna logiczna argumentacja do tego tępego barana nie dociera.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 13:36 Sro 8 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu to akurat 100 euro /t Idąc tym tokiem myślenia jeszcze większą stabilność zapewniła by cena 20 euro/t.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:09 Wto 7 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kosmonałta a ja taki madry jak Ty nie jestem

zborze by bylo stabilnie musi kosztowac kolo 100euro

nic nie zrobiłeś by opłacalność swin byla na 200 cena swin musiał by byc 7,6
drób mogłby byc 25 \% tańszy ale i tez nic nie zrobiles by po tyle byl

za to podobalo Ci sie jak cena nawozów szybowały w górę wiec co teraz Ci nie pasuje?

sposób dopłat im głupszy tym lepiej dla europy bo oni i tak musza dac jakis poziom ale jak spowoduja spadek producki jak np w buraku to Polska staje sie importerem zywnosci , Swiń zreszta tez

i o to chodzi by nasza produkcja byla wygaszana a my możemy kupic z wspolnego rynku

bo bezcłowy kontyngent nawozów to holendry Niemcy rozprowadzają

podobnie z świniami i drobiem

chyba ze cos zrobicie by wprowadzić nowy porządek ekonomiczny

zawsze moga ASY z forum postawić budy i pokzać jak sie hoduje swinie przy cenie zborza 200e a cenie swin po 4 zł lub mniej
rownie dobrze mozecie sie wykazac w drobiu tam wieksze ilosci paszy ida to koszty dopiero ciekawe

Jak nic nie bedziecie robic to samo sie nie zrobi no chyba ze ,,frajer'' nam coś obieca -ostanio ulotke na bazarku z chlebem dostałem coś o wojnie bylo nie dopytywałem czy to zelichowski zakatuje kalembe czy jak

Laughing
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 14:46 Nie 5 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cię piepszę jakiś mondry Evil or Very Mad
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:14 Pią 3 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

a co robiliście jak ceny produkcji do gory szybowały co liczyliście ze cena pszenicy będzie na 250 euro?
Nam jeszcze przedsiębiorcy pomagają 50 czy 70 tys za ha ziemie to nie kosmiczne pieniądze
znam takich co więcej placa i dzierżawią za doplaty i 300 sie placi wlascielowi to jest lokata kapitalu on jeszcze cos innego robi ale ja nie jestem od tłumaczenia

takie ceny sie placi po to by w danej okolicy podnieść innym czynsz dzierżawny

mało tego budowa 1 wiatraka powoduje ze w całej gminie ziemia zyskuje na wartości rolna !!!!!

a co zrobiliscie by miec doplaty do produkcji?

czy ktos powiedzial Izba Rolniczym ze Wyliczenia z Plonem wyższym niz GUS sa gówno warte?

Mimo ze jestem za Izbami Rolniczymi ale tam musi byc władza i odpowiedzialność a teraz oni opiniują w taki sposób by sie nie narazić na brak subwencji od ministra rolnictwa
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 15:42 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy
drobiarza policzyłem zysk to dlaczego rolnikom mam nie policzyć dla pszenicy

86 l paliwa marne 450
200kg polidapu 400
200 soli 350
400kg saletry 550
3 razy grzyb 300
hwasty c 200

podatek 150
dobrze by bylo zaorac zasiac i zebrac

600

jest lekko kolo 3000

zakladam plon 6 ton co daje po 500 równo 3000

nie liczylem ze trzeba miec pole ze trzeba miec maszyny i nie liczylem pracy ale tez nie podałem doplat

plon sreni w Polsce według GUS to nie spełnia 4 tony wiec Ci to filantropi i dokładaj równo 1 tys do ha

Za to taka analiza kosztów odpowiadała wszyskim. Nikt nie kupuje 1h ziemi za 50/70 tyś wiedząc że nie będzi on na siebie zarabia.ł
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 15:09 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się ma limit paliwa rocznego do paliwa które zużywam,...?A tekich ekonomistów co potrafili tylko płakać i nażekać żę niema żadnych zysków i muszą dokładać do interesu jest bardzo bardzo wielu i albo pracują u niemca albo na swojej ziemi tylko już jako parobek(swoją drogą są bardzo pracowici Very Happy ) a spszęt? może nie mam ciągników za 400000zł ale nie narzekam bo jest tylko i wyłącznie mój.,a nie jakiegoś tam banku. Very Happy A co do ceny to niema na to mądryych jaka będzie za miesiąc czy 2 czy za rok. I CZYTAJ PO 2 RAZY MOJE POSTY JEŚLI CZEGOŚ NIE ROZUMIESZ (to nie wstyd) bo nigdzie nie pisałem że pszeniće sprzedałem pużniej a nie w żniwa. A koników parę też mam ale tylko z pasji
POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEGO MAZOWSZA DLA POZOSTAŁEGO LEKKO W TYLE KOLEGI Z BUSZU. Laughing
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:33 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy przy wypełnianiu deklaracji do US w przypadku wprowadzenia podatku dochodowego INFOZA błysnąłby podobnymi wyliczeniami.
Brak rozliczenia jesiennego nawozenia PK i komentowanie tego że rzepak zostawił ,pole na 'bogato " jest podobne do tłumaczenia darmowego wyjazdu na wczasy ponieważ nie musiałem tankować samochodu na stacji paliw , tylko napełniłem bak tym ,które pozostało mi w gospodarstwie po żniwach .
Podobnie traktuję imieniny , wyprawione za bezcen, gdyz po weselu mojej córki , zostało mi kilkanaście kartonów wódki .
Martwię się niestety moją pazernością, bo skoro pozostała mi wódka była za free , należało rozdać ją wszystkim nierobom pod sklepem.
Nic bym przecież nie stracił, a jaki szacunek zyskał.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:18 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
... to prosta matematyka wszystko jasno napisane nakład i zysk z 1 h ........i nie bedzie mi nikt robił wyliczeń wyzsanych z palca
Ja to rozumie że to jest tylko zwykła "literówka" , ale ktoś bez zastanowienia zaraz palnie że to jest Twój zysk "godzinowy".
Jestem daleki od liczenia czyiś "pieniędzy",ale Twoje "cząstkowe" wyliczenia przynoszą więcej szkody niż pożytku.Nie tak dawno przypadkowo spotkałem byłego rolnika który z sobie znanych powodów sprzedał swoje gospodarstwo , ale ile było "jadu" i "zazdrości" w jego słowach że to teraz w rolnictwie jest tak dobrze że aż trudno to sobie wyobrazić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rechu1

PostWysłany: 06:42 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodaj nawożenie,wapnowanie,eksploatacje maszyn,czymś to pewnie wywiozłeś na skup... tu nie chodzi o naszą złośliwość. Gospodaruje na pierwszej klasie,zbieram po 8-9 ton i gdzie są te miliony z których tak się cieszysz? Żydzi nas golą ze wszystkiego !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
lanz buldog

PostWysłany: 05:10 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej rozbawia mnie fakt wyliczenia kosztow związanych z uprawą i transportem plodow rolnych na poziomie 500 zl.
Limit paliwa rolniczego , to 86 litrow na ha. Przy sredniej cenie w 2014r ponad 5 zl za litr.ta kwota starczala jedynie na paliwo.
Wypada mi w tym przypadku docenić dbalość kolegi INFOZY o stan techniczny swojego sprzetu , gdyż w jego kalkulacjach nie ma mowy o chocby minimalnym zużyciu oleju poprzez silnik ,hybba że kolega INFOZA pracuje trakcja konną i takowe wydatki są mu obce.
W takim wypadku , polecam , idąc za tym koniem zapytać go jak to jest z tymi kosztami.
Reczę , że wytłumaczy Ci kolego INFOZO , jak to jest z tą ekonomią w rolnictwie.
Posluchaj go dokladnie bo warto, jest starszy i madrzejszy
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 04:52 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregolrfik , owszem , mozna bylo sprzedać pszenicę w grudniu zbliżając sie do kwoty 800 zł za tonę , jednak w tym wypadku , chciałem zwrocić uwagę INFOZIE na koszty jej zmagazynowania i naturalne ubytki z tym związane , ktorych to nie uwzględnił.
Jednak kolega INFOZA cudownie sobie przypomnial, że sprzedal ją w okresie żniw, a bezsensowenej kwoty ktorą niby za nią otrzymał nie potrafł zripostować , wobec czego zaktualizował ją do realii.
INFOZA , na własną prośbe o wykazanie czy czegoś nie pominoął , nie koryguje wyliczeń , a twierdzi np. że materiał siewny nie kosztował go nic poniwaz obsial swoim , jedyni elaskawie liczy 20 zl za zaprawę.
Rozumiem rownież że pozostale koszty o ktorych INFOZA nie wspomina , finansowane są z produkcji rzepaku bądz np ziemniekow, ew z pracy poza rolnictwem.

INFOZA , jesteś poważnym szkodnikiem , wodą na mlyn dla min Sawickiego i pseudoekonomistów opisujących mityczne dochody rolnikow.
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:45 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Infoza w ekonomii rolniczej poslugujemy sie czesciej pojeciem dochodu rolniczego choc pojeciem zysku takze. Natomiast Twoje wyliczenia dotycza tylko nadwyzki bezposredniej wlasciwie. Lanz dobrze Ci pisze co powinienes policzyc abys policzyl zysk. Zasoby srodkow trwalych nalezy odtwarzac. Kupujesz ciagnik za 300 tys masz 100ha amortyzujesz 15lat i wychodzi Ci ze kazdego roku 200zl to obciazenie 1ha z tytulu zakupu ciagnika. To samo z kosztami serwisowania itd... krotko mowiac policzyles nadwyzke i kropka. Jak policzysz te wdzystkie rzeczy to okaze sie ze te koszty posrednie wynosza drugie tyle co bezposrednie i juz tak kolorowo nie jest.... bo Ty by wychodzilo ze dzis musialbym jezdzic bentleyem a jeszcze mi troche do niego jednak brakuje.

Lanz w grudniu sprzedawalem pszenice po 730 a chyba na przelomie roku 790.
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 21:24 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lanz buldog"][quote="INFOZA"]
lanz buldog napisał:
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł

Takie rzeczy to tylko w Erze , 3380 zl zysku na 1 ha fizycznym przy cenie 680 zł , przekłada się w twoich wyliczeniach na nadwyzkę 4970 kg pszenicy , gdzie nakłady wynoszą równowartość 3530 kg , przy podanym przez ciebie plonie 8,5 tony.
Kolego klawiatura przyjmie wszystko i plonów na poziomie 12 ton przy nakładach rzędu 3 , choć przyznam szczerze, że mnie w (słowo zostało usunięte) nie zrobisz , za duzo w życiu obsiałem

człowieku o czy ty wogóle do mnie rozmawiasz jakie nadwyżki jakie 12t?? to prosta matematyka wszystko jasno napisane nakład i zysk z 1 h oczywiśćie fizycznego bo takim w rolnictwie się przede wszystkim posługujemy więc czego nie rozumiesz? .Z mień kalkulator,bo ja gdybym nie miał zysku to bym nie zajmował się tak niepewną branża jaką niewątpliwie jest rolnictwo i nie bedzie mi nikt robił wyliczeń wyzsanych z palca
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:49 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="INFOZA"][quote="lanz buldog"]
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł

Takie rzeczy to tylko w Erze , 3380 zl zysku na 1 ha fizycznym przy cenie 680 zł , przekłada się w twoich wyliczeniach na nadwyzkę 4970 kg pszenicy , gdzie nakłady wynoszą równowartość 3530 kg , przy podanym przez ciebie plonie 8,5 tony.
Kolego klawiatura przyjmie wszystko i plonów na poziomie 12 ton przy nakładach rzędu 3 , choć przyznam szczerze, że mnie w (słowo zostało usunięte) nie zrobisz , za duzo w życiu obsiałem
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 18:57 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JESZCZ SŁOMY SPRZEDANEJ NIE LICZYŁEM.600ZŁNasiona były moje a zaprawa 20zł :lol:Po rzepaku zostaje w glebie tyle papu że pszenica spokojnie daje sobie rade,a roślina następcza też nie dostaje więcej niż powinna. A podatek każda rada ustala indywidualnie dla danej gminy i nie wszędzie płace tyle samo za tę samą klase ziemi.( Klasa I – gleby orne najlepsze
Klasa II – gleby orne bardzo dobre
Klasa III a – gleby orne dobre
Klasa III b – gleby orne średnio dobre
Klasa IV a – gleby orne średniej jakości, lepsze
Klasa IV b – gleby orne średniej jakości, gorsze
Klasa V – gleby orne słabe
Klasa VI – gleby orne najsłabsze
znam klasyfikacje gruntów i zawsze najlepsze plony osiągam na III b

zapomniałeś jeszcze dopisać piwa którego wypiłem,wody której zużyłem do mycia się,jedzenia którego więcej zjadłem przy wzmożonym wysiłku. A był bym zapomniał kupiłem jeszcze lizaka dziecku za to że jeżdził ze mną w ciągniku i postawiłem obiad koledze który mi młócił Laughing Laughing Laughing JA NIE PISZE O KOSZTACH ZWIĄZANYCH Z UTRZYMANIEM GOSPODARSTWA...
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 15:48 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisaleś ze Figura , tyle że skoro nie policzyleś nasion i zaprwy , to rozumiem że albo samosiejka , albo darowizna.
Co do braku nawożenia PKCa jesienią ,to znane są takie sposoby , tyle że wiąza się one z poważnym zwięszeniem nawożenia pod roślinę następczą po przenicy , bo w polu zostaje bieda .
Podatek rolny w roku 2014 wynosil 2,5q żyta z 1 ha przeliczeniowego .
Ziemia rolna o ktorej piszesz może być w klasie 3a lub 3b ,w każdym jednak razie jej 1 ha to więcej jak 1 ha przeliczeniowy od ktorego podatek w roku 2014 wynisil http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/znamy-stawki-podatku-rolnego-w-2014-roku
Każdy z posiadanych ha należy obciązyć procentową wartoscia skladek KRUS , obciążen ubezpieczeniowych , utrzymania budynków , zakupu odzieży roboczej narzedzi , energii elektrycznej ,utzrymania sprzętu etc. etc i wydatkow wiele Wobec czego wyliczenie zysku na poziomie 3 i wiecej tys zl z uprawy ha pszenicy jest malo wiarygodne .
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 14:43 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lanz buldog"]
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
CENA 780ZŁ =6630-2400=4230 ZYSKU CZY COŚ POMINOŁEM? Very Happy Very Happy Very Happy
/quote]
Oczywiście , podanie gdzie i kiedy to kolega sprzedał owa pszenicę . pomiędzy sierpniem a 31 grudnia 2014 ,uzyskując takową cenę http://www.agrolok.pl/matif/wykres_okno.php?id_menu=291
Ze swojej strony przyjmę każde wyjaśnienie poza gołębiarzami i przedświąteczna sprzedażą na garnuszki milośnikom kutii.
Zanęta wędkarska również odpada.

SORKI KOLEGO MASZ RACJE ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł ale nie 0 A materiał siewny pisałem"PSZENICA FIGURA "
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 381, 382, 383  Następny
Strona 33 z 383

Skocz do: