Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:08 Sro 3 Cze 2020

Agregaty uprawowe i podorywkowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paktofonikas

PostWysłany: 22:19 Pią 11 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki agregat uprawowo siewny polecacie do zts 16245? chodzi mi o aktywny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abuk14

PostWysłany: 15:42 Sro 9 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brony mam 5-polowe, nie wiem jakiej firmy, bo tabliczka znamiowa odpadła. Jednak, wierzcie mi, że rama wytrzyma, jest naprawdę mocna.
@ buchaj - agregat akurat mam, tylko,żeby muszę czymś bronowac. Niby zwykłe brony wystarczą, ale to polepszy rozbijanie bbrył ziemi.
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 19:49 Wto 8 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam brony z jarmetu i mają bardzo masywną ramę. Ale co ciekawe - wieżyczka jest niezbyt mocno przymocowana i dziwię się, że jeszcze nie odleciała. A brony składane hydraulicznie są produkowane seryjnie. Tylko po co modzić - nie lepiej kupić gotowy agregat z solidną ramą Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LewY

PostWysłany: 19:35 Wto 8 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zalezy jakie abuk14 ma brony bo np moj sasiad ma brony 5 polowe tak masywnej i solidnej kontrukcji ze szok, nie wiem czy sa one orginalne czy robione ale sąnaprawde konkretne, zgadzam sie jednak jesli masz tradycyjną zwyklą rame to poza zamontowaniem silownikow do skladania nic nie zrobisz bo rama jest faktycznie bardzo delikatna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bialy2005

PostWysłany: 19:05 Wto 8 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chcesz dołozyc cos do tej ramy to zycze powodzenia Smile Rama w bronach jest bardzo delikatna i raczej niec długo sie przy niej nie utrzyma Sad
Powrót do góry
abuk14

PostWysłany: 18:38 Wto 8 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o takim wynalazku??
Pomyślałem, żeby do 5-polowych rozkładanych bron dac siłownik, które by je składał. na tył dałbym 1 wał strunowy. Tylko nie wiem czy dawac jakiś wałek przed bronami. Jak myslicie, co można byłoby dac ( jaki wałem i czy dawac w ogóle jakiś ) Question
Powrót do góry
janusz102

PostWysłany: 11:25 Pon 7 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,1m-2.5m
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 11:07 Pon 7 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktos wie jak szeroki kultywator pociagnie ciagnik o mocy 45 km.
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 11:05 Pon 7 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli mozna!!! co do podcinania to mysle ze jak by koncowki lap byly dobrze naostrzone a najlepiej jako gesia stopka to powinno ladnie podcinac i mieszac glebe. co do zapychania to mysle ze po pszenicy czy rzepaku to niebyloby wiekszego problemu tylko jak by ktos chcial po kukurydzy ale mysle ze wtedy wystarczylo by kilka lap odpiac i po klopocie
Powrót do góry
andrzej2110

PostWysłany: 23:11 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomu co roku robi kultywatorem. Jednego roku nawet po sieczkarni robił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kserkses

PostWysłany: 21:31 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kultywatorem można, tylko jakby się nie zapychał.
Powrót do góry
LewY

PostWysłany: 21:27 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie robilem podorywki kultywatorem spręzynowym (bo domyślam sie ze o taki Ci chodzi) ale sądze ze nie jest to zbyt dobre rozwiąanie, jesli posiadasz zwykle łapy bez gęsich stopek to wierzchania warstwa gleby nie bedzie miala dobrego podcięcia, no i druga sprawa jak bedzie sporo resztek pożniwnych to może sie zapychać. odpowiadając na Twoje pytanie to podorywke można zrobić kazdym sprzetem ale przecież nie chodzi o to zeby tylko przejechac prze pole tylko zeby wierzchnia warstwa gleby byla dobrze podcieta, resztki pożniwne dobrze wymieszane z glebą itd. zwyklym kultywaytorem efekt bedzie dosc kiepski, takie jest przynajmniej moje zdanie Wink
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 20:38 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Kultywator Odpowiedz z cytatem

czy ktos mi powie czy podorywke mozna zrobic kultywatorem. tylko prosze o podanie za i przeciw a nie ze cos tam slyszalem od kogos .z gory dziekuje
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 19:25 Czw 26 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie nazwy są OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Izydor

PostWysłany: 15:22 Czw 26 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wał rurowy

Wał crosskill ten tylni

Wał Cambela zwany również pierścieniowym

Wał Packer

Jeżeli się pomyliłem to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Alberto

PostWysłany: 12:01 Czw 26 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nazywa się fachowo wał który jest jakby zbudowany z pierścieni a one są jakby z takimi kolcami, widziana maszyna z daleka zbudowana z trzech takich wałów, myśle że na grudę to by było niezłe. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Izydor

PostWysłany: 15:24 Wto 24 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o ten Croskil pomyliło mi się. A używa ktoś właśnie taki wał gumowy ??
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 08:23 Wto 24 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izydor napisał:
W niedzielę byłem na targach w Starej Łubiance koło Piły. Był tam agregat z Farmrolu podobny do tego poniżej i zdziwiło mnie to że tylni wał strunowy jest zrobiony z gumy. nie z odlewu tylko z gumy nie bardzo elatycznej choć pod niewielką siłą się uginała. Zdziwiło mnie to gdyż myśłałmże to jest ciężki wał zrobiony z żeliwa lub innego stopu. Przedstawiciel mówil ze ten wał bardzo dobrze się spisuje. Ale jeszcze żaden z rolników nie kupił agregatu z taką opcją.

wał strunowy czy croskil?? bo ten na zdjęciu jest z crozkilem a te wały od 4 lat robią już z tworzywa
Powrót do góry
Izydor

PostWysłany: 22:53 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę byłem na targach w Starej Łubiance koło Piły. Był tam agregat z Farmrolu podobny do tego poniżej i zdziwiło mnie to że tylni wał strunowy jest zrobiony z gumy. nie z odlewu tylko z gumy nie bardzo elatycznej choć pod niewielką siłą się uginała. Zdziwiło mnie to gdyż myśłałmże to jest ciężki wał zrobiony z żeliwa lub innego stopu. Przedstawiciel mówil ze ten wał bardzo dobrze się spisuje. Ale jeszcze żaden z rolników nie kupił agregatu z taką opcją.

Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 08:15 Nie 22 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kip napisał:
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie agregatu ścierniskowego tzn., wacham się między kupnem agregatu a broną tależową co było by lepsze. Czy agregatem takim jak ten będzie można skasować poplon bo brona talerzowa spisuje się swietnie.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2523285

http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=4286 czytaj tematy na forum
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 07:34 Nie 22 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kip napisał:
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie agregatu ścierniskowego tzn., wacham się między kupnem agregatu a broną tależową co było by lepsze. Czy agregatem takim jak ten będzie można skasować poplon bo brona talerzowa spisuje się swietnie.

Sam nie mam ani tego ani tego. Lecz z tego, co słyszałem od użytkowników agregatów podorywkowych, ten sprzęt opłaca się kupić. Spotkałem się również z opinią, że jeśli masz zaperzone pole to podorywka wykonywana talerzówką, może się przyczynić do zwiększenia zachwaszczenia (rozłogi perzu zostaną pociete na mniejsze kawałki).
Powrót do góry
lagbart

PostWysłany: 05:43 Nie 22 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest rużnica miedzy agregatem ścierniskowym a agregatem podorywkowym cczy wogóle jest jakaś róznica czy też tylko się na to różnie mowi.
Powrót do góry
kip

PostWysłany: 19:55 Sob 21 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balzak

PostWysłany: 09:32 Wto 17 Kwi 2007    Temat postu: Agregat do zetora 8111 Odpowiedz z cytatem

Ja do zetora 8011 miałem unie Kombi B 3.20(sam uprawowy bez siewnika) i jakoś szło ale rewelacja to to nie była, traz mam proxime 8441 i robie tym samym agregatem i bez porównania a moze tych ciągników są bardzo zblizone. jak cos to pisz do mnie na gg to jeszcze ci odpowiem na kilka poytań

Pozdrawiam Balzak
Powrót do góry
hubert7

PostWysłany: 15:19 Pon 16 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam zamiar kupić agregat talerzowy "michał" firmy żukowo z przystosowaniem do siewnika poplonowego. czy ktoś posiada taki agregat i czy dobrze się sprawuje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 34 z 54

Skocz do: