Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:17 Wto 1 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2496, 2497, 2498  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 14:07 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruszy się tylko wtedy jak największe ubojnie zerwa umowy i zapłacą 2,5 bo wtedy eksport będzie opłacalny w tej chwili w tej nadzwyczajnej epidemii która się trafia raz na 100 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 12:11 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, mam na myśli cały kraj, nie jeden region, jeden region nie ma znaczenia
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 10:41 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Obecnie jest to głównie wina mega wysypu żywca na kwiecień , jakby kur była normalna ilość to by spadło z powodu koronawirusa na 2.6 a nie na 2 czy niżej i nie byłoby też takich jaj z odbiorami.
Niestety w czasie ptasiej grypy ludzie przestawili wstawienia, bo się bali wyjść z żywcem na marzec, tylko chcieli wyjść na kwiecień myśląc że się już uspokoi , no to wyszli na kwiecień i mają.

Tu się akurat nie do końca zgodzę. Ubojnie w łódzkim mówią prawie wszystkie że żywca akurat w okresie świątecznym było jak na lekarstwo. A po świętach jeszcze mniej. Także to korona A nie wysyp jest powodem. Ale to oczywiście moje zdanie poparte wypowiedziami większości z ubojni w łódzkim. Może to za mały obszar bo Ty masz przecież wiarygodne dane ze wszystkich ubojni, wylęgarni, mieszalni i hurtowni w Polsce. 😂
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:14 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie jest to głównie wina mega wysypu żywca na kwiecień , jakby kur była normalna ilość to by spadło z powodu koronawirusa na 2.6 a nie na 2 czy niżej i nie byłoby też takich jaj z odbiorami.
Niestety w czasie ptasiej grypy ludzie przestawili wstawienia, bo się bali wyjść z żywcem na marzec, tylko chcieli wyjść na kwiecień myśląc że się już uspokoi , no to wyszli na kwiecień i mają.
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 10:05 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]Gdyby tak było to nie doradzałbym ludziom właściwych rozwiązań, co zostało potwierdzone wiele razy.A że nie słuchali to ich sprawa.
Ale z tym lasem racja, nawet ja nie przewidziałem, że może być tak źle że trzeba będzie wypuścić do lasu a las zamkną Laughing[/quote Właściwe rozwiązania!!! O ile pamiętam to budowa domów weselnych a reszta to mniejsze obsady i wieczny krach. Tyle pamiętam z twoich postów,ciekawy jestem co zapamiętali inni hodowcy.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 08:52 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś robi 100 tyś nic nie stoi na przeszkodzie aby raz na dekadę przestać rosnąć i pominąć jeden rzut albo w 2-3 rzutach zrobić 30-40% produkcji. To nie jest prawdę takie trudne. Ja znam ubojnie co zrolowały hodowcę o tydzień. A to jest już bardzo dużo.

Nie lepiej było jak dzwonili i sami pytali o kurczaka? Poza tym to w tym wypadku nie jest wina ubojni ale raczej losowa sytuacja która przy nadprodukcji 45% daje nawet się przewidzieć.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:18 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby tak było to nie doradzałbym ludziom właściwych rozwiązań, co zostało potwierdzone wiele razy.A że nie słuchali to ich sprawa.
Ale z tym lasem racja, nawet ja nie przewidziałem, że może być tak źle że trzeba będzie wypuścić do lasu a las zamkną Laughing
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:41 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstrzymać całkowicie wstawienia o połowę całkowicie piskle do utylizacji .skup interwencyjny niech wciągnie chociaż 100tys ton do tego wnioskować o dopłatę do kg . A Medi nabija się z was jakie to wy biznesy i śmieje się z waszej porażki o której marzył przez 10lat do lasu a tu nawet las zamkli
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:57 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od przepowiedni Medoxa, osobiście boje się Maja gdyż JUZ słychać o przesunięciach w odbiorze, 1/2 dni u Kowalskiego to na pierwszy rzut oka niewiele aczkolwiek ubojni i Kowalskich jest spora ilość. Finalnie odbiór kwietniowy napewno wyjdzie na początek maja a tam przecież naturalnie że są obsady.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:55 Sro 8 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew temu co większości się może wydawac, patrząc na merytoryczne prowadzenie tego forum to jednak jest to popularny portal wśród drobiarzy, ubojni, przedstawicieli.

Tak wynika z moich obserwacji podczas rozmów kiedy często rozmowa schodzi na analizę wirtualnych ludzi

Bardzo szkoda że Admin nie zadba o zbanowanie Filuta który robi swoje wpisy dla odświeżenia w przeglądarce i podwyższenia pozycji forum w google.

Tak Panie Adminie śmiem twierdzić że Filut to Pan bo jest to popularny trik internetowy dla clickbaitow.

Niestety to poszło w złym kierunku bo walka o odświeżanie pozycji w przeglądarce to ułamek a stracenie grona aktywnych forumowiczow to drugiej.
Powrót do góry
wloszczyk123

PostWysłany: 22:46 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Podobno Czarnobyl zaczął kopcic a wiatr od paru dni od ruskich i nikt cisza

To czytasz chyba stare informacje. Ogień nad "czarnobylem" był 3 dni temu i został stłamszony po kilku godzinach, bez zagrożenia.

Ciekawe podsumowanie polityczne:
https://www.youtube.com/watch?v=IORgdvX_yKs

Jak to wasz, co po niektórych rząd cudownie o rolników i przedsiębiorców w trudnych czasach dba.
Szkoda splunąć nawet na rządzące partie uciekające od odszkodowań i pomocy.

https://www.youtube.com/watch?v=IORgdvX_yKs
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:22 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Czarnobyl zaczął kopcic a wiatr od paru dni od ruskich i nikt cisza
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:06 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-wyciekl-poufny-dokument-w-sprawie-strategii-exitu-w-rfn-jedn,nId,4427053#iwa_source=special
U nas 1/10 Z tego co u Niemców wschodnich i chorować będziemy rok a szczepic będziemy się tylko w polsce za 5 lat zejście na ziemię . Jakby nie zwlekli tych robotników bez assistans z zachodu to dziś zachorowań by było tyle co na Słowacji chyba że to wszystko na wybory zwozili

Następny co czerpie wiedzę z "interia fakty"
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:03 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-wyciekl-poufny-dokument-w-sprawie-strategii-exitu-w-rfn-jedn,nId,4427053#iwa_source=special
U nas 1/10 Z tego co u Niemców wschodnich i chorować będziemy rok a szczepic będziemy się tylko w polsce za 5 lat zejście na ziemię . Jakby nie zwlekli tych robotników bez assistans z zachodu to dziś zachorowań by było tyle co na Słowacji chyba że to wszystko na wybory zwozili
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:27 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Po roku to już w całej Europie będzie czysto a my dalej będziemy szukać chętnych poddaniu się testów i z łapanki może z ulicy moze straz miejska bedzie szukac wsrod bezdomnych chłopie opanuj się umierają stare dziadki z chorobami towarzyszącymi a gospodarka popada w recesję kraje rozwinięte sobie na to nie pozwolą

O święta naiwności... Połowa świata panikuje i nie wie co robić, panuje wszechobecny kryzys decyzyjny. Każdy wybór jest zły, to na czym opierał się zachód od dekad zawiodło. My nie mamy problemu z wirusem, ale z paradygmatem sprawowania władzy w dobie AI. Ty dalej nie rozumiesz w czym jest problem!
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:13 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po roku to już w całej Europie będzie czysto a my dalej będziemy szukać chętnych poddaniu się testów i z łapanki może z ulicy moze straz miejska bedzie szukac wsrod bezdomnych chłopie opanuj się umierają stare dziadki z chorobami towarzyszącymi a gospodarka popada w recesję kraje rozwinięte sobie na to nie pozwolą
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 20:56 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A druga sprawa jak Ty wierzysz we wszystko co w necie napiszą ( interia fakty ) to powodzenia Very Happy
Powrót do góry
CrazyKogut

PostWysłany: 20:54 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
Medox przestań już. Wiem że nie rozumiesz bo nie jesteś hodowcą ale dobrze wiesz ze ci ludzie juz są dostatecznie wkur...i a Ty jeszcze się pastwisz.- Masz satysfakcje?
Moze i chodzimy w pokrzywach , po kolana w gnoju, moze nie umiemy niczego wiecej niz hodowanie kur ale uwierz mi ze być hodowcą, to być instalatorem wody, gazu,oleju, elektrykiem, sekretarką, weterynarzem, elektronikiem, zootechnikiem, urzędnikiem, handlowcem i Bog wie czym jeszcze. Uszanuj tych ludzi. Nigdy nie hodowałes wiec proszę Cię sprobuj! Ty wiesz kiedy nie wstawiać a to taka latwa praca, za ktorą ci tak godnie zapłacą. Cena ? 1,50- 2,30. Zdrowia dla wszystkich.

Kim Ty się chłopie martwisz ? Jeden kolega z tego forum powiedział że robi to co większość osób tutaj piszących . Jak leci lewym paskiem o widzi Nick o nazwie medox to omija i nie czyta . Po co denerwować się takim ZEREM której nic nie robi tylko całe dnie siedzi na nic nieznaczacym forum na które ludzie wchodzą z przyzwyczajenia. Olej kreatyna , nie czytaj i będzie git. Ja tak robię- pomogło Laughing
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 20:50 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Gdzieś napisałem nieprawdę???? Czy źle mówiłem w styczniu sto razy żeby nie przestawiać wstawień z końca stycznia/początku lutego na po 20lutym bo będzie armagedon wysypu żywca na kwiecień????? Ośle. Gdyby ktoś posłuchał, nie przestawiał, wstawił początkiem lutego to by był dawno po kurach sprzedanych 1.5-2zl drożej niż dziś !!!! Pytam więc czy źle mówiłem??? Gdyby nie koronawirus byłoby 2.8 tyle jest żywca w kwietniu !!! (do minimum 25kwietnia)
A że doszedł coronawirus , to jest 1.90

Ktoś Cię posłuchał ? Nie !!! Biorąc pod uwagę to, że to forum czyta kilka osób to i tak każdy olewa ciepłym moczem Twoje rady. Nawet jakby czytało to 100% tej branży to i tak nikt Cię nie posłucha !!! Hodowcy drobiu to specyficzna branża i każdy jest najmądrzejszy .Zapraszam w okolice Żuromina tutaj cały czas budują i twierdzą , że nadprodukcji nie ma !!! Kolega który pracuje jako łapacz opowiadał mi ostatnio jak łapali u boba budowniczego trzy kurniki postawione w kredycie im zamiast 50 zł od składu dał 40 zł bo po prostu nie ma kasy !!! Ale pod czwartą budę już plac wytyczony !!! Także powodzenia w nawracaniu tych bobów
Very Happy ale szacun, że Ci się chce ciągle o tym pisać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:45 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc nie dup.c filut, bo to może być dopiero początek problemów.A to że kiedyś cena odbije to wiadomo, pytanie KIEDY i ILE RAZY jeszcze utopisz zanim odbije
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:42 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół naukowców z UMCS zaprojektował model symulacji numerycznych rozprzestrzeniania się COVID-19 w Polsce, pozwalający na prognozowanie liczby zachorowań, osób hospitalizowanych i zgonów.

Badacze szacują, że przy obecnych ograniczeniach walka z epidemią koronawirusa potrwa minimum rok.

"Mimo ograniczeń, którym do tej pory poddano polskie społeczeństwo, możemy się spodziewać milionów zainfekowanych, a czas trwania epidemii na pewno nie skróci się poniżej 100 dni" - mówi w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" prof. Zbigniew Pastuszak, dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości UMCS
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:14 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie odpuść bo każdy ma swoje problemy jeszcze będzie 5 za kg żywego covid odpuści tylko teraz ostrożność sars z dnia na dzień odpuścił
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:48 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś napisałem nieprawdę???? Czy źle mówiłem w styczniu sto razy żeby nie przestawiać wstawień z końca stycznia/początku lutego na po 20lutym bo będzie armagedon wysypu żywca na kwiecień????? Ośle. Gdyby ktoś posłuchał, nie przestawiał, wstawił początkiem lutego to by był dawno po kurach sprzedanych 1.5-2zl drożej niż dziś !!!! Pytam więc czy źle mówiłem??? Gdyby nie koronawirus byłoby 2.8 tyle jest żywca w kwietniu !!! (do minimum 25kwietnia)
A że doszedł coronawirus , to jest 1.90
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 19:23 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBO napisał:
medox napisał:
Przecież tu nikt nawet nie kliknie w link!!! Bo im sie nie chce .Poprzedni rzut sprzedali w miarę (niektórzy po ponad 4 ) na tym dołożą i jadą dalej bo może sąsiad nie wstawi

Uwaga - ceny 2zl netto nawet !!!! Stoi wszystko!!!!!! SKOŃCZYŁY SIĘ PRAWIE MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA MROŻONKI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WSZĘDZIE!!!!!!
JESTEŚMY NIEMAL U SZCZYTU KWIETNIOWEGO WYSYPU .

Miałem złe przeczucia w styczniu i lutym, ostrzegałem, że pierwsze trzy tygodnie kwietnia to giga wysyp kur!!!!!!!!!!!!!! GIGA !!!!!Pluliscie i wyzywaliście, że bzdury piszę.

Na 10 mają szacują 50tys zakażonych!!!!!!!!
Szczyt pandemii na maj/ czerwiec!!!!!
Medox P.O.J.E.B.I.E niech cie zamkną na kwarantanne i to bez kompa i telefonu i puszcza dopiero jako listonosza 17 maja zbierać głosy D.E.B.I.L.U ty jak piszesz to się chyba spuszczasz przy temu I.D.I.O.T.O
A jak nie masz nic wspólnego z tym forum to W.Y.P.I.E.R.D.A.L.AJ do lasu wielki wróżbito niby
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 19:12 Wto 7 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Przecież tu nikt nawet nie kliknie w link!!! Bo im sie nie chce .Poprzedni rzut sprzedali w miarę (niektórzy po ponad 4 ) na tym dołożą i jadą dalej bo może sąsiad nie wstawi

Uwaga - ceny 2zl netto nawet !!!! Stoi wszystko!!!!!! SKOŃCZYŁY SIĘ PRAWIE MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA MROŻONKI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WSZĘDZIE!!!!!!
JESTEŚMY NIEMAL U SZCZYTU KWIETNIOWEGO WYSYPU .

Miałem złe przeczucia w styczniu i lutym, ostrzegałem, że pierwsze trzy tygodnie kwietnia to giga wysyp kur!!!!!!!!!!!!!! GIGA !!!!!Pluliscie i wyzywaliście, że bzdury piszę.

Na 10 mają szacują 50tys zakażonych!!!!!!!!
Szczyt pandemii na maj/ czerwiec!!!!!
Medox P.O.J.E.B.I.E niech cie zamkną na kwarantanne i to bez kompa i telefonu i puszcza dopiero jako listonosza 17 maja zbierać głosy D.E.B.I.L.U ty jak piszesz to się chyba spuszczasz przy temu I.D.I.O.T.O
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2496, 2497, 2498  Następny
Strona 187 z 2498

Skocz do: