Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:58 Pią 4 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2500, 2501, 2502  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 05:13 Sob 11 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/koronawirus-a-gospodarka-prognozy-ekspertow,1012219.html

Gospodarka całego świata w recesji.
Wstawienia musza zejść na 30% procent .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtek63

PostWysłany: 22:45 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez cale zycie tym sie zajmuje ,wczesniej z rodzicami a teraz od 20 lat sam .Mam trzy kurniki 18 tys ,18tys i 22tys postawiony 2004roku.Troche ziemi ,akurat tyle zeby miec wlasna kukurydze i pszenicena na pasze,ktora robie sam.ODMOWILEM piskletana na wszystkie obiekty bo bez sesnu tracic na zbozu .Sprzedam je po dobrej cenie bo wszystko idzie do gory.Chodowla zajme sie mam nadzieje po nowych zbiorach.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:28 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek63 napisał:
Nie wiem na co wy liczycie. jak sa ludzie co maja kury po 3.5 kg i nikt tego nie chce nawet za 1zl. Oczywiscie sa to ludzie bez zadnych umow .
Ci ludzie dobudują jeszcze po parę bud Very Happy taka mentalność delikatnie mówiąc . Cytując pewnego geniusza ekonomii z moich stron : "z dwóch bud to już nie idzie wyżyć muszę stawiać kolejne , trzeba iść na ilość nie na jakość , nadprodukcji u nas nie ma "Mam nadzieje, że to jest ten czas gdzie te boby trochę ochłoną . Szkoda tylko mi tych "prawdziwych" hodowców takiego pokroju jak Teściu którzy siedzą w tym biznesie całe życie , a takie boby zabrały im chleb ...
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 21:23 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na co wy liczycie. jak sa ludzie co maja kury po 3.5 kg i nikt tego nie chce nawet za 1zl. Oczywiscie sa to ludzie bez zadnych umow .
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:16 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/koronawirus-w-europie-who-przed-nami-jeszcze-dluga-droga-do-pokonania,319271,1,0.html
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:12 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
medox napisał:
Oj chłoocy, chłopcy te informacje docierają do Was od przedstawicieli paszarni i wylegarni którzy zachęcają do wstawień Laughing Laughing Zgadłem ? Laughing Nie musicie zaprzeczać, bo tylko stąd są te infa o chińskich legendach, one już z 5lat krążą, a Chiny jak biorą to z USA i Brazylii, i to są oficjalne, potwierdzone i rzeczywiste informacje.
Przypominam , jakby ktoś zapomniał, że nas obowiązują w dalszym ciągu restrykcje związane z ptasia grypą - pół roku od wygaszenia ostatniego ogniska

Oby się coś zmieniło w dobrym kierunku bo co teraz będziemy robić ja sobie nie wyobrażam na pensje iść i robić dla kogoś

Przecież kury tez robisz dla kogoś.
Nie my jedni możemy się przebranżowić .
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 17:44 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Oj chłoocy, chłopcy te informacje docierają do Was od przedstawicieli paszarni i wylegarni którzy zachęcają do wstawień Laughing Laughing Zgadłem ? Laughing Nie musicie zaprzeczać, bo tylko stąd są te infa o chińskich legendach, one już z 5lat krążą, a Chiny jak biorą to z USA i Brazylii, i to są oficjalne, potwierdzone i rzeczywiste informacje.
Przypominam , jakby ktoś zapomniał, że nas obowiązują w dalszym ciągu restrykcje związane z ptasia grypą - pół roku od wygaszenia ostatniego ogniska

Oby się coś zmieniło w dobrym kierunku bo co teraz będziemy robić ja sobie nie wyobrażam na pensje iść i robić dla kogoś
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:54 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:43 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CrazyKogut napisał:
medox napisał:
Kto wytypuje jaką ceną zakończy się kwietniowy wysyp? 1.5 dotkniemy? Jak myślicie?

Wysyp skończy się dobrze 3 do 3.2 bo się Chiny otwierają i robi się ssanie na mieso po świętach .

Do mnie też dziś właśnie dotarły informacje że Chiny zamawiają bardzo dużo mięsa z Europy bo mają duże zakazy na mięsa rodzime typu psina, węże a w szczególności ryby
Powrót do góry
CrazyKogut

PostWysłany: 12:38 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kto wytypuje jaką ceną zakończy się kwietniowy wysyp? 1.5 dotkniemy? Jak myślicie?

Wysyp skończy się dobrze 3 do 3.2 bo się Chiny otwierają i robi się ssanie na mieso po świętach .
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 12:33 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Cezar napisał:
Powielam pytanie przecież wiem że są przedstawiciele tych że Prezesów na forum.

ZOBACZMY CO POSZCZEGÓLNE ZWIĄZKI BRANŻOWE PRÓBUJĄ DZIAŁAĆ W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ:

Krajowa Rada Drobiarska : krd.pl - na stronie głównej w zakładce aktualnosci żadnej informacji o działaniach .

KFHDiPJ - hodowcydrobiu.pl - na stronie głównej w zakładce wiadomości żadnej aktualnosci o jakichkolwiek działaniach.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i pasz - kipdip.org.pl - na stronie głównej w zakładce aktualności żadnej informacji o jakichkolwiek działaniach.

Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu - pzzhipd.pl - na stronie głównej zakładka aktualnoci :

[color=red[/color]

1: Pismo Kowr Dotyczące nadwyżki produktu
2: Pismo do Komisarza ds rolnictwa Janusza Wojcechowskiego
3: Informacje z Brukseli
Wygląda na to że tylko Danielak coś próbuje.

( Panowie Kulikowski , Sieradzki ,Lisiecki może tylko chodzi o składki ? )

Cezar - proszę sprawdzić tj mój wpis a ja nie jestem zrzeszony PZZHiPJ, nie wiem jak to się stało że operator złączył wypowiedź a to miała być odpowiedź.
]Pytanie: kto ma zorganizować obligatoryjne zmniejszenie wstawień bez szkody hodowców jaj wylęgowych ?
KRD-IG zrzesza ubojnie/ przetwórstwo i to im powinno zależeć na dostrczaniu dobrego krajowego surowca ale oni tego nie zrobią.
Więc w tym temacie warto podyskutować
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt Zmartwychwstałego Pana 2020, oby wirus omijał nasze domy i rodziny jak również żeby nie dotknął naszych odbiorców.
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 12:05 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam myślicie kiedy wzrost ceny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Goliathus

PostWysłany: 10:51 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmują się niczym Wesołych świąt ... Ja tyle wiszę paszarniom że oni nie mogą mi nie dać paszy... generalnie jestem jakieś 2 lata do tyłu z paszą więc spoko Loko
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:24 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to się lekko dziwię, bo jest tak, że póki co wszyscy przedstawiciele i paszarni i wylegarni się wystraszyli, że hodowcy nie wstawią i dzwonią i kreślą wizję hodowcom jak to odbije i żeby wstawiać, może kiedyś odbije, ale to raczej na pewno nie najbliższym rzutem, skoro sam poziom zapasów mamy na poziomie rocznego importu średniej wielkości kraju zgodnie z wyliczeniami Krajowej Izby, więc jeśli hodowcy zrobią jeszcze jeden rzut na takich plecach to część hodowców na 100% nie zapłaci, ale może to, że jakaś część hodowców nie zapłaci czegoś to i tak mniejsze straty dla nich niż niska sprzedaż paszy/piskląt przy wysokich kosztach stałych które mają z czasów swojej wysokiej sprzedaży. Przecież to są umowy, zakontraktowane ilości wszystkiego i kary związane z ewentualnym nie odebraniem zakontraktowanego towaru i to od surowców począwszy aż po umowy z firmami spedycyjnymi skończywszy, czy umów na jajko w przypadku wylegarni. Myślę, że to o to chodzi, ale całe ryzyko i tak spoczywa na hodowcy.Co z tego że wynegocjuje pisklę taniej, bo wylegowka i wylęgarnia zejdą z marży, jak pasza podrożeje ze 100zl w ciągu 2tygodni najblizszych
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:07 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie ja napisałem, że to ma się spinać finansowo. Tak po prostu będzie. A konsekwencję niech ponosi bank.

Żeldrob1 napisał:
S69 jeżeli przy cennie paszy 1300-1350 tona i cenie pisklaka 1,40-1,50 sztuka da się produkować żywiec po np. 2 pln to przy cenie pszenicy 800 da się również produkować paszę po 700 pln. :mrgreen: wytwórnie się zesra.ją , a nie odzyskają kasy od hodowców bo zwyczajnie tej kasy nie będzie , a majątek zastawiony w bankach 8) Jeszcze drą ile mogą , ale cierpliwości im już du.pa się marszczy!
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 10:04 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S69 jeżeli przy cennie paszy 1300-1350 tona i cenie pisklaka 1,40-1,50 sztuka da się produkować żywiec po np. 2 pln to przy cenie pszenicy 800 da się również produkować paszę po 700 pln. Mr. Green wytwórnie się zesra.ją , a nie odzyskają kasy od hodowców bo zwyczajnie tej kasy nie będzie , a majątek zastawiony w bankach Cool Jeszcze drą ile mogą , ale cierpliwości im już du.pa się marszczy!
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 10:00 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Cezar napisał:
Żeldrob1 napisał:
nimblejack napisał:
Żeldrob jesteś prymitywem. Nie potrafisz w sposób kulturalny polemizować z osobami z którymi się nie zgadzasz. Nie masz racji, statystyki podawane nie odnoszą się do miejsca zgonów ale miejsca zamieszkania zmarłej osoby. Yntelygętny lemingu nie idź tą drogą.
Z debilami i chamami rozmawia się ich językiem , a twoje zdanie obchodzi mnie tyle ile psia kupa na trawniku. Co móżdżek na wakacjach? Wiara ludzi w prawdziwość pisowskich informacji zawsze mnie zadziwiała i nadal zadziwia. No , ale niektórzy tak mają. odnośnie prawdziwości info o zgonach na korona wirusa to dzisiaj co innego mówił wiceminister zdrowia i co innego minister zdrowia więc daruj sobie powtarzanie bzdur. Trzaskowski podał , że z 32 osób 18 BYŁO ZAMELDOWANYCH w WARSZAWIE!!!! I gdyby tak dalej temat ciągnąć to zapewne reszta w swoich miejscach zameldowania nie `ostała uwzględniona w żadnych statystykach. Zakład??? A zresztą co ja się produkuję ! Przeczytaj jeszcze raz to co na początku napisałem i dalej wierz w zapewnienia rządu o prawdziwości informacji związanych z koronawirlsem , informacji o cudownej już drugiej tarczy kryzysowej , a za chwilę trzeciej może czwartej czy piątej . Dla mnie buhahahhahahahaha........ Na tarczy to będziemy leżeć ! Zakład?

Ja tam jestem apolityczny ale widzę że kodziarstwem i alimenciarstwem zajeżdża.
No własnie głąbie może w końcu zaczniesz płacić te alimenty ??? Buhahahahahaa...... co za ciul Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:57 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pszenica w porcie za 810 zł stoi. Jak chcesz zrobić z tego paszę po 900? Pisklaki 2 miechy temu podskoczyły w wylęgarni gdzie biorę 2 gr.

Będzie tak że pasza w górę pisklak zostaje a mięso za 2 zł średnio. No i po takiej jeździe hodowcy wyhamują zapędy do budowania "efektu skali" - na jakiś czas. Bo co on znaczy to właśnie teraz się okazuje.

filuś napisał:
Już dajcie spokój. Mniej budów mniej wstawien nowe związki nowe ustawy i powolny powrót do normalności .Pasza 900 piskle 80 gr żywiec 2,5, I stopniowe wzrosty zakaz nowych pozwoleń Inaczej nikt nie przetrwa .
WESOŁYCH ŚWIĄT
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:58 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:05 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dajcie spokój. Mniej budów mniej wstawien nowe związki nowe ustawy i powolny powrót do normalności .Pasza 900 piskle 80 gr żywiec 2,5, I stopniowe wzrosty zakaz nowych pozwoleń Inaczej nikt nie przetrwa .
WESOŁYCH ŚWIĄT
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 08:01 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powielam pytanie przecież wiem że są przedstawiciele tych że Prezesów na forum.

ZOBACZMY CO POSZCZEGÓLNE ZWIĄZKI BRANŻOWE PRÓBUJĄ DZIAŁAĆ W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ:

Krajowa Rada Drobiarska : krd.pl - na stronie głównej w zakładce aktualnosci żadnej informacji o działaniach .

KFHDiPJ - hodowcydrobiu.pl - na stronie głównej w zakładce wiadomości żadnej aktualnosci o jakichkolwiek działaniach.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i pasz - kipdip.org.pl - na stronie głównej w zakładce aktualności żadnej informacji o jakichkolwiek działaniach.

Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu - pzzhipd.pl - na stronie głównej zakładka aktualnoci :

Pytanie: kto ma zorganizować obligatoryjne zmniejszenie wstawień bez szkody hodowców jaj wylęgowych ?
KRD-IG zrzesza ubojnie/ przetwórstwo i to im powinno zależeć na dostrczaniu dobrego krajowego surowca ale oni tego nie zrobią.
Więc w tym temacie warto podyskutować
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt Zmartwychwstałego Pana 2020, oby wirus omijał nasze domy i rodziny jak również żeby nie dotknął naszych odbiorców.

1: Pismo Kowr Dotyczące nadwyżki produktu
2: Pismo do Komisarza ds rolnictwa Janusza Wojcechowskiego
3: Informacje z Brukseli
Wygląda na to że tylko Danielak coś próbuje.

( Panowie Kulikowski , Sieradzki ,Lisiecki może tylko chodzi o składki ? )
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 07:53 Pią 10 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
nimblejack napisał:
Żeldrob jesteś prymitywem. Nie potrafisz w sposób kulturalny polemizować z osobami z którymi się nie zgadzasz. Nie masz racji, statystyki podawane nie odnoszą się do miejsca zgonów ale miejsca zamieszkania zmarłej osoby. Yntelygętny lemingu nie idź tą drogą.
Z debilami i chamami rozmawia się ich językiem , a twoje zdanie obchodzi mnie tyle ile psia kupa na trawniku. Co móżdżek na wakacjach? Wiara ludzi w prawdziwość pisowskich informacji zawsze mnie zadziwiała i nadal zadziwia. No , ale niektórzy tak mają. odnośnie prawdziwości info o zgonach na korona wirusa to dzisiaj co innego mówił wiceminister zdrowia i co innego minister zdrowia więc daruj sobie powtarzanie bzdur. Trzaskowski podał , że z 32 osób 18 BYŁO ZAMELDOWANYCH w WARSZAWIE!!!! I gdyby tak dalej temat ciągnąć to zapewne reszta w swoich miejscach zameldowania nie `ostała uwzględniona w żadnych statystykach. Zakład??? A zresztą co ja się produkuję ! Przeczytaj jeszcze raz to co na początku napisałem i dalej wierz w zapewnienia rządu o prawdziwości informacji związanych z koronawirlsem , informacji o cudownej już drugiej tarczy kryzysowej , a za chwilę trzeciej może czwartej czy piątej . Dla mnie buhahahhahahahaha........ Na tarczy to będziemy leżeć ! Zakład?

Ja tam jestem apolityczny ale widzę że kodziarstwem i alimenciarstwem zajeżdża.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:37 Czw 9 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Ja pier... czemu wy się wszyscy tak opierała...ta nie można spokojniej co nam to da że się będziemy wyzywać nasmiewać

Na fiuta nie idzie inaczej. chociaż to nic nie daje. Plujesz mu w pysk a on i tak twierdzi, że deszcz pada. taka to gadzina.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:34 Czw 9 Kwi 2020    Temat postu: Re: 1 Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
filuś napisał:
W Warszaw ie dzi umarło wszystkich 32 osoby na covid 8 ale Trzaskowski się rzuca i chce żeby wszystkich ujac że mieli covida. Przecież to się robi nawet już nie śmieszne
debilu , pisowski (słowo zostało usunięte) nie manipuluj warchole!!! Wyraźnie powiedział , że umarły 32 osoby , którym W KARACH ZGONU napisać - przyczyna śmierci KORONAWIRUS !!!!!!! Weź Ty spierd///laj ciulu jeden!!!

Brawo.
Szkoda, że tu nie ma moderatora co by bana na fiuta postawił tylko automat co brzydkie słowa usuwa. Evil or Very Mad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:29 Czw 9 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
A gdzie oni wogole znajdują tych niby zakażonych codzień
Bo Niemcy twierdza że będą zakażenia w 59mln czyli wszyscy przejdą objawy kataru a starsi kaszlu .
PROSTA ZASADE BYM PRZYJAL 55+ KWARANTANNA DO ODWOLANIA RESZTA DO ROBOTY A nie takie szukanie po ośrodkach DPS kolejnych zakażeń a gospodarka przynosi straty zwykłym ludzia

Ty kretynie. A w DPS-ach nie ma zwykłych ludzi? Plwam na twój pysk.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2500, 2501, 2502  Następny
Strona 187 z 2502

Skocz do: