Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię użytkowników claasa 68 i 78 interesuje mnie wszystko.( wydajność, komfort, awaryjność, wybrać heder 3,6m,czy większy)

Proponuje heder 3,9m .Ja mam taki w Do 76 i to czasani jest za mało bo w słabym zbożu brakuje pierwszego biegu a w życie czy rzepaku tez jest ok praktycznie cały czas chodzi na przyśpieszaczu.

 

Ja mam dominatora 86 i też heder 3.9m,bardzo często jeżdzę na 2 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem claas 96 sl lub 98 sl i sprzedający polecał mi raczej 96 i 98zwykłe tzn.bez hydrostatyku. Może ze akurat takie miał na placu. Stwierdził że w hydrostatach jest komfort.Ale jak przeciąże je mocno to się często rozlatują . Prosze o opinie.Ciekawjestem opini o hydrostatycznych i zwykłych tzn. mechanicznych DZIĘKI i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem claas 96 sl lub 98 sl i sprzedający polecał mi raczej 96 i 98zwykłe tzn.bez hydrostatyku. Może ze akurat takie miał na placu. Stwierdził że w hydrostatach jest komfort.Ale jak przeciąże je mocno to się często rozlatują . Prosze o opinie.Ciekawjestem opini o hydrostatycznych i zwykłych tzn. mechanicznych DZIĘKI i pozdrawiam.

 

też słyszałem że hydrostat jest słabszy od manualnej skrzyni siadają w nim jakieś elektrozaworki-ale wiem to tylko ze słyszenia,ja mam mechaniczną skrzynię,lepiej niech się wypowie ktoś kto ma hydrostat nawet nie koniecznie w claasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem claas 96 sl lub 98 sl i sprzedający polecał mi raczej 96 i 98zwykłe tzn.bez hydrostatyku. Może ze akurat takie miał na placu. Stwierdził że w hydrostatach jest komfort.Ale jak przeciąże je mocno to się często rozlatują . Prosze o opinie.Ciekawjestem opini o hydrostatycznych i zwykłych tzn. mechanicznych DZIĘKI i pozdrawiam.
Koło żniw ktoś pisał o hydrostacie, że pompa kosztuje 24 tysiące, czyli czasem tyle co kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Dominatora 96 i 98 oba na hydrostacie oba kombajny pracuja w bardzo ciężkich warunkach, i nigdy nie miałem problemu tam nie ma sie co zepsuc jezeli zastosuje sie dobry olej i czeste wymiany filtrów naprawde super maszyny polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dominik a na jakim oleju hydraulicznym masz kombajny claas a i jaki lejesz do silnika. Planuje zakup claasa 96sl lub 98sl na co zwrócić szczególnie uwagę przy kupnie

pozdrawiam:))

P.S Jak sprawdzić stan silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze stosuje oleje Fuchs do silnika Titan Cargo 10W40MC, do hydrostatu i hydrauliki Renolin B15. Jeżeli chodzi o silnik zwruc uwage czy nie ma problemu z zapaleniem i czy po odpaleniu zbytnio nie kopci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od zawsze stosuje oleje Fuchs do silnika Titan Cargo 10W40MC, do hydrostatu i hydrauliki Renolin B15. Jeżeli chodzi o silnik zwruc uwage czy nie ma problemu z zapaleniem i czy po odpaleniu zbytnio nie kopci.
Dominik- ciekaw jestem te oleje to są zalecane jako orginał czy można stosowć polskie zamienniki o dobrej klasie i czy można mieszać. Jeżeli tak to może ktoś podpowie jakie . Dzeki-pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oleje mi zalecono , słyszalem historie o siadaniu pomp hydrauliki pompy hydrostatu czy orbitrolu ale przewaznie okazywało sie ze stosowano jakies polskie oleje czy zamienniki i mysle ze to byl powod awarji, wiec na tym nie ma co oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie oleje mi zalecono , słyszalem historie o siadaniu pomp hydrauliki pompy hydrostatu czy orbitrolu ale przewaznie okazywało sie ze stosowano jakies polskie oleje czy zamienniki i mysle ze to byl powod awarji, wiec na tym nie ma co oszczedzac
Zgadzam sie. To jest wydatek 2-3 godz. usługi..A strat dużo większaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może Mi powiedzieć coś o kombajnie new holand 1550 jaką ma wydajność czy są gdzieś dostępne części i czy często sie psuje. Warto go kupić??

 

Kot2gust@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może Mi powiedzieć coś o kombajnie new holand 1550 jaką ma wydajność czy są gdzieś dostępne części i czy często sie psuje. Warto go kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

Czy ktoś wie z was kto i gdzie zaklada orginalną klimatyzacje do claasa dominatora 98 sl ewentualnie serwis znajduący się najbliżej centralnej polski.

Jaki to jest koszt może ktoś sie orientuje

POZDRAWIAM )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliscie ze we Francji kombajny sa kupowane jak ciepłe bułki?;/ podobno Rumuni i Polacy biora wszystko co sie rusza z hederem z rocznikiem po 1990... a jak nasi przywiozą to zaspiewają sobie cene ze... a i tak nie zdaza zjechac z lawety i juz maja nowych włascicieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

Czy ktoś wie z was kto i gdzie zaklada orginalną klimatyzacje do claasa dominatora 98 sl ewentualnie serwis znajduący się najbliżej centralnej polski.

Jaki to jest koszt może ktoś sie orientuje

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek 24m w krosniewicach jest taka firma co zakładaja klime chyba ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki marek . Jakbys mógł to dowiedz sie coś więcej co to za firma jakiś kontakt do nich. Ja mam twoje nrgg z forum kup-sprzedaj to póżniej zagadam ztobą No Hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co moze byc przyczyną wskazań obrotomierza w claas dominator 98 sl pokazuje mi obroty młócarni z tego co słyszałem ona jest dwu funkcyjna co jeszcze po wina pokazywać i jak sie ja przełącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko co moze byc przyczyną wskazań obrotomierza w claas dominator 98 sl pokazuje mi obroty młócarni z tego co słyszałem ona jest dwu funkcyjna co jeszcze po wina pokazywać i jak sie ja przełącza

Jeśli jest tak jak w 76 to pokazuje również prędkość jazdy a dokładnie to czy jedziesz na przyśpieszaczu czy nie.przełacznik jest kolo zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...