Skocz do zawartości
ankatell

Internet na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet z ery-bezprzewodowy z jego jakością -prędkością jest różnie.Płacę miesięcznie 48zł a modem kosztował około 700zł,było to w styczniu tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iPlus-a prędkość 250 wiec pliki wideo obejrzeć to trzeba czasu a

płacę 60 zł brutto , a modem za 1 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam orange i pochlastać się można ograniczenie 0,5 GB i nic więcej przez miesiąc nie zdziałasz płace 60zł modem kosztował 299zl na szczęście w marcu kończy się umowa nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zanim ktoś z was pójdzie do salonu orange niech pomyśli dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam orange i pochlastać się można ograniczenie 0,5 GB i nic więcej przez miesiąc nie zdziałasz płace 60zł modem kosztował 299zl na szczęście w marcu kończy się umowa nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zanim ktoś z was pójdzie do salonu orange niech pomyśli dwa razy

To znaczy żę po wykorzystaniu 0,5G nie masz dostępu

U mnie jest limit 1 G a potem spada prędkość do żółwia ale dostęp jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rzeczywista prędkośc trasferu przez EDGE - jak już piszecie że jesteście użytkownikami - wiem że to co w reklamówkach ma się nijak do rzeczywistości.

 

sam mam net przez satelitę, ale nie polecam bo jego jedyną zaletą jest to że jest, a no i teoretycznie nie ma limitów bo jest FUP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój idzie przez gprs więc najwięcej kiedyś to 25kB/s a po przekroczeniu limitu to 1,6 czasami 11,5 kbps/s więc ppr wtedy z minute się otwiera o ile nie zerwie połączenia. miałem okazje zobaczyć iplusa tyle że dla firm niby 7.2mb/sek a w rzeczywistości śmigał ok 36kB/s to i tak mój nigdy tej prędkości nie osiągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój idzie przez gprs więc najwięcej kiedyś to 25kB/s a po przekroczeniu limitu to 1,6 czasami 11,5 kbps/s więc ppr wtedy z minute się otwiera o ile nie zerwie połączenia. miałem okazje zobaczyć iplusa tyle że dla firm niby 7.2mb/sek a w rzeczywistości śmigał ok 36kB/s to i tak mój nigdy tej prędkości nie osiągnął
Przez GPRS nie osiągniesz 25kB/s bo to jest nawet teoretycznie niemożliwe, ale nawet na EDGE to nie jest źle.

 

36kB/s to jest właśnie bardzo dobry wynik na EDGE, ale też rzadki (wręcz teoretyczny ) więc może to UMTS, a te 7,2mb/sek to już najnowsza technologia, ale dostępna tylko w centrach największych miast ( o czym w reklamach się raczej nie mówi ). Trasfer będzie też zależał od rodzaju modemu, inny transfer będzie na GPRS klasy 8, a inny na GPRS klasy 12 ( analogicznie z EDGE ) i im wyższa klasa modemu tym i cena też większa.

 

Więcej o tym na http://www.bez-kabli.pl/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie założe neo 1mb bo nic innego ciekawego nie widzę
Chciałbym mieć taką możliwośc, ale poza netem satelitarnym który mam, a komórkowym który by mnie kosztował tyle samo czyli 120 złotych za 4GB ja akurat nie mam wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie założe neo 1mb bo nic innego ciekawego nie widzę

Polecam, choć wszyscy wieszają psy na tepsie to trzeba przyznać, że neostrada działa doskonale. Ja mam już prawie rok opcję 512 i jak do tej pory nie było żadnych problemów, choć odległość od centrali po kablu wynosi jakieś 6 kilometrów... Jedyny problem był z zamontowaniem, bo nie było tzw możliwości technicznych i trzeba było "dogadać się" z monterami. Wcześniej myślałem o satelitarnym+GPRS, ale na szczęście zorientowałem się na czas co to warte... Radiówkę też koleś początkowo chciał zakładać, ale okazało się, że za daleko do nadajnika. Ja jestem z neo zadowolony...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neostrada ma jedna wade, przynajmniej u mnie zdaża się czasami że zrywa połączenie na kilka sekund. Ale za to limity na neostradzie to tylko teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
neostrada ma jedna wade, przynajmniej u mnie zdaża się czasami że zrywa połączenie na kilka sekund. Ale za to limity na neostradzie to tylko teoria

Przecież od marca czy kwietnia nie ma już żadnych limitów dla neo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi neo rządzi i nikt nie narzeka. Czasem zrywa połączenie ale tylko tym którzy mają najdalej od centrali. Ja mam jakieś 3,5km i zrywa mi raz na 3 dni... Teraz mam 1mb od marca biorę 2mb i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neo 1 mb od miesiąca, ok 5 km od centrali. Wczesniej miałem 256 to przez rok rozłączyło mnie moze ze 3 razy. drugi rok nie był taki dobry potrafiło mnie rozłanczać co kilka sekund. Niedawno cos poprzełanczali i narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrafiło mnie rozłączać co kilka sekund. Niedawno cos poprzełączali i narazie jest ok.

Nieraz zrywanie połączenia to wina wadliwego modemu - mój sąsiad tak miał. Thomsona wymienili mu na Sagema i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trzy modemy która u innych osób chodziły dobrze, potam podłączyłem enthernet trache stabilniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pampwie mam pytanie. Czy poleciliście by mi intenet bezprzewodowy do laptopa z sieci komókowej. Teraz jest tego dosyć sporo na rynku. iplusy, bluconekt itp. Jak to sie sprawuje, strony szybko wchodzą, i jak wglądają rachunki za te cuda ??

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadałem orange nie polecam jak masz daleko do nadajnika. a prędkości GPRS to mało kogo zadowolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blue conekt chodzi mi na na tym troszeczke szybszym gprs nie moge powiedziec ze internet mi smiga ale za to chociaz jest bo w tpsa u nas to tragedia ,slaba linia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez ściągania filmów trudno przekroczyć 5 GB. na filmach z youtbe , my video i oglądaniu stron dobijam do 3.5-4 GB. internetu używają wszyscy domownicy bo ten modem pozwala podłączyć kilka komputerów praez WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...