Skocz do zawartości
gutekaa

Zakładanie dojarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałam się dowiedzieć czy ma ktoś doświadczenie w zakładaniu dojarki przewodowej?Mam na oku Polanesa z 99r przewodowego do tej pory leciałam na zwykłej starej Alfa Laval bezprz. tylko nie wiem jakie są jej wady i zalety.Czy można ją założyć nie będąc monterem,na co zwracać uwage itp.Bardzo prosze o jakiekolwiek info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie dojarki przewodowej najlepiej powierzyć osobie doświadczonej. Ważne są zasady, o których można napisać sporą broszurę. Trzeba mieć również właściwe narzędzia i części, bez których nie da się tego zrobić. Warto aby ktoś kompetentny potwierdził które elementy dojarki są jeszcze dobre, a wszystkie elementy gumowe powinno się wymienić.

Co do "Dramińskiego", to "raczej" się sprawdza. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję i do niej się stosować. Należy pamiętać, że przewodność mleka dla różnych krów jest inna, stan zapalny będzie też występował dla różnych "elektrycznych" wartości. Po pomiarze krowy urządzonko powinno się przynajmniej przepłukać, zanim zmierzymy następną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam instrukcj!Ile mleka trzeba wlać do miarki,im mniej mleka tym wyższy odczyt????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,otóż do tej używałem dojarkę konwiową prod.czeskiej,jednak z braku do niej części zmuszony byłem kupić dojarkę bańkową AGROMET ARCHIMEDES ALFA LAVAL używaną.Po zdemontowaniu czeskiej mam zamiar podłączyć tę zakupioną pod istniejącą instalację rurową.Mam pytanie do czego jest rura zbrojona gumowa znajdująca się na wylocie pokrywy zbiornika próżniowego( z boku zbiornika) i do czego to podłączyć? Proszę o szybką poradę gdyż jutro podłączam dojarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem,otóż do tej używałem dojarkę konwiową prod.czeskiej,jednak z braku do niej części zmuszony byłem kupić dojarkę bańkową AGROMET ARCHIMEDES ALFA LAVAL używaną.Po zdemontowaniu czeskiej mam zamiar podłączyć tę zakupioną pod istniejącą instalację rurową.Mam pytanie do czego jest rura zbrojona gumowa znajdująca się na wylocie pokrywy zbiornika próżniowego( z boku zbiornika) i do czego to podłączyć? Proszę o szybką poradę gdyż jutro podłączam dojarkę.
Rure połącz z przewodami rozprowadzającymi podciśnienie po bobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,otóż do tej używałem dojarkę konwiową prod.czeskiej,jednak z braku do niej części zmuszony byłem kupić dojarkę bańkową AGROMET ARCHIMEDES ALFA LAVAL używaną.Po zdemontowaniu czeskiej mam zamiar podłączyć tę zakupioną pod istniejącą instalację rurową.Mam pytanie do czego jest rura zbrojona gumowa znajdująca się na wylocie pokrywy zbiornika próżniowego( z boku zbiornika) i do czego to podłączyć? Proszę o szybką poradę gdyż jutro podłączam dojarkę.
Rure połącz z przewodami rozprowadzającymi podciśnienie po bobrze .
Tak ale w tej rurze o której mowa jest wydmuch powietrza natomiast zasysanie jest w rurze wylotu z tłumika i wtym jest cały dylemat.Wiem o tym gdyż podłączałem pod napięcie trójfazowe i taki był efekt.Mam włącznik który na przestawieniu od pozycji 0(zero) w prawo obraca wirnik silnika w jedną stronę,a po przestawieniu w lewo w drugą stronę.W obu przypadkach efekt był identyczny:wydmuch z rury przy pokrywie zbiornika próżniowego,a zasysanie w rurze tłumika wylotu.Co jest grane, nie mam pojęcia?Poradżcie coś szanowni rolnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę jeszcze podziękować gufrowi za zainteresowanie moim problemem,ale jak napisałem w ostatnim poście problem jest złożony,a może coś na to poradzisz.Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie masz strzałkę która pokazuje kierunek obrotów . Uruchom sprężarkę i dotknij sztywną słomą lub cienkim patyczkiem do wentylatora silnika (z tyłu silnika przez otwór w osłonie ) , kierunek ugięcia słomy pokaże ci rzeczywisty kierunek obrotów . Nie sugeruj się przełącznikiem , jest źle podłączony . Jeśli są złe obroty , zamień dwa dowolne przewody fazowe (najlepiej przy silniku) i sprawdź ponownie . Nie wiem jaki masz typ przełącznika lewo/prawo , ale jest źle podłączony i nie spełnia swojej funkcji . Oryginalny załącznik ma dwa przyciski załącz/wyłącz i wbudowany termiczny wyłącznik przeciążeniowy .

Powodzenia przy uruchamianiu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwarzaj przy podłączaniu odwrotne obroty mogą uszkodzić szczotki w pompie prużniowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę podziękować gufrowi i Bodziowi55 za porady na forum.Dzisiaj dojarkę podłączyłem wg Waszych porad i działa bez zarzutu.Dziękuję i pozdrawiam.Rysiek B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek B. jak z kroniki policyjnej a okazuje się bardzo miły człowiek

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysiek B. jak z kroniki policyjnej a okazuje się bardzo miły człowiek

 

pozdrowionka

W kronice policyjnej widniałoby raczej Ryszard B. ale to ciekawe spostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie ile mozne kosztowac cale wyposarzenie hali udojowej uzywane z okolo 3-5 dojkow(czy jak wy to nazywacie) ze schladzalnikiem, powiedzmy 10 letnie, jakis bardziej znanych firm, nie pytajcie sie o szczegoly tylko jakies mniej wiecej przedzial cenowy. Pytam gdyz pracuje w na wyspach i mam konakt z farmerami, ktorzy czesto zrezygnowali z produkcji mleka a nie maja co z tym wszystkim zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...