Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:34 Sob 18 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 2663, 2664, 2665  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 19:37 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w Danii to u nas za chwile.Uciekac ze wszystkim co przypomina kurę i wykopać glebsze doły na grudzień . Ciekawy jestem bardzo co się stanie w grudniu, jak tam powtórka z października w ilościach żywca, jeszcze większa, bo doszli indyczarze ( brak indyka żywego na grudzień) a zbyt będzie mniejszy o połowę w eksporcie niż w pazdzierniku. Ile będzie 1.50? 1? 1 i 30% do dołu w lesie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 17:48 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też w D....
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 16:12 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ptasia już w DE Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 15:19 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malutki pozytyw w tych ciężkich czasach. Nie są to ilości duże ale no pozytyw.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-mozemy-juz-eksportowac-mieso-drobiowe-na-razie-otwieraja-sie,nId,4830581
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 14:06 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:
hybro3 napisał:
Ale to dziwne bo u nas płacą 3.1netto max .Musi tym Uniszkom brakować a może to zwykły bankrut? Nie wiem.

nic dziwnego
oni kasę robią na kurczaku z "S" to mogą sobie pozwolić na taką cenę

widocznie dawno S nie było, ostatnio ode mnie chcieli za kurczaka z S 1,5 ale to było przed koronaświrusem
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:29 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="egg2PL"][quote="hybro3"]Ale to dziwne bo u nas płacą 3.1netto max .Musi tym Uniszkom brakować a może to zwykły bankrut? Nie wiem.[/quote]

nic dziwnego
oni kasę robią na kurczaku z "S" to mogą sobie pozwolić na taką cenę[/quote]

No i wszystko jasne. Płacą 1,2 netto za żywiec z salcią to mogą sobie pozwolić na 3,5 netto za dobrego kurczaka.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 12:57 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Ale to dziwne bo u nas płacą 3.1netto max .Musi tym Uniszkom brakować a może to zwykły bankrut? Nie wiem.

nic dziwnego
oni kasę robią na kurczaku z "S" to mogą sobie pozwolić na taką cenę
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:52 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:48 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tesciu"]Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego Uniszki w tym zestawieniu poniżej, wyszły z cena 2,50? Tzn z czego wynika taka rozbieżność?[/quote]

Witam. To na pewno czeski błąd. Pewnie płacą 3.5 netto a ktoś błędnie wpisał złotówkę taniej. Żywca w listopadzie jest dużo mniej niż w pażdzierniku.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 11:48 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego Uniszki w tym zestawieniu poniżej, wyszły z cena 2,50? Tzn z czego wynika taka rozbieżność?
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 10:26 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale poszukiwanie jest oby sie to n cynkę przełożyło
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 09:58 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex 3 , 3,10
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 09:37 Pon 2 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może niech Morawiecki odkupi wszystkie kurczaki tak jak chryzantemy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:12 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do grudnia 80% świata będzie w Lockdownie a połowa kur pójdzie do dołu. Ciekawe co powiedzą forumowi mędrcy, którzy mówili, że powtórne lockdowny są niemożliwe, podobnie, jak niemożliwa ich zdaniem była druga fala pandemii, a covid to fikcja
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 22:30 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozecie sobie pisać, marzyć, śnić, ale produkcja kurczaków nie spadnie na tyle ile trzeba. Z moich znajomych hodowców tylko dwóch nie wstawia kurczat na zimę. Reszta jedzie zgodnie z harmonogramem. Z reszta wcale sie nie dziwię, bo np w moim przypadku w tym roku nie dostalem lepszej ceny niż 3,25, więc tak naprawdę nic nie zarobiłem. A jeśli ktos tylko hoduje kurczaki to co ma zrobic? Nie ma innego dochodu. Maja nadzieje, ze jakos to bedzie... A w przyszłym roku nie bedzie lepiej niz w tym. A koszty ciagle ida do góry...
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:38 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-70%
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 21:12 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Sugeruje przeczytać post S69 poniżej, bo dobrze obrazuje problem. Może przestaniecie w końcu pisać te bzdury, że ludzie nie przestali jeść. Nie przestali, ale po pierwsze w eksporcie dzieje się to co opisał S69 , po drugie spada spożycie w skali globalnej o setki tysięcy ton przez to , że ludzie jedzą inaczej, bo nie ma imprez, bo zamknięte są KFC, mcdonaldy i tysiące innych tego typu, w których ludzie jedli np pół kurczaka zamiast 3kanapek w domu. I sytuacja nie wróci do normy przez minimum rok, jeśli nie dwa, a są prognozy ekspertów, mówiące o 5latach z powodów których nie chce mi się opisywać

Pół kurczaka jedli a drugie pół wyrzucali
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:40 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugeruje przeczytać post S69 poniżej, bo dobrze obrazuje problem. Może przestaniecie w końcu pisać te bzdury, że ludzie nie przestali jeść. Nie przestali, ale po pierwsze w eksporcie dzieje się to co opisał S69 , po drugie spada spożycie w skali globalnej o setki tysięcy ton przez to , że ludzie jedzą inaczej, bo nie ma imprez, bo zamknięte są KFC, mcdonaldy i tysiące innych tego typu, w których ludzie jedli np pół kurczaka zamiast 3kanapek w domu. I sytuacja nie wróci do normy przez minimum rok, jeśli nie dwa, a są prognozy ekspertów, mówiące o 5latach z powodów których nie chce mi się opisywać
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 18:45 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A myślisz że robienie paszy to jest pstryk i już? Do tego potrzebna jest cała infrastruktura, która żeby dobrze to robić to też trochę kosztuje to raz. A dwa, to musisz surowiec kupić dobrej jakości w oczywiście jak najlepszej cenie. Obserwować rynki, kalkulować i przewidywać bo soję kupić za 2 tys to nie jest problem. Ale wszystko dopiąć tak żeby było to opłacalne to już tak.
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 18:23 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam -------Ja proponuję zaczymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 18:15 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kolega jest w bledzie mieszanie paszy przy dzisiejszych kosztach surowcow jest wogole nieoplacalne . Wiem bo to robie od 25 lat.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 18:14 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musicie zrozumieć jeden problem. Lockdown to poważny problem dla eksporterów mięsa NoName (czyli między innymi polskiego) które nie wypracowało sobie takiej renomy jak belgijska czekolada czy szwajcarski ser. Nasze ptaki idą prawie w 100 prc do UE jako nabity na pręt kebab albo filet w tonowym zbiorczym opakowaniu do sieci barów pod Londynem (jest takie miasto w Angli ;) ) Jak Często podrózuje po Europie to nigdy nie widziałem w markercie w Niemczech czy Danii Irlandi, Francji Szwajcarii i innych krajach 1-go świata w lodówce czy zamrażarce mięsa z Polski. Raz tylko w Czechach mi się ten wyczyn udał. To oznacza że przy lockdownie klienci sami wybiorą mięso w lodówce. I zapewniam że niemiec nie wybierze polskiego drobiu. Bo nie chce i nawet takigo nie ma do wyboru. Co to oznacza dla nas producentów pomyślcie sami.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 18:00 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek63 napisał:
Ponoc od poniedzialku pasza u niektorych pasza ostro w gore Twisted Evil

Dobrze!
Jeszcze ze dwie takie podwyżki i naprawdę tanie , TANIEj
Bedzie mieszac pasze domowymi sposobami typu srutownik.
Czas otworzyc oczy. Paszy nic takiego nie ma żeby miała drożeć w nieskończoność. Ale utrzymanie korporacji w czasach kowitasa , noo to co innego.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:43 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieprawda. Póki co są odwołane bez deklaracji kiedy następne, więc nie jest tak jak mówisz. Będzie tak jak kiedyś pisałem, nie będę powtarzał , wnikliwi którzy śledzą i myślą zarabiają kasę , osły co to ino świnta i świnta na każdym rzucie robią plecy. I tak właśnie trochę rynek się oczyści może
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:27 Nie 1 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największe wstawienia między 20 styczeń a 20 luty także kolejny rok macie zero bo w tym roku było w miarę w marzec maj lip wrzes list to następny będzie dno o czym was będzie już informował oszołom
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 2663, 2664, 2665  Następny
Strona 200 z 2665

Skocz do: