Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przytrafiło się zamieszanie w najgorszym z możliwych momentów, gdyż dopiero ten tydzień pokaże co się dzieje na rynku, jak ludzie zareagująi. A jednoczśnie w tym tygodniu trzeba zaplanować sprzedaż na okres świąteczny. Jeżeli chodzi o Wrocław to zauwarzyłem minimalny spadek, ale minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich: Co do GRYPY to mam mieszane mysli w medjach gadają że z rejonu zagrożonego nikt nie chce jaj kupowac zresztą się zabardzo nie dziwie,tylko te miejsce będą musiały inne kurniki wypełnić z innych rejonów Polski i czy wtedy nie powstanie ciąg na jaja co pociągnie cene,lub odwrotnie siądzie wszędzie sprzedaż bo ludziska ogarnia psychoza.Piszcie jak tam w Polsce i w strefie zapowietrzonej jakie nastroje . Pozdrawiam i solidaryzuje się z tymi co ich ta tragedia dotkneła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby siadła sprzedaż jajek, może być jedynie chwilowe zachwianie, idą święta, ludziska będą robić ciasta, a jajka niczym bardzo nie zastąpi, może będą mieli opory, ale będą musieli to jajko kupić, co innego z brojlerem, tu może być niestety (słowo zostało usunięte), bo jak nie drób to wieprzowina, jak nie wieprzowina to wołowina, itd. Także uważam, że Wy "nioskarze" możecie być raczej spokojni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Na południu ceny bez zmian a zejście raczej normalne przynamniej z mojej perspektywy tzn. producenta. Jeśli chodzi o hurtowników to opinie były sprzeczne. Jedni mówili że zejście spadło inni że ludzie nie panikują i jest normalnie. Jaja z terenu zapowietrzonego tez się sprzedawały i podobno jutro mieli mieć w Katowicach dostawę z tego terenu. Nie bede pisał dokładnie od kogo ale wg mojej wiedzy z fermy na której dziś wykryto PG. Współczuje fermiarzom z rejonu Żuromina bo ich sytuacja jest bardzo nie wesoła Pozdrawiam i bez paniki a zwłaszcza opuszczania ceny(równiez przez hurtowników) bo to jeszcze bardziej zaszkodzi sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !! W tej nieciekawej sytuacji w jakiej sie znalezlismy na pierwszym miejscu stawialabym na dbalosc o dezynfekcje w szerokim tego slowa znaczeniu !!!! Samochody wjezdzajace na kazda z ferm obojetnie jak daleko nie lezy od OGNISKA PG dezynfekowac !!! bo nikt z nas nie wie gdzie dane auto bylo wczesniej.... zagrozeniem sa rowniez palety ktore kursuja z fermy do handlarzy i na odwrot..... Tak ze ostroznosci nigdy za wiele bo jesli choroba sie rozsieje to dostaniemy po kieszeni WSZYSCY bez wyjatku producenci a takze hurtownicy !!!! Jesli chodzi o ceny to u nas bez zmian...1A-0.27 1B-0.25 itd. Choc ludzie pytaja czy jaja nie zarazone ? ((( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to jak to się zaczeło? Bo wszędzie się mówi że wykryto wirus. Ale jak go wykryto, padło komuś całe stado czy jak. Bo nagle wykryto tu, i tam i siam. Mnie to raczej wygląda na poszukiwania wirusa w polsce po fermach, bo zaczeło się od indyków które wiadomo padają jak się pierdnie i odrazu przylatuje komisja bo pewnie myśleli że paszą struli, a tu psikus. No to wtedy weterynarze zaczeli latać po kurnikach w rejonie i szukać. Czyż nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie skrzynki plastikowe na jajka oferty prosze kierowac pod nr 606 78 25 68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie ma dziać z jajkiem? Jako nowy forumowicz wypadałoby napisać o sytuacji w swoim rejonie a nie zadawać bezsensowne pytania. Bo inaczej nigdy nie będzie tu porządnej wymiany informacji i poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik popieram !! A coz to za pytanie na 4 dni przed Swietami B.N. Jajo idzie jak cieple bulki...my z Wielkopolski to wiemy ) A po Swietach coz..... zobaczymy... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2008 zyczymy Wszystkim na forum !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie cenki bez większych zmian i tak na mazowszu wynoszą :S-29gr 1a-27gr 1b-25gr 2a-22gr

Fakt-ptasia grypa popsuła trochę handel przed świętami.

Wyrazy współczucia dla hodowców z okolic Bieżunia oraz tych bezpośrednio dotkniętych problemem grypy....

Moje fermy znajdują się zaledwie 20km od Bieżunia gdzie też mam problemy ze sprzedażą stąd małe obniżki.

Jaki będzie styczeń-nie wiadomo...

 

Pozdrowienia dla Wszystkich zwłaszcza kolegów którzy stracili całe hodowle.

 

 

SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do sprzedania ok. 150 skrzynek ładnej swieżej M-ki. Jak ktoś by potrzebował prosze o kontakt na podany nr tel 018 3513033. Województwo małopolskie, cena i transport do uzgodnienia telefonicznie.

Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekofarmir a ty 20 km od biezunia to wisniewo kozlak jestes posel po ta? nie ciesz sie tak bo i na uklady sa rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie sposob jak rozpier..ic branze ? ................................... otoz wy mniejsi hodowcy abo rozwijajacy sie albo krotko w branzy nie przetrwacie inni beda mocniejsi mimo ze moze poszkodowani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku !! Zycze samych pomyslnych dni i duzo zdrowia !! A teraz moze troche konkretow . Ceny jak co roku lekko spadly ale nie dajmy sie zwariowac bo wniosek z tego ze bez konkretnych powodow co niektorzy szaleja i sprzedaja 1A nawet po 0.24 to troche nie powazne... a jak to sie ma do tego ze zywnosc drozeje od Nowego Roku...??? nasza branza jak zwykle charytatywnie bedzie produkowala ?? Apel o nie panikowanie ze sie zebralo pare palet na magazynie to normalne Ceny u nas na fermie 0.23-1B i tak co 2 gr..Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy , zastanawiam się czy cena 1b -0,23 , 2gr. góra , dół, jest już całkowicie obowiązującą . Z tego co wiem część ferm obstaje przy cenach 1gr. wyżej (pomimo ,że zejście słabe) - jakie są wasze prognozy na nadchodzący tydzień ? POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do zejścia to moim zdaniem jest jest wyjątkowo dobre jak na okres poświąteczny(przynajmniej ostatnie dwa dni). To że sie zebrało kilkanaście palet towaru jak słusznie pisze kolega poniżej wcele nie jest niczym nadzwyczajnym. Podstawa to NIE PANIKOWAĆ!!! Co do cen to są wśród producentów egzemplarze którzy proszą żeby ich "poratować" i zabrac np. 1A po 0,23 Szanujący swoja pracę fermiarz sprzedaje na dziś 1A po 0,26 plus VAT loco ferma. I radze się tej ceny trzymać bo koszty nam nie spadają a raczej wzrastają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry chcialem sie dowiedziec jakie sa srednie ceny jaj ekologicznych i czy znacie jakies fermy jaj ekologicznych w zachdniopomorkim??? z gory dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich: Koledzy i koleżanki po co te kity już nikt i tak w to nie wierzy 1A-27 he he spokojnie można kupić dziś po 25gr. Magazyny raczej pełne skoro producęci sami szukają zbytu.Pisać sobie można nawet 1A-30gr. ale kto to kupi namawiam jesli już ktoś decyduje się coś napisać to żetelnie i uczciwie bo o to przecież chodzi jeżeli nie to po jakie licho to forum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pisać na forum o stanie faktycznym na swojej fermie i to czynię trudno mi wypowiadać się o innych , myślę że sami to zrobia najlepiej .JESZCZE RAZ POTWIERDZAM ZEJSCIE W ŁÓDZKIM BARDZO DOBRE MAGAZYNY PUSTE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...