Skocz do zawartości
Technik rolnik

Zgłoszenie o wytwarzaniie pasz we własnym gospodarstwie.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry

Wie ktoś może o co chodzi z tym zgłaszaniem przez rolnika do powiatowego inspektora weterynarii wniosku o wytwarzanie pasz we własnym gospodarstwie? Przecierz kiedys już taki wniosek sie składało? Trze go złozyć jeszcze raz? Jakie wymogi związane z tym rozporzadzeniem?[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to składałeś wniosek że do końca roku 2007 dostosujesz sie do wymogów, a teraz że się dostosowałeś...

 

A rozporządzenie to jedno, ale na kontrolach (które maja się teraz zacząć) to dla co niektórych mogą być rzeźnią;

 

Te wymogi jak znajdę to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda nie grożnie(chodzi o tekst dyrektywy) ale jest dużo nie-domówień.Sam składałem oświadczenie dwa lata temu i jeszcze nie udało sie zrobić wszystkiego. Myślę ze dużo będzie zależało od Powiatowego Weterynarza. Jeśli będzie ambitny to mogą być problemy. Tak było przy atestach odnośnie mleka. Póki co trzeba ściemniać na kontroli. Dobra gadka moze załatwic wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za opracowaniem PIWet:

Z dniem 1 stycznia 2008r. mija termin składania do Powiatowego Lekarza Weterynarii oświadczeń o spełnieniu wymagań Rozporządzenia (WE) Nr 183/2005 ustanawiającego wymagania dotyczące higieny pasz. Powyższe oświadczenie można otrzymać w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Wągrowcu oraz u lekarzy wolnej praktyki lub pobrać na stronie internetowej www.wiw.poznan.pl oraz www.wetgiw.gov.pl. Wypełnione oświadczenia należy złożyć w właściwym Powiatowym Inspektoracie Weterynarii osobiście lub przesłać drogą pocztową do końca 2007r.

Przypominamy: powyższe Rozporządzenie dotyczy m.in. rolników trudniących się uprawą i zbiorem roślin: zbóż, roślin okopowych i innych stanowiących materiał paszowy, przechowywaniem, transportem oraz wprowadzaniem na rynek tych produktów rolnych, a także mieszaniem pasz wyłącznie na potrzeby własnego gospodarstwa oraz żywieniem zwierząt przeznaczonych do produkcji żywności.

Najważniejsze wymagania niniejszego Rozporządzenia to:

1. Działać na rynku pasz tak, aby chronić produkty rolne przed zanieczyszczeniem i psuciem się.

2. Pomieszczenia, w których odbywa się produkcja, przechowywanie, przetwarzanie, sortowanie i pakowanie, a także urządzenia i pojemniki wykorzystywane do w/w celów utrzymywać w czystości, a jeśli to konieczne wykonać dezynfekcję.

3. Do pojenia zwierząt oraz tam, gdzie to niezbędne stosować czystą wodę o odpowiedniej jakości.

4. Materiały paszowe (ziarno) oraz pasze chronić przed dostępem zwierząt oraz szkodników (szczelne drzwi i okna w pomieszczeniach do magazynowania pasz).

5. Opakowania, w których przechowuje się pasze nie powinny stwarzać zagrożenia ich zanieczyszczenia.

6.Obiekty i urządzenia do zadawania paszy i pojenia zwierząt powinny być zaprojektowane, skonstruowane i zainstalowane tak, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia paszy oraz regularnie czyszczone.

7. Regularnie usuwać materiały ściółkowe oraz odpadki, aby nie dopuścić do zanieczyszczeń i rozwoju pleśni.

8. Pojazdy używane do transportu pasz w gospodarstwie należy utrzymywać w czystości.

9. Pasze lecznicze oraz inne przeznaczone dla poszczególnych gatunków zwierząt przechowywać w sposób ograniczający ryzyko podania ich zwierzętom dla których nie są przeznaczone.

10. Prowadzić dokumentację dotyczącą:

1) każdorazowego zastosowania: środków ochrony roślin, preparatów biobójczych, nasion genetycznie zmodyfikowanych,

2) pojawienia się szkodników lub chorób,

3) wyników analiz próbek produktów pierwotnych lub innych próbek pobranych w celach diagnostycznych,

4) źródła i ilości paszy w każdej partii przyjmowanej oraz przeznaczenia i ilości każdej wydawanej partii paszy.

Jednocześnie informujemy, że po 01 stycznia 2008r. Inspekcja Weterynaryjna będzie bezwzględnie wymagała przestrzegania od rolników oraz innych podmiotów działających na rynku pasz stosowania pasz pochodzących wyłącznie z zakładów zarejestrowanych lub zatwierdzonych zgodnie z niniejszym rozporządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie a do kiedy to trzeba zgłosic , bo dopiero co dostałem informacje o takim oswiadczeniu i wziołem oswiadczenia.

 

Ale po kiego to jest potrzebne jak ja niezajmuje sie chodowla tylko uprawa zbuz i warzywek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak nie złożę takiego oświadczenia?

2 lata temu składałem, ale to tak dawno temu, że zapomniałem o wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANEK - Z dniem 1 stycznia 2008r. mija termin składania do Powiatowego Lekarza Weterynarii oświadczeń o spełnieniu wymagań. Wystarczy DOKŁADNIE przeczytac.

 

SZTUM - idź do Pow. Lek. Weterynarii - i bedziesz jaśnie oświecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co będzie jak nie złożę takiego oświadczenia?

2 lata temu składałem, ale to tak dawno temu, że zapomniałem o wszystkim

 

To według przepisów lekarz bedzie mogł ustanowic zakaz na sprzedaz np. świń które karmisz swoja pasza. Tak gdzieś czytalem ale reki uciąć nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zgłoszenia jest teraz PRZESTĘPSTWEM! sam mam sprawę w sądzie o nie zgłoszenie do Lekarza Weterynarii hodowli zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak zgłoszenia jest teraz PRZESTĘPSTWEM! sam mam sprawę w sądzie o nie zgłoszenie do Lekarza Weterynarii hodowli zwierząt.
Kur..wa sam teraz nie pamiętam czy składałem ,po niedzieli lecę do PIWetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kąd wiecie że trzeba złożyć takie oświadczenie??? U nas nikt o takim czymś nic nie wie!! a wydaje mi sie z tego co piszecie że to potrzebna nawet jest a skoro takie potrzebne to hyba ktoś powinien o tym zawiadomić nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wiemy. Takie sa przepisy. Zawiadomic? To moze jeszcze druk wniosku przywiezc do domu co? A slyszales o tym z e nieznajomosc prawa szkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądż taki mądry i zgryżliwy! jak cie kultury nie nauczyli to może jeszcze raz do szkoły!! ja sie okolicznych rolników pytałem i nikt nic o tym nie wie. A to że chce sie dowiedzieć czy was ktoś o tym powiadomił to co tak cie denerwuje to sobie może jakiś kropli zażyj hyba od tego jest forum żeby sobie informacje przekazywać jak chcesz ludzi wkurzać to sobie poszukaj kogoś innego! cirkawe czy jak z kimś prosto w oczy gadasz to też taki błyskotliwy jesteś?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stron internetowa Głównego inspektoratu Weterynarii, tam jest wszystko opisane i s druki do ściągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nic nie pisze że trzeba takie oświadczenie złożyć z tego co wiem to ojciec składał wniosek o przedłużenie terminu w którym trzeba sie dostosować do tych przepisów ale o tym że sie dostosowałeś już to nic takiego nie ma i u nas nikt takiego oświadczenie do powiatowgo lekarza weterynarii nie składa. wniosek o wydłużenie terminu w którym należy sie dostosowac to wszyscy składali. Dla mnie to troche dziwne bo jesli takie oświadzcenie byłoby takie bardzo potrzebna to napewno jakieś informacje do nas by doszły czy też z gminy czy nawet z mleczarni bo jeśli lekarz by wstrzymał możliwość odstawiania mleka to i mleczarnia by starciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paktofonikas napisał że może jeszcze druki do domu przywieżć,a czemu nie u nas sołtysi rozwieżli druki potem wypełnione odwieżli do PIW-tu,no ale ja jestem z wielkopolski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało do końca grudnia zgłosić zgodnie z wymogami Rozporządzenia NR 183/2005 ble ble ble podmiot działający na rynku pasz. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii w zakładce pasze jest gotowy druk do ściągnięcia, jak nie wierzysz to tam zadzwoń. Mnie ciągle ścigają weterynarze i uprzedzali mnie o tym, poza tym mam dobrego doradce od spraw formalnych z ODRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przedtem jak sie składało ten wniosek to też go sołtysi rozwozili dlatego sie dziwie że teraz też tak nie było musze coś ztym zrobić bo mi jeszcz sie ten powiatowy do czegoś naprawde doczepi i problem będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bądż taki mądry i zgryżliwy! jak cie kultury nie nauczyli to może jeszcze raz do szkoły!! ja sie okolicznych rolników pytałem i nikt nic o tym nie wie. A to że chce sie dowiedzieć czy was ktoś o tym powiadomił to co tak cie denerwuje to sobie może jakiś kropli zażyj hyba od tego jest forum żeby sobie informacje przekazywać jak chcesz ludzi wkurzać to sobie poszukaj kogoś innego! cirkawe czy jak z kimś prosto w oczy gadasz to też taki błyskotliwy jesteś?????????

 

W którym miejscu wyraziłem sie niekulturalnie?Z tego co widze to Ty sie dajesz ponosic emocjom.Skoro ludzie składali wniosek o wudłużenie terminu do przystosowania sie to jakis tam termin był wyznaczony. I upłynał z koncem roku.W telewizji o tym mowili. Przynajmniej w naszej białostockiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapytałem z kąd wiecie to ty mi takim ironicznym tekstem wyskakujesz jak to ja bym jakiś zacofany był albo co. U nas telewizja białostocka nie nadaje ale nadaje inna i tam nie mówili z okolicznyh rolników nikt o takim oświadczeniu nic nie wie to jak sie ktoś zapyta kulturalnie to normalnie odpowiedz a nie głupich odpowiedzi udzielasz jak to by ktoś głupi był a jak głupio chcesz psac to nie pisz wcale i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...