Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś posypuje siano chwile przed zwinieciem w bele ?? słyszałem ze siano w tedy sie nie grzeje a krowy lepiej jedzą czy to prawda?? sąsiad mi opowiadał jak był u znajonego to widział jak worek z solą był przyczepiony do zaczepu z przodu prasy i z małej dziurki sypie sie sól wychodzi mu ok 5-6 kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje sól ale nie przed praso tylko w stodole na pęczki (małe kostki). układam werstwe pęczków i potem posiewam solo. ?Jest napewno bezpieczniej niż bez soli a i napewno lepiej jedzo.

 

Znajomy posypywał solo trawe na polu krowom żeby jepiej wyżerały. Efekt był taki że pole wyglądało jak by kosiarko ścioł żadnych nie dojadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farmer na 102 moj dziadek wlaziul(??włożył,właził??) w sumsiek(sąsiek) i solul(solił)

napisz jeszcze raz ten post

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś posypuje siano chwile przed zwinieciem w bele ?? słyszałem ze siano w tedy sie nie grzeje a krowy lepiej jedzą czy to prawda?? sąsiad mi opowiadał jak był u znajonego to widział jak worek z solą był przyczepiony do zaczepu z przodu prasy i z małej dziurki sypie sie sól wychodzi mu ok 5-6 kg na ha

My kiedyś soliliśmy siano z koniczyny. Ale tylko wtedy, gdy była niedosuszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuj i sąsiad to samo czynią,ale tylko wtedy,gdy siano nie jest właśnie dosuszone.A jak krowy to żreją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to robić. Lepiej suche siana zbierać a zwirzakom dać lizawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje jak siano niepewne a pogoda nagli kwas mlekowy podobnie jak przy sianokiszonkach.

Baloty wtedy się mniej grzeją a siano jest doskonałe.

A zamiast solenia lepsze lizawki bo można kupić wzbogacone w mikroelementy a krowy powinny same decydować ile soli pobrać.

W necie jest nawet doświadczenie na temat stosowania kwasu mlekowego przy sianie.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jest konserwantem i takie ma zastosowanie w przypadku przechowywania siana - stabilizuje warunki przechowywania siana i ogranicza rozwój pleśni. Owszem poprawia walory smakowe i pobieranie paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do JGD

 

Daj namiary na te doświadzenia z kwasem?

 

A jaki są koszty na balota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do JDG

Dzięki znalazłem

 

A jaki masz aplikator do tegoż specyfiku? Orginał czy coś sam majsterkowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikator sam zrobiłem opisałem ostatnio pobierznie w Temacie: Ciekawe pomysły rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...