Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

moze po prostu nalezy to odpowiednio mocno dokrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak czesto powinno sie wymieniac olej w skrzyni biegow w 330. Do tej pory tylko raz wymienilem olej po dotarciu a teraz mam na licznkiu 4100 motogodzin. Chyba juz pora na wymiane?Wie ktos po ilu motogodzinach powinno sie wymieniac olej w skrzyni wedlug instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki wszystkim za rady dotyczące odkręcania się śrób przy zwolnicy. Wymieniłem wszsytkie śruby na nowe, dokręciłem mocno i narazie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
może ktoś wie jaki może być powód odkręcania się zwolnic w C330 na lewym kole patrząc od tyłu. Urywają się śruby. Może ktoś mial taki problem i go rozwiązał.

 

 

 

Ja akuratnie mialem ten sam problem i to tez wlasnie w lewym kole patrzac od tylu.Doslownie odkrecaly mi sie 2 sruby ,,wymienilem je na inne i pozniej bylo wszystko w porzadku. Mam C 330 z 1976 ktora ma juz 2-gi silnik i nowe blachy oraz 4-te opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy można załozyć turbo do c330 albo interkuler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można załozyć turbo do c330 albo interkuler

Znowu się zaczyna?

Odpowiedź krótka, może dla niektórych bolesna: NIE. Uzasadnienie: Cześci silnika tego nie wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie wiem w ogole jak moyna wpasc na taki pomysl zeby zakladac do trzydzestki turbine.Ten ciagnik nadaje sie do pryewracania siana wiec na co mu turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi Dniowca, po co zakładać do Bucka Turbo. To jest ciągnik do prac łakaowych itp., ja np., niewyobrażam sobie żebym miał nim orać. Kiedyś u mojego wujka orałem trzydziestką na glinie, to była męka dla mnie i dla ciągnika i zaraz przesiadłem się na U914. Ale co roku oram zetorem 25K z trzyskibowym pługiem u dziadków w borach tucholskich, i to jest robota bo na pisakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Mateusz:Masz racje że oranie trzydziestka to męka, na 2 skiby w cieżkiej ziemi silnik ma konkretnie co robić.Nietety ja co roku musze orać trzydzistką:(Mam jeszcze c-360 i tym nawet na 3 skiby da rade , ale na 2 ciągniki zawsze sporo szybciej idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do Mateusz:Masz racje że oranie trzydziestka to męka, na 2 skiby w cieżkiej ziemi silnik ma konkretnie co robić.Nietety ja co roku musze orać trzydzistką:(Mam jeszcze c-360 i tym nawet na 3 skiby da rade , ale na 2 ciągniki zawsze sporo szybciej idzie.

jesli orka 330 na 2 skiby w ciezkiej ziemi to meka to jeszcze wiekszą męką jest orka 360 bedzie tam jeszcze wieksza meka. Gdybym nie mial 330 i 360 to moze bym uwierzyl ze w tym samym ciezkim polu 360 lepiej idzie z 3 skibami niz 330 z 2

przeciez 360 ma niewiele wiekszy uciag niz 330 i do tego w 360 blokada zwykle n ie dziala lub trzeba na niej stac aby nie wyskoczyla

U mnie w ciezkiej ziemi 914 z 3 skibami to sobie dobrze radzi a nie gosc bzdury pisze ze 360 na 3 skiby w ciezkiej ziemi dobrze idzie Ty chyba same piaski masz albo ta 360 z 3 skibami to dobrze idzie podczas podorywki Nie twierdze ze 330 w ciezkiej ziemi ma lekko, ale zawsze tam gdzie 330 ledwie idzie na 2 skiby to 360 na 3 skiby ledwie idzie albo w ogole nie ruszy

ZeJDZ NA ZIEMIE 360 w naprawde twardej ziemi z 3 skibami w orce nie pojdzie i moze silnik by dal rade ale 360 jest zbyt lekki i ma zbyt waskie kola oraz co tu duzo mowic blokade do dupy i dlatego w ciezkiej ziemi na 3 skiby za cholere nie pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

piszecie o tym czy c330 da rade na dwie skiby czy nie da to Ja zapytam się jakie jest inne wyjście "moze na 1 co albo na 3 skiby? Ale to tylko w kwesti mojego zdania na ten temat. Moze ktoś mi powie czy uzywanie blokady tylknych kół przez dłuższy okres czasu np. podczas orki jest wskazane bo w instrukcji obsługi napisali ze można używać tylko na prostej i na chwile. Ja podczas orki często używam tej blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bardzo durzu jezdze na blokadzie. Moja dwudziestoletnia trzydziestka prawie zawsze orze na blokadzie.

jak na razie wszystko jest ok. Nie mam z blokada zadnych problemow a na liczniku 6500 motogodzin i wiele z tego przejechalem na blokadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Wiessman:Zgadzam sie z tym ze c-360 jest za lekki do trzech skib ale w dobrych warunkach nie ma nawet co porownywac orki trzydziestka a szescdziesiatka.NO chyba że popada delikatnie to faktycznie nie ma juz co nawet próbować orki na 3 skiby.Zgadza sie to ze mam równiez lekkie ziemie ale nie tylko.Wiem dokladnie jak sie c-330 zachowuje na cieżkiej ziemi, on bez blokady ledwo daje rade.Natomiast nie wiem jaki Ty masz plug do tego 914 bo takim zwyklym 3 skibowcem (jakies 90 cm szerokości) to tym ciagnikiem zaoralby skaly i nie mialby ciężko.NO chyba ze masz plug obracany lub jakis zagonowy z duzymi skibami gdzie mozesz szerokośc orki na kazdym korpusie zwiekszyć do 45-50 cm to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na jakim biegu kopiecie ziemniaki (ciągnikiem c330 i kopaczką elewatorową) oraz na jakim biegu orzecie 2 skibowym pługiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do dnoowca.

problem jest taki ze w 330 blokada świetnie działa, nie musisz na niej stać i ci nie wyskakuje.

Natomiast w 360 jazda na blokadzie to udreka. Z reszta juz malo ktora szesdziesiatka ma sprawna blokade.

 

Ziemniaki kopie swoja 330 na dwójce

Orkę w cięzkiej ziemi robię na trójce a w lekkiej na czwórce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zhagzam sie z markiem 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek12 mówisz o m-ce cz 30-ce bo to dwie inne chistorie.Mam c330m i na 4 to aż strach dopinać do 30 bron5tek a co mówić o orce na 4tym biegu. . I pewnie zapomnialeś dodać że masz 1dno skibowy plug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czesc......mam problem ......mialem wyciek paliwa z kranika przy baku u mojej C 330 , kupilem wiec nowy ,,,,,,,,a nowy gorszy niz ten stary. Ja niewiem co oni sprzedaja ! Nowiutki zawor a paliwo cieklo z niego bardziej niz poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ktos myslał o założeniu przedniego napędu do c330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam taki problem , po załozeniu tura do c330 traktor zrobił sie strasznie słaby ( jakieś -30% mocy ) , co jest tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dodam jeszcze że mieśiąc przed założeniem tura, miał remont silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awe wariarem to może jesteś TY nawet o tak malej mocy są ciagniki z przednim a sadownicze to przeważnie.I nie porównaż parametrow pracy z napędem i bez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz czy nie szkoda zachodu na takie cos ?

 

poprostu trzeba zrobić bilansa kosztów/ nerwów (bo napewno bezproblemowo taka przeróbka nie pójdzie) i sie zastanowic czy sie to opłaca

 

ale samo stwierdzenie c 330 4WD jakos mi sie zle kojarzy ;] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...