Skocz do zawartości
chicken2

jakie macie zuzycie paszy na kg kurczaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik znakomity, a jakie macie ceny paszy w prowimi. Jeśli chodzi o Rajfpoll to też jestem ciekawa jakie macie opinie na temat ich paszy i jakie mają teraz ceny bo podobno była obniżka.
Pewnie od nikogo nie dowiesz się jakie wyniki i po ile kupują bo Rajffpol im obiecał , że da specjalną cenę tylko cyt: "nikomu nie mów". To jest własnie "solidarność" hodowców !

A wszyscy tak na prawdę mają takie same ceny :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przerarzona opinio oHaGe ja hoduje jndyka na ich paszyod ich powstania:

jest to kolejny rzut czasamy zdarza sie biegunka ale po prpfilaktycznym podaniu antybiotyku ustepuje

cena wyzsza chyba niz gdzie indziej ale nie nazekam bo ogulny bilans jwst dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem przerarzona opinio oHaGe ja hoduje jndyka na ich paszyod ich powstania:

jest to kolejny rzut czasamy zdarza sie biegunka ale po prpfilaktycznym podaniu antybiotyku ustepuje

cena wyzsza chyba niz gdzie indziej ale nie nazekam bo ogulny bilans jwst dobry

Dostawy są z Polski czy z Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza z Provimi - 1.79 kg / 1kg zywca sr waga kurczaka 2.71 kg , średnio 43 dni tuczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie topasza z Provimi jest bardzo pylista

masz racje - no ale jak rosną dobrze to niech ona będzie jaka chce, moża się z tym pogodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasza z Provimi - 1.79 kg / 1kg zywca sr waga kurczaka 2.71 kg , średnio 43 dni tuczu

Która wytwórnia Provimi robi takie dobre wyniki?? Bo nasz Bieganów i Łobez to lipa i drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasza z Provimi - 1.79 kg / 1kg zywca sr waga kurczaka 2.71 kg , średnio 43 dni tuczu

Która wytwórnia Provimi robi takie dobre wyniki?? Bo nasz Bieganów i Łobez to lipa i drogo...

No właśnie Bieganów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj odkryłem ten wynalazek jakim jest to forum. Czytałem Wasze wypowiedzi, więc i ja się podzielę informacjami.

 

Na 45 dzień waga 2,68 kg, upadki 3,36%, zużycie paszy 1,78/kg żywca. Pasza Provimi ze Skokowej. I tutaj też pojawia się pytanie, kupuję gamę, słyszałem, że Provimi ma też inny program - Qatro, czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Pasza droższa, z tego co mi proponował ich przedstawiciel jakieś +20 zł/tony w stosunku do gamy, ponoć wyniki lepsze. Nie wiem czy zmieniać, póki co nie mam żadnych problemów no i z wyniku jestem zadowolony. Napiszcie, czy macie doświadczenia.

 

Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Dzisiaj odkryłem ten wynalazek jakim jest to forum. Czytałem Wasze wypowiedzi, więc i ja się podzielę informacjami.

 

Na 45 dzień waga 2,68 kg, upadki 3,36%, zużycie paszy 1,78/kg żywca. Pasza Provimi ze Skokowej. I tutaj też pojawia się pytanie, kupuję gamę, słyszałem, że Provimi ma też inny program - Qatro, czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Pasza droższa, z tego co mi proponował ich przedstawiciel jakieś +20 zł/tony w stosunku do gamy, ponoć wyniki lepsze. Nie wiem czy zmieniać, póki co nie mam żadnych problemów no i z wyniku jestem zadowolony. Napiszcie, czy macie doświadczenia.

 

Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku.

Witaj na forum.Te wyniki ,które podalem z dwóch ostatnich wstawien, to są właśnie na paszy Qatro plus - pasza z Bieganowa -ostatnio upadki 2,4% poprzednio 2,9%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie w tym problem ze one nie chca za bardzo jesc tego pyłu

Tak ,masz rację ja codziennie wstrzymuje paszę na czas aż nie wyjedzą wszystkiego ,ale zaczynam dopiero jak skończą 12-14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.Te wyniki ,które podalem z dwóch ostatnich wstawien, to są właśnie na paszy Qatro plus - pasza z Bieganowa -ostatnio upadki 2,4% poprzednio 2,9%

 

Bardzo ładny wynik, ale chyba nie wart tych 20 zł do tony. Jest też u nich opcja gamy z mocniejszym finiszerem, ktoś próbował?

 

Co do pyłu to u mnie też się zdarza, co jakiś czas pojawia się słaby granulat. No ale wtedy wyłączam paszociągi i czekam jak wyjedzą. Ogólnie wyniki rekompensują pewne utrudnienia. Poprzednio miałem Tasomix i choć pasza tańsza (dużo!) to wyniki gorsze, zużycia w granicach 1,9 przy wadze 2,4. No i mokra ściółka, głównie dlatego zmieniłem wytwórnię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie w tym problem ze one nie chca za bardzo jesc tego pyłu

Tak ,masz rację ja codziennie wstrzymuje paszę na czas aż nie wyjedzą wszystkiego ,ale zaczynam dopiero jak skończą 12-14 dni

 

Finiszer jeszcze ujdzie ale grower to przebija wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wytwórni Tasomix. Też brałam od nich pasze i było mokro na kurniku ale nie znam nikogo kto tez by od nich kupował dla tego nie mogę do końca stwierdzić czy to wina paszy. Z tego co piszesz u Ciebie było podobnie ale powiedz czy kurczaki dobrze jadły pasze czy nie wysypywały i czy nie było kłopotów z nogami bo myślę że czegoś brakuje w tej paszy i sporo kurczaków po prostu nie może chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie wytwórni Tasomix. Też brałam od nich pasze i było mokro na kurniku ale nie znam nikogo kto tez by od nich kupował dla tego nie mogę do końca stwierdzić czy to wina paszy. Z tego co piszesz u Ciebie było podobnie ale powiedz czy kurczaki dobrze jadły pasze czy nie wysypywały i czy nie było kłopotów z nogami bo myślę że czegoś brakuje w tej paszy i sporo kurczaków po prostu nie może chodzić.

 

Ja mogę podejrzewać, że to wina paszy, bo po zmianie wytwórni jak ręką odjął. Głównie mokro robiło się na finiszerze, wtedy zjadały mniej paszy, było trochę kulawych ptaków. Ogólnie moim zdaniem cena niska, jakość podobnie. Na czymś trzeba zaoszczędzić. Chociaż obsługę mają miłą, trzeba przyznać i na kawę warto zaprosić.

Mój znajomy brał paszę z Tasomixu, u niego nie pojawiały się biegunki, może to kwestia wyposażenia kurnika (wszystko nowe). Ponoć na dobrych kurnikach w miarę to wychodzi, ale nie ma stabilności. No i przeżerają moim zdaniem, bo zużycia 1,9 i powyżej przy wadze około 2,4 kg to dobre były kilkanaście lat temu.

Ma ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zuzycie paszy na kg przyrostu w Agrocentrum ? Co o tej wytwórni sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znowu mamy podwyzki od niedzieli pasz w HaGe.

wipasz tez podnosi informacja od przedstawicieli

kiedy sie to skonczy i o ile nasze ceny wzrosna ale to zalezy od hodowców

a zgody i wspułpracy nigdy niebyło iniebedzie bo juz tacy jastesmy

tylko ja a reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de heus - 42 dzień tuczu, średnia na 42 dzień 2,61kg przy zużyciu 1,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 dzień tuczu, rasa Ross 308, waga 1,92 na ubojni, spożycie 1,64 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...