Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:07 Sro 27 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 2547, 2548, 2549  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 21:15 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meda napisał:
Nadzieje na dopłaty do najbardziej dotkniętych rynków. Chyba, że jakiś pajac stwierdzi, że drobiarstwo takim nie jest.

Jak 30 lat pracuje w tym gnoju to oprócz kasy na płytę obornnikową i niewielkiej dotacji na jeden program unijny nic nie dostałem i nie myślcie, że wam Państwo z mistrzem ministrem na czele coś da. Dla drobiarsywa nie ma nic jesteśmy pomijani wszędzie bo jakie z nas rolnictwo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 21:08 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukaszok napisał:
Idę podnosić paszociągi i poidła. Ładuję wreszcie resztę. O cenę nawet nie pytałem. 🤣. Jutro zrywam parkiet. Do weekendu umyję i wolność. Urlop do odwołania ale będę tutaj zaglądał. Powodzenia.

Zazdroszcze że jesteś już po
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 20:58 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę podnosić paszociągi i poidła. Ładuję wreszcie resztę. O cenę nawet nie pytałem. 🤣. Jutro zrywam parkiet. Do weekendu umyję i wolność. Urlop do odwołania ale będę tutaj zaglądał. Powodzenia.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:41 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecie juz napisało ministerstwo ze jest 3.2 i spadło 3% w stosunku do marca i o cooo chodzi i gdzie problem
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 19:59 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadzieje na dopłaty do najbardziej dotkniętych rynków. Chyba, że jakiś pajac stwierdzi, że drobiarstwo takim nie jest.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:41 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meda napisał:
na http://pzzhipd.pl/aktualnosci/
Jako ministrowie rolnictwa wzywamy zatem Komisję o umożliwienie:
• wdrożenia środków na mocy rozporządzenia o wspólnej organizacji rynku (WOR) WPR, w tym w szczególności dopłat do prywatnego przechowywania, w celu wsparcia tych sektorów, które doświadczyły znaczącychzawirowań rynkowych i cenowych, a także nadzwyczajnych dopłat dla rolników w najbardziej dotkniętych sektorach na mocy art. 219 i 221 rozporządzenia o WOR.
• stałego przeglądu i monitorowania wszystkich sektorów w nadchodzącym okresie, przy jednoczesnej gotowości do wprowadzenia dalszych środków WOR w razie potrzeby;
• natychmiastowego rozszerzenia na państwa członkowskie dalszej elastyczności w ramach obu filarów WPR, w tym w odniesieniu do wcześniejszych terminów płatności, wyższych niż już zapowiedziane stawek zaliczek, uruchomienia szczególnych środków w ramach programów rozwoju obszarów wiejskich oraz wdrożenia kontroli na miejscu i kontroli administracyjnych, bez obniżania skuteczności systemu kontroli;
• dalszej, zdecydowanej i skoordynowanej reakcji Europy, która pokaże wszystkim naszym obywatelom kluczową rolę, jaką europejscy rolnicy i szeroko pojęty sektor rolno-spożywczy odgrywają w walce z COVID-19, a także siłę WPR we wspieraniu bezpieczeństwa żywnościowego, ochrony środowiska i energicznie rozwijających się obszarów wiejskich zarówno w tym krytycznym momencie, jak i w przyszłości.
• przygotowania europejskich gospodarstw rolnych do radzenia sobie z kryzysem COVID-19, a także z innymi obecnymi i przyszłymi wyzwaniami, w tym ze zmianami klimatu i utratą różnorodności biologicznej.

Czyli generalnie co nam to daje ?
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 19:28 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na http://pzzhipd.pl/aktualnosci/
Jako ministrowie rolnictwa wzywamy zatem Komisję o umożliwienie:
• wdrożenia środków na mocy rozporządzenia o wspólnej organizacji rynku (WOR) WPR, w tym w szczególności dopłat do prywatnego przechowywania, w celu wsparcia tych sektorów, które doświadczyły znaczącychzawirowań rynkowych i cenowych, a także nadzwyczajnych dopłat dla rolników w najbardziej dotkniętych sektorach na mocy art. 219 i 221 rozporządzenia o WOR.
• stałego przeglądu i monitorowania wszystkich sektorów w nadchodzącym okresie, przy jednoczesnej gotowości do wprowadzenia dalszych środków WOR w razie potrzeby;
• natychmiastowego rozszerzenia na państwa członkowskie dalszej elastyczności w ramach obu filarów WPR, w tym w odniesieniu do wcześniejszych terminów płatności, wyższych niż już zapowiedziane stawek zaliczek, uruchomienia szczególnych środków w ramach programów rozwoju obszarów wiejskich oraz wdrożenia kontroli na miejscu i kontroli administracyjnych, bez obniżania skuteczności systemu kontroli;
• dalszej, zdecydowanej i skoordynowanej reakcji Europy, która pokaże wszystkim naszym obywatelom kluczową rolę, jaką europejscy rolnicy i szeroko pojęty sektor rolno-spożywczy odgrywają w walce z COVID-19, a także siłę WPR we wspieraniu bezpieczeństwa żywnościowego, ochrony środowiska i energicznie rozwijających się obszarów wiejskich zarówno w tym krytycznym momencie, jak i w przyszłości.
• przygotowania europejskich gospodarstw rolnych do radzenia sobie z kryzysem COVID-19, a także z innymi obecnymi i przyszłymi wyzwaniami, w tym ze zmianami klimatu i utratą różnorodności biologicznej.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:54 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiem to wiem dla siebie i nie interesuje się. i wogole to rzadko to wchodzę i chyba już nie będę może coś wkleję mam inne zajęcia jak gdybanie i czytanie tu czegoś bez znaczenia .
Rezygnujcie że wstawien o połowę tylko to może koło 3 latem będzie tyle w temacie ......
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:28 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
medox napisał:
Czekam na wyjaśnienie filut.
P.S Zwróć też uwagę w swej odpowiedzi, że nic poza brojlerem nie dostało tak w dupę, bo nic nie jest w tak chory sposób rozdmuchane pod względem skali i tak uzależnione od eksportu

własnie !!! powiem tak rozne rzeczy potaniały ale tylko w brojler dostał - 150% w dup... ludzie narzekają ze nie zarobią ze pensji 3/4 dostaną a ja dziś dostaję tyle ile zarobiłbym na czysto przez cały rok

dostaję tyle ile zarobiłbym na czysto przez cały rok[/quote] po dup... dostaje oczywiscie
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:27 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
P.S Zwróć też uwagę w swej odpowiedzi, że nic poza brojlerem nie dostało tak w dupę, bo nic nie jest w tak chory sposób rozdmuchane pod względem skali i tak uzależnione od eksportu

własnie !!! powiem tak rozne rzeczy potaniały ale tylko w brojler dostał - 150% w dup... ludzie narzekają ze nie zarobią ze pensji 3/4 dostaną a ja dziś dostaję tyle ile zarobiłbym na czysto przez cały rok
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 16:28 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba żeby tam składować to co nie da się sprzedać?

filuś napisał:
Coś chyba się ruszyło bo jedna z dużych ubojni wznowiła zamówienia w firmie spedycyjnej posiadającej izotermy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:01 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:57 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powiedz mi filut, skoro tak samo jedzą to dlaczego dziś jest 1.50 za żywiec , dla super klientów którzy nigdy nie nawalają może da się wziąść po cichu 1.70
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:40 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś chyba się ruszyło bo jedna z dużych ubojni wznowiła zamówienia w firmie spedycyjnej posiadającej izotermy
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:24 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co z tego ? ¿ wiesiu. Ile ludzi korzystał z horeca 20 % 30 % no chyba że po twojemu 130% I jeszcze drugi raz w domu jedli chłopie openta ny.
Nie jedzą w restauracji jedzą w domu no chyba że wola droga świnie i jakiego nietoperza upoluj a w lesie bo teraz można. Każdy olewa wstawienia i dobrze jak jeden z drugim dołoży 1zl do kg nie padnie poznie j za dwa trzy rzuty odrobi niech się martwi wylegarnia i mieszalnie bo dostaną tylko podpis na fakturach
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:07 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBOTOMIA- odpowiadam.Patrząc na wklejone poniżej filmy z Indii i na ogólny poziom zapasów mięsa drobiowego na świecie, to nawet jakbyśmy wszyscy dziś, jak jeden mąż ograniczyli wstawienia o 70% i ruszyłyby wszystkie knajpy na całym swiecie, to za dwa miesiące ubojnie biły by 2x w tygodniu, i dałoby się to sprzedać może bez problemów z odbiorem (przypominam, ograniczone o 60-70% gdyby było), ale cena byłaby 2.50-2.70 bo na cały segment HoReCa szła by mrożonka z zapasów. Nie będzie ograniczenia większego niż 10% więc se wykalkuluj sam co będzie
Dopiero ograniczenie kolejnego wstawienia o 40% może dałoby coś zarobić.Ale na lato nikt takiego ograniczenia też nie zrobi, bo każdy pomyśli, no to kiedy ja coś zarobię jak nie w lipcu/sierpniu i teraz bardzo ważne w tym momencie - zdaj sobie sprawę ŻE PRAWIE CAŁY NASZ EKSPORT IDZIE NA SEGMENT HoReCa ( hotele, resteuracje, catering) a to jeszcze długo nie ruszy i latem też nie ruszy w pełni. Miej też z tyłu głowy ogrom zapasów na CAŁYM ŚWIECIE.
Ja twierdzę, że dramat może być aż do lata, na lato normalne wstawienia a zbyt mniejszy, z powodów jak wyżej , więc może jakieś 3- 3.20 może 3.30 latem.A może też nie.
Gdyby to nie dotyczyło całego świata, gdyby nie niespotykane zapasy tego mięsa na całym świecie, może w jakimś momencie by się coś poskładało, że odbiło by to wysoko, ale w tej sytuacji ja po prostu nie widzę ani jednej przesłanki ku temu
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:25 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Meda napisał:
jakie byście dali ceny za 1,2,3,4,5,6 tygodniowe brojlery? od 1-3 tyg pewnie za sztukę a od 4 tyg za kilogram

1-2 tygodniowe to bym zutylizował

Ja mam teraz 6 tygodniowe i pocenie którą mam od ubojnie jestem do tyłu 1,50 na kilogramie
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:23 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meda napisał:
jakie byście dali ceny za 1,2,3,4,5,6 tygodniowe brojlery? od 1-3 tyg pewnie za sztukę a od 4 tyg za kilogram

1-2 tygodniowe to bym zutylizował
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 12:14 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 12:09 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja wstawiam więcej o 20% dzbanie bo myślę że ty nie wstawisz
No MENDOX GŁASKAJ TE KULE CO CI POWIE O CENIE JAKA BĘDZIE NA LATO ALBO WYPAD Z TEGO FORUM
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 10:30 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
OBEJRZYJCIE TE FILMY Z INDII.OD 2TYG MÓWIĘ , ŻE NA CAŁYM ŚWIECIE SA MILIONY TON ZAMROŻONEGO MIESA DROBIOWEGO. MILIONY TON NA CAŁYM ŚWIECIE !!!. TEGO JUŻ NIE MA GDZIE SKŁADOWAĆ.TYM RAZEM MYSLENIE , ZE JA WSTAWIĘ WIĘCEJ, BO MOŻE SĄSIAD NIE WSTAWI SIĘ NIE SPRAWDZI.JEŚLI NIE ZREDUKUJEMY BARDZO POWAŻNIE WSTAWIEŃ, TO CZEKA NAS SCENARIUSZ INDYJSKI!! TYLKO PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE JUZ WIADOMO, ZE TA REDUKCJA NIE BĘDZIE NAWET O 10%.[b]
Ty PAJACU JESTEŚ TAKI MĄDRY WSZYSTKO TAK WIESZ DOBRZE TO CO BĘDZIE W LATO JAKA CENA ? A JAK NIE WIESZ TO W.Y.P.I.R.DA,LAJ Z TEGO FORUM RAZ NA ZAWSZE J.E.B.A.Ń.C.U ZASRANY
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:56 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stare dziadki będą izolowane zero kombinacji za stroza. Dps się przezedzi i wszystko wróci do normy . Wśród młodych nie ma zachorowań albo bezobjawowo chodziło o stonowanoe gospodarek. Kierowcy w 80% deklaruje gotowość do pracy od dziś
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:16 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wstawiam więcej o 20% dzbanie bo myślę że ty nie wstawisz
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 08:08 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możesz powiedzieć, jak mowilem, ale raczej już tam piskląt nie dostaniesz lub jakoś się dogadać.Ale szkoda czasu na dylematy, dostaniesz lepszą cenę i jak wszyscy wstawisz, a potem Indie film nr 2 Laughing
Medox W.Y..P.I.E.R.D.A.L.A.J z tego forum już chyba wszyscy co tu zaglądają to widzą że masz Z.J.E.B.A.N.E z PALNIKA ; P.O.J.E.B.I,E w poniedziałek z samego rana swoje teorie a sam wstawiasz a jak jesteś N.A.J.E.B.AN.Y i pościelone na halach to tu się ukazujesz I.D.I.O.T.O
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:54 Pon 20 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz powiedzieć, jak mowilem, ale raczej już tam piskląt nie dostaniesz lub jakoś się dogadać.Ale szkoda czasu na dylematy, dostaniesz lepszą cenę i jak wszyscy wstawisz, a potem Indie film nr 2 Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 2547, 2548, 2549  Następny
Strona 223 z 2549

Skocz do: