Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:35 Sro 28 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 2459, 2460, 2461  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dex

PostWysłany: 22:04 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie peniajcie. Przezimujemy za strata ( Tak jak w zeszłym roku) później PG odpuści. Niektórzy z nas wymiękną i zrezygnują z hodowli ale spokojnie CDrób i budowniczowie dostawią 2x tyle tak więc sytuacja jest bez zmian zima minus lato z roku na rok coraz gorszy plus. Ale co tam każdy ma swój rozum budujesz? To twoje pieniądze czy tam kredyt twoja sprawa. Tak btw to Pan Sz jakieś spotkanie dla wierzycieli organizuje chyba. Wybiera się ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuń

PostWysłany: 22:03 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ty zawsze bedziesz tylko zawistnym przedstawicielem. Moja rada nie komentujcie go. On po prostu lubi gdy hodowcom dzieje sie żle bo ma kompleksy. Komentarze tylko napedzaja panike. Przemilczcie i samo ucichnie. komentarze tylko podsycaja złe emocje.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:02 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Importerzy z Anglii cały czas w grudniu podpisywały umowy na odbiór kurczaka po styczniu na normalnych i tych samych zasadach co do tej pory ty o o co ci chodzi
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 21:24 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nawet ja nie brałem ma serio takiego zbiegu okoliczności. Mimo, że kiedyś mówiłem, że to możliwe. Wiedziałem, że absolutnym idiotyzmem jest zrobić tak ogromny nawał kur na poczatek lutego, dokladnie w moment brexitu, natomiast, że do tego dojdzie ptasia grypa to... strach się bać

Cieszysz się co Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:22 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet ja nie brałem ma serio takiego zbiegu okoliczności. Mimo, że kiedyś mówiłem, że to możliwe. Wiedziałem, że absolutnym idiotyzmem jest zrobić tak ogromny nawał kur na poczatek lutego, dokladnie w moment brexitu, natomiast, że do tego dojdzie ptasia grypa to... strach się bać
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 20:22 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz nasz forumowy Wernyhora ( Medox) będzie w żywiole ...
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:11 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochodzenie paszy to podstawa blisko granicy napewno na 99% z Ukrainy tak pszenica jak i kukurydza po 300zl za tonę Żywiec po 6 i chcieli biznesy zrobić po cichu także kto ma zasypane Ukraina niech to lepiej zutylizuje albo zaspawa silos
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 18:28 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
W czasach ptasiej grypy ceny były najlepsze na drób od tego czasu było tylko gorzej to samo jest z asf .
Flecik jeb...nij się w ten durny łeb!!!!!! ~Cena była totalnie poniżej kosztów , a najbardziej wkurwi...cym były rekompensaty Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Kto je dostał? Ano ci ,którzy olali umowy z wylęgarniami , przestraszyli się tej całej sytuacji i nie wstawili. To oni dostali rekompensaty bo...... argumentacja była jak dla debili - nie wstawili więc nie zarobili i trzeba było im ten brak zysku zrekompensować . Ci co wstawili i dołożyli potężną kasę gów....no dostali!!! Tak ci co hodowali stracili , a ci którzy w tym czasie nie hodowali zostali przez państwo wynagrodzeni i to wcale nie małą kasą!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:19 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A indyki to nie drób? No chyba, że to ssaki, to faktycznie nas to nie dotyczy
Powrót do góry
tomala72

PostWysłany: 17:49 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Filut, masz choć kawałek rozumu? Do nas będzie można wozić, tylko my nie będziemy mogli wywozić. Wiesz, ze tracimy z automatu status kraju wolnego od ptasiej grypy? Wiesz co to bedzie oznaczać w eksporcie poza Unie? Do teego brexit. Myślę, że chłopie nawet w czarnych snach nie wyobrażasz sobie co znaczy ptasia grypa+brexit+obecny poziom produkcji, w szczególności ilość kur do ubicia początkiem lutego

Z informacji wynika, że to ferma indyków. Robisz sztuczną panikę. To nie 2008 rok gdzie wszyscy zgłupieli po Żurominie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:20 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kraje Trzecie idzie mniej drobiu niż wybija podczas ptasiej także to już problem ubojni co ubija a jak na UK nic nie wyjdzie w badaniu to zdechoow nik nie ubije już i nie wyśle do uni a wchodziło w ostatnich dwóch mięs o 40% mniej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:17 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest ukrainskie MHP chyba wiesz. Największy koncern drobiowy, własnie ten który eksportował fileta z kostką
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:15 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na ukrainie coś wyjdzie w badaniu?? Hahaha. Włascicielem MHP jest kolega prezydenta, a dokładniej jest Pierwszym Zastępcą Szefa Administracji Prezydenta Ukrainy, obecnie dekretem nr 925 powołany na doradce Prezydenta Ukrainy. Starczy wpisać w wikipedie jakbyś chciał dokładniej
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:12 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie duże zakłady ubojowe mają swoje fermy i teraz będą unikać śmierdzące mięso typu że wschodu bo zasmrodza sobie całe podwórko a jaka jest pewność że te łabędzie nie przyleciały od ruskich przecież nie o Niemca Ukrainą ostatnio o połowę mniej oferowało tego czegoś to pasuje ci jechać do dr jakich i wyniuchac co się tam dzieje
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:01 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zostało zawleczone na dwie fermy w tym samym czasie po zmianie paszy i dostawie czyli z pasza przyjechało teraz pytanie z kad pszenica skąd kukurydza czy oby nie z Ukrainy jak przy asf ..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:45 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa, ponieważ jest to podtyp wysoce zjadliwej grypy H5N8, który może zagrażać również ludziom. Szczegółowych informacji w chwili obecnej udziela wyłącznie Główny Lekarz Weterynarii – apeluje Powiat Lubartowskie w opublikowanym komunikacie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:39 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filut, ja Cie proszę idź zobacz czy Cie nie ma w hali, jak było PG to cena była 2.4, jak wybili kury i ludzie nie wstawili, to się potem podniosła. Ja mówię o tym co będzie przy połączeniu PG, blokadzie eksportu poza UE i brexicie. Zresztą wtedy się podniosła PO ptasiej grypie, teraz jest tyle Ukrainy, że kupią więcej świeżego z Ukrainy jak im gdzieś JUŻ PO zawierusze z ptasią grypą braknie. Zobaczysz zresztą co będzie. Jak masz tygodniowe kury, to już dziś 30% wypuść do lasu, wyjdziesz lepiej niż trzymając je do początku lutego
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:13 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach ptasiej grypy ceny były najlepsze na drób od tego czasu było tylko gorzej to samo jest z asf .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:11 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przyblokuja przejście w Dorohusku to będzie problem z tanim mięsem dla przetwórstwa a uni po części o to chodzi tylko ty jeszcze nie wiesz o co chodzi tam możliwe że wirus od października grasuje .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:04 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filut, masz choć kawałek rozumu? Do nas będzie można wozić, tylko my nie będziemy mogli wywozić. Wiesz, ze tracimy z automatu status kraju wolnego od ptasiej grypy? Wiesz co to bedzie oznaczać w eksporcie poza Unie? Do teego brexit. Myślę, że chłopie nawet w czarnych snach nie wyobrażasz sobie co znaczy ptasia grypa+brexit+obecny poziom produkcji, w szczególności ilość kur do ubicia początkiem lutego
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:01 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świtaź na Ukrainie tam jest jezior tam musi być ciekawie a nie daleko przejście graniczne tylko cicho jest od jutra nikt nie będzie chciał mięsa z UK żeby czego nie zawlez na swoje ubojnie bo tam jest nic nie kontrolowane nawet asf można ubijać i sprzedawać jako świeże .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:45 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestaną syf z Ukrainy wozic bo tam pewnie już od miesiąca coś jest bo mniej przychodzi do Europy . Asf jak s polszji jest to świnia drugie tyle kosztuje indyk był za drogi i coś musi wyjść chodź podobno na indyku często grypy wychodzą tylko w różnym stopniu szkodliwości dla stada
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:22 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O KUR. W. A.
A pamietacie mój czarny sen- ptasia grypa +brexit+ mega wysyp kur na początek lutego. To może oznaczać cenę jakieś maks 50gr powyżej kosztu utylizacji, czyli gdzies 1.50pln. Lepiej byloby wypuscic tygodniowe kury do lasu już dziś lub nieodebrac pisklat w tym i przyszłym tygodniu niż sprzedawać przerośniete (bo nikt tego nie odbierze w terminie) 3.5kg kury, które zjadły morze paszy po 1.5pln.
Mówiłem uważać, to cwaniakowaliście i włożyliście na początek lutego taką ilość kur, ze nikt ich nie ubije do twgo ptasia grypa i brexit.
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 12:56 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lubelskie-nowe-ognisko-ptasiej-grypy-wirus-bardzo-niebezpiec,nId,4238386
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 04:09 Sro 1 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nogi mnie bolą i palce ale .lody na patyku głupi film .był .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 2459, 2460, 2461  Następny
Strona 226 z 2461

Skocz do: