Skocz do zawartości
wojtas

wycinaki do kiszonek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, lepiej jest kupic nowy wybierak np. M-Rol czy kupic używany wycinak, np Strautmann ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie problem ze Strautmannem .Nie mogę w żaden sposób pozbyć się nieszczelności na siłowniku w tylnej pile. Jest tam wstawiony taki bloczek z ,którego po obu jego stronach wychodzą po trzy tłoczki i to na nich właśnie przecieka na zewnątrz olej .Oryginalne komplety naprawcze w skład ,których wchodzą tylko uszczelniacze to wydatek ponad czterystu złotych,a i tak nie ma pewności,że zapewnią szczelność . I co z tym zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a co ma wiek wycinaka do tego?? pytam sie bo mam pryzme 2,5m wysokości i tak jestem ciekaw czy jest cos oprócz TURa czym będe mógł wybrać

Wycinak z windą powinien poradzić sobie z taką wysokością. Nigdy nie mierzyłem, ale na windzie ze stoga 2 bal na wysokość biorę bez problemu, a licząc to: bal ma 120cm, dwa to 240cm. i było jeszcze sporo zapasu, także bez problemu weźmie na 2,5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, lepiej jest kupic nowy wybierak np. M-Rol czy kupic używany wycinak, np Strautmann ??

 

Wszystko zależy: po pierwsze od tego jaki masz ciągnik do wycinaka ile tej kiszonki wycinasz dziennie i ile kosztuje ten szczękowy m rol ,w porównaniu do używanych zachodnich musisz to sobie przekalkulować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam właśnie problem ze Strautmannem .Nie mogę w żaden sposób pozbyć się nieszczelności na siłowniku w tylnej pile. Jest tam wstawiony taki bloczek z ,którego po obu jego stronach wychodzą po trzy tłoczki i to na nich właśnie przecieka na zewnątrz olej .Oryginalne komplety naprawcze w skład ,których wchodzą tylko uszczelniacze to wydatek ponad czterystu złotych,a i tak nie ma pewności,że zapewnią szczelność . I co z tym zrobić???

Znajdż zakład naprawy hydrauliki siłowej i daj siłownik do regeneracji raz zapłacisz ale musi hulać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak działa taki wycinak z windą??

Do całego wycinaka (widły, noże, cała rama) w miejscu gdzie zaczepia się ciągnik ( belki i śrubę) załada się windę, czyli taką dodatkową ramę z tłokiem (działa to na podobnej zasadzie jak przy widlakach, na takim maszcie), dopiero windę zaczepiasz do ciągnika i jak wyciągasz tłok to cały wycinak podnosisz do góry, i możesz ciąć piętrowo!! Poszukam zdjęć wycinaka z windą w internecie to prześle linki! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI już wiem o co chodzi, a teraz pytanie : czy c-360 da rade podnieść taki wycięty blok np kukurydzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile na przednich obciążnikach powiesić jeszcze kowadło to powinien dać radę. Kwestia podstawowa to złapanie równowagi - pamiętaj, że wybierasz z wysokości 2,5 ponad ziemią, a i sam wybierak więcej waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równowaga to małe piwo, chodzi mi o to ile taki "klocek" może ważyć i czy podnośnik da rade to podnieśc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie obciążniki u sześćdzieśątki, i jak uciołem to podniusł sią ale przód, ja tnę 912 i z ziemi jak biorę, a utnę całą, ładną kostkę to przód nie tyka ziemi a mam dodatkowe obciążenie!! Także c-360 to nie do tego sprzętu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądze ze c 360 nie da rady wycinakowi z windą taka kostka sporo waży .Ja mam mały wycinak bez windy i MF 255 bez obciążników to jak wytne pełną kostkę to momentami czuje ze przód ledwo dotyka ziemi .Czuje jakbym miał super wspomaganie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycinakiem fella sd 125 z windą przywiozłem kilka razy 330 połowe kostki do obory, a bez windy samym podnośnikiem to nie było szans żeby ją wyrwać z pryzmy a tak to winda do góry i jazda do obory żeby podnośnik nie zdążył opaść , myślę że 360 da radęz kostką 1,25m3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Winda" ma to do siebie, że z wysokości możesz uciąć dwie lub trzy kostki w zależności od tego jaki masz ciągnik. Podzielisz na mniejsze kostki i dasz radę 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z wycinakiem to się znaczy( mam wycianaka takiego co cały nóż lata dogóry i na dół czyli to nie jest ta z windą) wymieniłem rozdzielacz ale starą pompe miałem tyo chwile było dobrze ale teraz znowu nie ma siły nóż się przebić do dołu więc wymieniłem pompę na nową ( tzn pomp[a do 360 ale ta wzmocniona czyli o większej wydajności) ale na dal nie ma siły nóż się przebić. czego to może być jeszcze wina myślałem że silnik i chce teraz jeszcze jechać z silnikiem do sprawdzeniea ale jeszcze myślałem że zawór ten przy pompie nie trzyma odpowiedniego ciśnienia i dlatego nie wycina.

ktoś wie co to może być dodam do tego że wycnam kiszonkie z traw.

prosze o pomoc jeśli ktoś się z czymś takim spotkal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podpiąć inny ciągnik do tego wycinaka i wtedy będzie wiadomo gdzie leży przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyciągnołem zawór który blokował dopływ oleju do silnika od tyłu (że tak powiem) i odrazu było lepiej. a czy ktoś się orientuje ile może kosztować nowy nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wyciągnołem zawór który blokował dopływ oleju do silnika od tyłu (że tak powiem) i odrazu było lepiej. a czy ktoś się orientuje ile może kosztować nowy nóż.

ceny to nie wiem, bo to zależy jakiej firmy, ale nie łudź się nadzieją że pojedziesz do jednego sklepu i odrazu Ci takie przywiozą. Nie wiem, ale wydaje mi się jak by ci zrobiono taki nuż na zamówienie w jakiejś firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz jakis zakład tokarsko- frezarsko mechaniczny to jakis dobry f ahman zrobi ci nowy nóż na wzór starego , tylko pamietaj że to musi być odpowiednio twardy materiał ,a zaoszczedzisz sporo czasu i pieniędzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pewien problem z wycinakiem (Strautmann HK2) ,a mianowicie nie docina do końca sianokiszonki tzn noże dochodzą do końca ,ale pozostaje niedocięta część od dna pryzmy . Jest to model z trzema piłami (każda oddzielny napęd) i raczej są ostre.Jedyna widoczna wada to wygięte zęby ,ale staram się tak podjeżdżać żeby poszły jak najniżej . A może jakaś część kiszonki musi być niedocięta ? Czekam na Wasze spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nożowy i do samiutkiego spodu tez nie wytnie nawet jak go dobrze wypoziomuje i przy podjeżdzaniu opuszcze jak najniżej to kilka centymetrów kiszonki na spodzie i tak zostanie, jakby miał wycinać do samego spodu to by przecież musiał nóż czy piła wchodzić prawie w ziemię , lub w beton w silosie i zależy jaki jest teren pod pryzmą przeciez z poziomicą nikt chyba nie równa terenu pod kiszonke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowy nóż nadają się piły z tartaku - dobra, hartowana stal, która bardzo dobrze tnie. Jednak jak każda ma swoją wadę - przy uderzeniu w twardą przeszkodę może się rozprysnąć na drobne kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z tym ,że coś tam na dnie nie dociętego musi zostać ,tylko czy taką kostkę podnosić czy też ciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgodzę się z tym ,że coś tam na dnie nie dociętego musi zostać ,tylko czy taką kostkę podnosić czy też ciągnąć?

Ja robie tak i tak Powoli podnoszę i pojeżdżam do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...